Sayfa 18/184 İlkİlk ... 816171819202868118 ... SonSon
Arama sonucu : 1472 madde; 137 - 144 arası.

Konu: CCOLA - Coca Cola İçecek

1. Eklemeyi unuttum, bu sirketin satislarinda Turizm ve oteller cok onemli. E zaten son 2 yildir turisti kim kaybetmis ki biz bulacagiz. Hani yazin satislar artarda bizde kar yapariz beklentisi varsa simdiden uyarayim 36nin uzerine cikamaz, ciksada tutunamaz zaten... teknik ne anlatir bilemem, cizgiyi herkes farkli yerden farkli yere ciziyor... Teknikle is cozulecek olsaydi, teknikci tum arkadaslar multimilyoner olurlardi girdiysen cik, girmediysen uzak dur. Biz yandik siz yanmayin

2.  Alıntı Originally Posted by Jamemre Yazıyı Oku
    Dostum, son 1 yila gore BIST'in 30% asagisinda...2013-2015 de karini yapmis yapacagi kadar. Tum babalarda durumun farkinda zararlarini azaltmak icin 2 yildir al-sat'larla zarari azaltmaya calisiyorlar. Hisseyi bir kenara koy, sirket surekli zarar acikliyor zaten. 1 ceyrek 100milyon zarar aciklamis, o zarari su icmeyi birakip sadece kola icsen bile cikartamazsin... insanlar artik asitsiz icecege yoneliyor, icetea sektoru hersene buyurken kola pazari daraliyor.... stop loss'dayiz. Bizde araci kurumlarin oyununa geldik( potansiyel soyle, potansiyel boyle) kademeli olarak satip kacmaya calisiyoruz
    Güzel diyorsunda Nasdaq'da 1 yıl içinde 119 usd dan 204 usd gelmiş. Demek ki asitli içecek hala içiliyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Archill Yazıyı Oku
    Güzel diyorsunda Nasdaq'da 1 yıl içinde 119 usd dan 204 usd gelmiş. Demek ki asitli içecek hala içiliyor.
    Ben bu forum Turkiye Coca Cola diye biliyorum dostum. Amerikalilarin tuketim aliskanliklari veya oradaki kolanin operasyonel yapisi hakkinda bilgim yok. Olsa da Turkiye vs Amerika Elma-Armut karsilastirmasi olur

4.  Alıntı Originally Posted by Jamemre Yazıyı Oku
    Eklemeyi unuttum, bu sirketin satislarinda Turizm ve oteller cok onemli. E zaten son 2 yildir turisti kim kaybetmis ki biz bulacagiz. Hani yazin satislar artarda bizde kar yapariz beklentisi varsa simdiden uyarayim 36nin uzerine cikamaz, ciksada tutunamaz zaten... teknik ne anlatir bilemem, cizgiyi herkes farkli yerden farkli yere ciziyor... Teknikle is cozulecek olsaydi, teknikci tum arkadaslar multimilyoner olurlardi girdiysen cik, girmediysen uzak dur. Biz yandik siz yanmayin
    cevap ve açıklayıcı bilgiler için teşekkürler kardeşim.
    Fakat asitli içeceklerin zararlarının henüz kabul görmediği ya da anlaşılamadığı pazarlara yöneldiklerini yatırım yaptıklarını satış grafiklerini yükseltiklerini takip ettim. Gazlı ve gazsız içecek üretim dağıtım ve pazarlamasında Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Ürdün, Irak, Suriye ve Tacikistan da faaliyet göstermekte ayrıca gazlı içeceklerin yanı sıra meyve suyu, su, enerji ve sporcu içecekleri, buzlu çay ve çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde de zengin bir ürün portföyü sunmakta oldukları resmi sitelerinde yazmakta... yani icetea büyüyorsa ccola da büyüyordur. Turizm konusunda ise sanırım en kötü yıllarının 2016 olması gerekirken 2016 son çeyreğinde ciddi bir kar açıklamıştı. Şubat ayında Endeks 85 civarında iken 39' u test edip burnunu aşağı çevirdi bir daha da doğrultmadı. Bir baskı var yerli ortakları mı yabancılar mı bankalar mı bunu bilemiyorum anlamsız geliyor... birçok şirket için 2017 yılı ilk çeyrek bilançolarının kötü gelmesi beklenti altında kalması yada zarar açıklamalarının döviz kuru ile ilgili olduğunuda düşünmekteyim. Döviz bu şekilde ve herşey normal giderse 2Ç bilançolarda marjlar değişir inancındayım. Yatırımcıyı, hisse de olanı olumlu olumsuz etkilemek istemem hatam olduysa affola. YTD.
    Saygılarımla.

5. temettü öncesi..
    neredeyse tüm kağıtlar 2017 yılı için sert hareketler yaptı..
    sıra sende..perşembe son gün sanıyoruz..
    o güne kadar en az bir 38 yakışır..

Alıntı Originally Posted by FİLOZOF16- Yazıyı Oku
    temettü öncesi..
    neredeyse tüm kağıtlar 2017 yılı için sert hareketler yaptı..
    sıra sende..perşembe son gün sanıyoruz..
    o güne kadar en az bir 38 yakışır..
    kaç kuruş veriyor.gazoz parası çıkar mı
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

7.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    kaç kuruş veriyor.gazoz parası çıkar mı
    COLA Temettüleri

22.05.2017 0,2 24.05.2017 (ödeme tarihi)
    27.05.2016 0,12 31.05.2016
    27.05.2015 0,39 29.05.2015

35-36 bandında devam ederse temettü sonrası fiyatı korkutuyor....

Alıntı Originally Posted by pluto Yazıyı Oku
    COLA Temettüleri

22.05.2017 0,2 24.05.2017 (ödeme tarihi)
    27.05.2016 0,12 31.05.2016
    27.05.2015 0,39 29.05.2015

35-36 bandında devam ederse temettü sonrası fiyatı korkutuyor....
    teşekkürler .
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 18/184 İlkİlk ... 816171819202868118 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •