Sayfa 180/189 İlkİlk ... 80130170178179180181182 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    emri nasıl bekletıyorsun ya trend kaçarsa

birde bunların hepsi idealle baglantılımı ?

yoksa dış bir programla filanmı halletırıyorsun.
    Dış program değil, direk iDeal'in içindeki robot koduna ekleme yaptım. Eskiden kullanılan bir robot kodu vardı. Tek satırlık kod çıkmadan önce. Hala kullanan arkadaşlar var biliyorum. İşte o kodda emir göndermeden önce kontrol ediyorum değerleri. Daha iyi bir fiyattan alım için uğraşırken eğer fiyat 3 pip yukarı giderse (3 * 0.025) bir nevi stop loss uygulayıp kayma çalışmasını sonlandırıyorum. Zaten resimden de görüleceği üzere 0.075 kaymalar mevcut.

2. sorun şurda
    varsay işlemlerin %50 si alım/satım sinyalinden sonra geri geliyo ve zararda , %50 si gittiği yönde devam ediyo ve karda
    bu yöntemle zarar eden işlemlerin tamamında pozisyona girersin , hatta 25 puan kar yazarsın
    kar edecek diğer yarıda ise ya trendi kaçırırsın yada kayma yersin . Toplamda zararlı olacağını tahmin ederim
    alımda satımdaki lotu kontrol edip işlem yapmak garantili bi yöntem değil . data sana 10 ms de gelir emir 20-30 ms de gerçekleşir . bu rakamlar istanbulda datacenterda serverdan işlem yapıyosan. burda bazı arkadaşlar gibi almanyada ingilterede bi vps kiraladıysan her yönde 50-60 ms ekle . o 100 ms de 100-200 puan uzağa gitmesi mümkün piyasanın.herşeyin yavaş ilerlediği zamanlarda tamam olur ama hızlı hareketlerde ciddi zarar yazabilirsin.

3.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Dış program değil, direk iDeal'in içindeki robot koduna ekleme yaptım. Eskiden kullanılan bir robot kodu vardı. Tek satırlık kod çıkmadan önce. Hala kullanan arkadaşlar var biliyorum. İşte o kodda emir göndermeden önce kontrol ediyorum değerleri. Daha iyi bir fiyattan alım için uğraşırken eğer fiyat 3 pip yukarı giderse (3 * 0.025) bir nevi stop loss uygulayıp kayma çalışmasını sonlandırıyorum. Zaten resimden de görüleceği üzere 0.075 kaymalar mevcut.
    Bu sekilde verimli calismayabilir gibi duruyor ama gormek lazim, yani ters yone 75 puan a bir nevi stop koyup 75 puan kayma ile olusacak bir cok kayma 100 e hatta 125 e uzayacaktir. Yani yontem Max kaymanin 75 olacagini garanti etmiyor.

Sn. Kenten'inde bahsettigi konularla beraber getirisi goturusu beraber degerlendirildiginde fayda saglayamayabilir.

4. Şimdi yazdığıma bakınca arkadaşın üzerinde düşünüp tasarladığı şeye çamur atmak gibi olmuş yazdığım . yanlış anlaşıldıysa özür. önemli olabilecek konulara dikkatinizi çekmek yönünde algılayın lütfen.

5. Size bir tiyo vereyim.

İndikatorun kesmeden once islemi gonder.

Ve sistemine zorla al sat yaktir.

Sonuc:
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Size bir tiyo vereyim.

İndikatorun kesmeden once islemi gonder.

Ve sistemine zorla al sat yaktir.

Sonuc:
    Erhan o şekilde sürekli olmasada bazı durumlarda tam sınırdan yanmayacak sinyali yaktırmış oluruz, sistem dinamiğini etkilemiş oluruz. Her zaman denk gelmez tabi ama ayda bir bile olsa tam sınırdan girilmeyecek pozisyona girildiğinde bir stop kadar yada tekrar terse dönene kadar ekstra zarar yazmış oluruz, kaymalarda oluşacak iyileşme bu durumu karşılarmı iyi değerlendirmek lazım...

7. Kontrat sayınız arttıkca kayma mıktarı da artıyor... ayrıca hareketler cok sertlesti... bu kadar sert hareketler olurken en hızlı sıstem bıle cıddı kayma yasar ıster ıstemez.. bundan kacıs yok...

Ben kontrat sayım artınca mecburen kullandıgım sıstem sayısını arttırdım, sınyal perıyotları da farklı. Biri saatlik biri gunluk biri 5 dakikalık vs vs gibi... Az cok farklı yerlerde sınyal gelınce kontratlar bolunuyor ve kayma azalıyor. Ayrıca bir sistemin zarar ettıgı yerde dıgerı kar edıyor, halıyle uzun vadelı getırı egrısı daha duzgun hale gelıyor. Max DD ustunde bir zarar yasama ıhtımalı dusuyor.
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

8.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Kontrat sayınız arttıkca kayma mıktarı da artıyor... ayrıca hareketler cok sertlesti... bu kadar sert hareketler olurken en hızlı sıstem bıle cıddı kayma yasar ıster ıstemez.. bundan kacıs yok...

Ben kontrat sayım artınca mecburen kullandıgım sıstem sayısını arttırdım, sınyal perıyotları da farklı. Biri saatlik biri gunluk biri 5 dakikalık vs vs gibi... Az cok farklı yerlerde sınyal gelınce kontratlar bolunuyor ve kayma azalıyor. Ayrıca bir sistemin zarar ettıgı yerde dıgerı kar edıyor, halıyle uzun vadelı getırı egrısı daha duzgun hale gelıyor. Max DD ustunde bir zarar yasama ıhtımalı dusuyor.
    Kaymaya buldugum care benim de bu. Getiri egrisinin softlasmasi da cabasi.
    bang bang you shot me down..

Sayfa 180/189 İlkİlk ... 80130170178179180181182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •