Sayfa 1801/1967 İlkİlk ... 801130117011751179117991800180118021803181118511901 ... SonSon
Arama sonucu : 15733 madde; 14,401 - 14,408 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. CHP, DEM Parti'nin İstanbul'da iki ilçe için ortak aday önerisini kabul etmedi, görüşmeler durdu. (T24)
    Afferim ulla. Aynen böyle, görüsme falan yok. Istedikleri adayi cikarsinlar.
    Muhatap bile olmayin. Bakiniz göreceksiniz, Kürtler Imamoglu'na oy verecekler.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Kuzey Kıbrıs'ta 2002’den bu yana faliyet göstermekte olan kaynar suyu üretimi ve dolum tesisi ,hazır bir işletme satılıktır. Net yılık gelir 1.000.000 £'un üzerinde. Geniş müşteri portföyü, yüksek su kalitesine sahip, eşsiz bir konumda, fabrikaya ait iki su kaynağı bulunmaktadır.
    Bu tweet 2 gündür çok sık karşıma çıktı.

3. https://www.tepav.org.tr/tr/haberler/s/10714

Türkiye'de radikal dini tutumlar azalma eğiliminde
    Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından yayımlanan “Türkiye'de Çoğulculuk Radikalleşmeyle Yüzleşiyor: TEPAV Müslüman Çoğunluklu Bir Ülkede Din ve Radikal Tutumlar Araştırması” başlıklı proje raporu, radikal dini tutumların yaygınlığının çok düşük olduğuna ve azalan bir eğilim sergilediğine dikkat çekiyor.
    Çığırtkanlar vardı. Çığırıyorlardı, "şeriat gelecek, geliyor, hatta geldi" diye.
    Ben tam tersini yazıyordum.
    Aynen şöyle yazıyordum:"Bir ülkeye şeriat getirmek istiyorsaniz; laik, sosyal demokrat, hatta sosyalist bir hukumet getirip, ekonomiyi kotuye goturursunuz.
    Referansı Islam olan bir hukumeti getirmezsiniz.
    Akp ve Tayyip Agam cok önemli hizmetlerde bulundular.
    Ama bu hareketin miadı coktan doldu. Bunda ısrar etmek artik dine zarar verir.
    Ahlak olmadan hiçbir şey olmaz. Ahlak, dinden gelir.
    Siyanur olayi ve Murat Kurum haberi onceki sayfada.
    Verilen talimati hic sorgulamadan yerine getirmiş.
    Ben bu siyanürün, Firat'a karisacagini ve cok buyuk bir felakete sebep olacagini zannetmiyorum. Ama bilmiyoruz, ya olursa?
    Milliyetci, muhafazakar, dindar kisilerin oy kullanirken dikkatli olmalari lazim, vebali var. Chp icindeki bölücü, mezhepci yapilarin temizlenmesi icin oy kullanmak cok daha mantikli.

4. ABD Başkanı Biden [Donald Trump’ın “NATO’da para ödemeyeni korumayalım” sözleri]:

▪️“Tanrı aşkına, bu aptalca, utanç verici ve tehlikeli. Amerikan davranışı değil. Amerika söz veriyorsa, bunun bir anlamı vardır, söz verdiğimizde tutarız.”
    ▪️“Bunu eski bir ABD Başkanı diyor, düşünebiliyor musunuz? Tüm dünya duydu.”
    ▪️“İşin en kötü yanı, gerçekten bu fikirde. Tarihimizde başka hiçbir Başkan bir Rus diktatörüne boyun eğmedi. Açıkça ifade ediyorum ki, ben boyun eğmeyeceğim.”
    Türkiye'ye verilen sözler tutulmadi. Biden'le mukayese edildiğinde sözünün eri olan Trump Reis. Hadi urdan liboş deyyus.

5. Abdullah Çiftçi
    @abdullahciftcib
    ·
    1 sa
    İran’ın en önemli doğalgaz boru hattında patlama

İran'ın Çaharmahal-Bahtiyari eyaletine bağlı Burucin ilçesindeki doğalgaz ana dağıtım boru hattında şiddetli patlama meydana geldi.
    Haberler akıyor.

6. https://twitter.com/etkilihaber/stat...65279390027811

Etkili Haber
    @etkilihaber
    TEMA Vakfı’nın siyanürle altın çıkarma işlemini anlattığı video:

7. ZAM Haber
    @ZAMajans
    Ekonomist Robin Brooks:

"Seçimden sonra dolar kuru kısa süreli yükselip ardından 21 liraya kadar düşecek."

(Halk Tv)
    21 TL olmaz.

"1TL 100 bin dolar olur" deseydi olurdu.

8. Vurmus gızın gözüne, itiraf fa etmiş, eşşek...Biri fe yazmis, "adı cemre olan biri gızın gözüne yumruk atar mı" diye.
    Atmış işte, karakolu göremrsin diye gözüne vurmuştur deyyus.

Sayfa 1801/1967 İlkİlk ... 801130117011751179117991800180118021803181118511901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •