Sayfa 185/312 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon
Arama sonucu : 2494 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: DITAS - Ditaş Doğan

1.  Alıntı Originally Posted by veyselduran Yazıyı Oku
    Biliyorum sektörlerin farklı olduğunu, geçen sene ilk çeyrek Ditaş 1.9 milyon kar açıkladı Celha 3 milyon şimdi Celha 6.5 açıklayınca bende Ditaştan 3-4 arası beklentimi 4 diye seslendirdim. Geçen sene Euro 3.88 idi bu sene Mart sonu 4.86 oldu Ditaş %60-65 malını yurt dışına sattığı için ciddi kur farkı geliri bekliyorum artı ciro da artacak. Sırf geçen seneki 1.9 milyon karını belki kur farkından elde edecek diye düşünüyorum. İşte bütün bunları önceki seneki bilançolardan tahmin ediyorum sadece. Eğer ilk çeyrek 3-4 arası gelirse geçen sene ikinci çeyrekte 400 bin kar gelmişti yani 6 aylık karı 2.3 gibiydi bu sene 6 aylıkta % 200 e yakın artış görebiliriz.Ytd.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ditasda birileri hisseyi aşğıya çekiyor.iyi bilançoyla bile gitmedi bu yıl .sıkıntısı var ama ne?

2.  Alıntı Originally Posted by Fethiye Yazıyı Oku
    Ditasda birileri hisseyi aşğıya çekiyor.iyi bilançoyla bile gitmedi bu yıl .sıkıntısı var ama ne?
    İlk çeyrek 1.9 kar gelince hisse ikinci çeyrek beklentisiyle 8.80 i gördü ikinci çeyrek 400 gelince kısa sürede 6 ya indi. Yani ilk çeyrekten sonra 6 aylıkta 5 milyon kar beklenirken 2.3 de kalınca hisse göçtü. 3. ve 4. çeyrekte de 1.1 ile 1.3 mü ne geldi. Kısacası iyi gelmedi karlar ilk çeyrekteki ivmeyi yitirdi. İnş bu sene iyi başlar aynı ivmede gider. Ama dediğinize katılıyorum büyük baskı var hissede ve oldukça sığ. Bende bu baskıda elime geçen paraya Ditaş aldım alıyorum. Umarım aldıklarım yüzümü güldürecek bi gün.Bol kazançlar Ditaşı olanlara. Ytd.

3. Mesele sadece kar mı olmalı?
    10 milyon TL sermaye ve piyasa değeri sadece 16 milyon dolar.
    Niğde'de şehire bitişik devasa arazi üzerinde her türlü araç için üretilebilen tüm ön takım yedek parçaları.
    İç piyasada nerdeyse tüm markalara ürün satıyor.
    Yurtdışında Rusya, ABD ,Arap ülkeleri,Meksika, Singapur,Mısır,AVrupa'da birçok ülke'ye ürün satıyor.
    Tüm bunlara karşın cirosunu yeterli bulmuyorum.
    Borsada işlem gören topu topu 2,738.000 lotu var.Bence bunun da çoğu yine toplu.
    Yatırımcısı çok sınırlı.Tanıyan ve ilgi gösteren çok az.Şimdi şimdi Doğan Medya satılınca gözler buraya çevrildi.
    Lot az olduğundan müthiş baskı var.
    Evet,kar bir yerde önemli ama asıl önemli olan 16 milyon dolara bunca bağlantı,böyle devasa bir arsa üzerinde kurulu siparişe göre değişebilen imalat yapabilen böyle bir fabrikanın ederi bu mu olmalı?

4. Celha da geçen yıl kar geleceğini bildiklerinden 4 lere sonra bu yıl daha büyük kar geleceğini bildiklerinden 9 lara geldi..Gelelim t. kağıdına borsada beklenti alınır gerçekler satılır..bunun bi mok olmuyacağını adamlar zaten biliyorlar..Kiii bi kağıt sadece kar edincemi yükselir, ne zarar eden şirketler 5 e 10 a katladı.

5.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Mesele sadece kar mı olmalı?
    10 milyon TL sermaye ve piyasa değeri sadece 16 milyon dolar.
    Niğde'de şehire bitişik devasa arazi üzerinde her türlü araç için üretilebilen tüm ön takım yedek parçaları.
    İç piyasada nerdeyse tüm markalara ürün satıyor.
    Yurtdışında Rusya, ABD ,Arap ülkeleri,Meksika, Singapur,Mısır,AVrupa'da birçok ülke'ye ürün satıyor.
    Tüm bunlara karşın cirosunu yeterli bulmuyorum.
    Borsada işlem gören topu topu 2,738.000 lotu var.Bence bunun da çoğu yine toplu.
    Yatırımcısı çok sınırlı.Tanıyan ve ilgi gösteren çok az.Şimdi şimdi Doğan Medya satılınca gözler buraya çevrildi.
    Lot az olduğundan müthiş baskı var.
    Evet,kar bir yerde önemli ama asıl önemli olan 16 milyon dolara bunca bağlantı,böyle devasa bir arsa üzerinde kurulu siparişe göre değişebilen imalat yapabilen böyle bir fabrikanın ederi bu mu olmalı?
    paranın acelesi yok . zaten dünya para çöplüğü oldu böyle küçük hisselerde zaten bekleyen para koomedi.... 125 tane ditaş şirketini alır. 2 milyar usd para çöp olunca neyin fiyatının ne edeceği de belirsiz oldu

6. Ak yatırım 53 bin satmış. Ak yatırım bu hissenin yönünü belirliyor genelde. Ytd.

7. şimdi... bikanço iyi gelirse düşme ihtimali var mı? bence var.celha da olduğu gibi.bilanço kötü gelirse??? endex yükselince düşüyor.düşünce zaten düşüyor.şimdi soru şu bu A.K.K.ne zaman yükselecek pekii.

8. bu hisse bilinmeyen denkleme dönmüş durumda.

Sayfa 185/312 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •