Sayfa 19/35 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
Arama sonucu : 277 madde; 145 - 152 arası.

Konu: BIST 30 Endeks ve Hisse Görüntüleri

Ben de yıllardım kendi yazdığım uygulamayı kullanıyordum.
    Metastock, Matriks.. ve 3 gün öncesine kadar ideali hiç kullanmadım.
    iDeal C# dilini kullanıyor. Global bir kodlama dili.
    Anlık veriye ulaşabilmek adına ilk defa bu ayın ilk günü bir aylık lisans aldım, genel olarak beğendim. İşimi görecek.

Matriks ve Metastock kendi script tipini kullanıyor her halde..
    Kodları direk aktarmak mümkün olmayacaktır. Belki de gerek olmayacak, kaynak çok, dediğim gibi global bir dil C#
    iDealin kütüphanesi de; bence; yeterli. Reklam olmasın fazla.

Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Ben de yıllardım kendi yazdığım uygulamayı kullanıyordum.
    Metastock, Matriks.. ve 3 gün öncesine kadar ideali hiç kullanmadım.
    iDeal C# dilini kullanıyor. Global bir kodlama dili.
    Anlık veriye ulaşabilmek adına ilk defa bu ayın ilk günü bir aylık lisans aldım, genel olarak beğendim. İşimi görecek.
    Hocam zaten kendi programınız olduğu halde ideal kullanmak istemeniz dikkatimi çekti o yüzden sordum. Teşekkür ederim. Programcı değilim ama bir bilene sorarım artık. Eğer ekrandaki sorgulamaları 60 saniyede bir yeniliyorsa bence büyük iş. MetaStock off-line versiyon kullanıyorum. Anlık veri aldım ancak anlık verinin yüklenmesi artı tarama süresi benim tespitimde gecikme oluşturuyor, fırsat kaçırıyorum. Denedikten sonra yine görüşünüzü almak isterim, memnun kalırsanız yine haberleşelim sizin için uygun olursa.

Kolay gelsin hocam

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Hocam zaten kendi programınız olduğu halde ideal kullanmak istemeniz dikkatimi çekti o yüzden sordum. Teşekkür ederim. Programcı değilim ama bir bilene sorarım artık. Eğer ekrandaki sorgulamaları 60 saniyede bir yeniliyorsa bence büyük iş. MetaStock off-line versiyon kullanıyorum. Anlık veri aldım ancak anlık verinin yüklenmesi artı tarama süresi benim tespitimde gecikme oluşturuyor, fırsat kaçırıyorum. Denedikten sonra yine görüşünüzü almak isterim, memnun kalırsanız yine haberleşelim sizin için uygun olursa.

Kolay gelsin hocam
    Hızlı çalışan bir dil C# ve bilgisayarın kaynaklarını kullanma konusunda iyi.
    Tüm 100 endeks için; belirlediğim 16 adet indikatör + osilatörün 500 barda Gün ve 120 periyot için hesaplanması; 8-10 saniye sürüyor. Güncelleme süresini azaltabilirsiniz kutuya mesela 15 yazarsınız, sorgunuzun uzunluğuna bağlı olarak süre daha da kısalabilir..

Şu an için; bazı kullanım zorlukları olsa da; memnunum. Ama C# diline aşina olmayı gerektiriyor.
    Amacım kendi uygulamam anlık veriyi entegre etmekti ama iDeal bende kalıcı olacak sanırım.
    Hazır kod ve kalıpla var uygulama içinde, kullanılabilir şeyler. İşin içine Robot ve Algo da girerse zaten her şeyi otomatik hale getirmek mümkün.. fakat kodlama içine hakim olmak elzem.

Hızlı çalışan bir dil C# ve bilgisayarın kaynaklarını kullanma konusunda iyi.
    Tüm 100 endeks için; belirlediğim 16 adet indikatör + osilatörün 500 barda Gün ve 120 periyot için hesaplanması; 8-10 saniye sürüyor. Güncelleme süresini azaltabilirsiniz kutuya mesela 15 yazarsınız, sorgunuzun uzunluğuna bağlı olarak süre daha da kısalabilir..

Şu an için; bazı kullanım zorlukları olsa da; memnunum. Ama C# diline aşina olmayı gerektiriyor.
    Amacım kendi uygulamam anlık veriyi entegre etmekti ama iDeal bende kalıcı olacak sanırım.
    Hazır kod ve kalıpla var uygulama içinde, kullanılabilir şeyler. İşin içine Robot ve Algo da girerse zaten her şeyi otomatik hale getirmek mümkün.. fakat kodlama içine hakim olmak elzem.
    Anladım hocam. Dili öğrenebilirsem ben de kendimce bir şeyleri bir tık daha ileriye götürmek istiyorum. Sağolun verdiğiniz bilgiler için, teşekkür ederim.

Rica ederim. İyi geceler.

Rica ederim. İyi geceler.
    İyi geceler hocam

Gitti.. gibi..

Bi kedi gördüm sanki..

Kedidir kedi..

Bakalım kedi miymiş, kedi mi?

Sayfa 19/35 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları