Sayfa 191/383 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291 ... SonSon
Arama sonucu : 3063 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

Sakinleselim ortaklar. Yerin altindan cikarilacak olan petrolun sahibi biz degiliz.28 milyar dolardan falan bahsedilmis. Biraz yukaridan uculmus. 600 milyon dolarlik bir sirketiz biz.

yerin altindkai petrol devletin. Biz sadece cikaracagiz. Hnagi sartlarda cikaracagiz net degil.
    Satis uzerinden komisyon mu?
    varil uzerinden hizmet bedeli mi?
    gibi konualr henuz net degil

Cikacak petrol bizim degil. Bu konuda anlasalim.

Şirketten konu ile ilgili yeni açıklamalar mutlaka gelecektir,,#bir kuyuya taş atıp kırk akıllı çıkartamamış" türünden bir konu değil bu.

--tabii gelecektir;..... mış gibi yapmak...

--borsada beklenti= yaşamda hayaldir;

--önce hayaller ölür...hayallerinizi öldürmeyin...

.... İlkinin fazlası yani gerçeklikten çok uzak hayaller satan tacirlik, dolandırıcılığa eş değerdir. Zaten dolandırıcıları izlerseniz insanları şaşkına çevirecek hayaller satabildiklerini görürsünüz.

https://www.ibrahimkayral.com/2014/0...r-zihniyeti-2/
    --demiş sayın yazar...

Ona bakarsan borsa hep dolandırıcık,hisse başı karı, 10 ile çarp diye birşey yok,önümüzdeki yılı öngöremezken,hisselerin gelecek 10 yıla göre fiyatlanması hayalcilik,dolandırıcılıktır.

Şirketler neden borsaya girmek için can atıyorlar,,,,hayali ,"çarpı 10" büyüsünden faydalanmak için,halka açılmasa böyle bir değerleme kesinlikle olmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Şirketler neden borsaya girmek için can atıyorlar,,,,hayali ,"çarpı 10" büyüsünden faydalanmak için,halka açılmasa böyle bir değerleme kesinlikle olmaz.
    X10 dan dağıttıkları hisseleri kucağa bırakıp,şirketinin on yılda kazanamıyacağını borsadan 1-2 yılda kazanıyorlar.
    70-50-30 dan girenler borsazede 17-20 den girenler yatırımcı olacaklar.

7. Arkadaşlar, borsa üçkağıtçılık ise hisse almayın. Kimse sizi zorlamıyor...

BES hesabı sıradan yatırımcı için en doğrusu olacaktır. 100 Lira yatırıyorsunuz, 30 Lira da devlet katkısı var. Paranızı %50 Hisse, %25 hazine bonosu, % 25 altın fonuna bölün. Hem kafanız rahat olur hem de 10 yıl sonra büyük bir getiri elde edersiniz...

Cante açısından bakarsak burada 173 petrol kuyusunun işletilmesi söz konusu. Bir petrol kuyusunun açılma maliyeti küresel ortalama olarak 4 Milyon Dolar. 1 Milyon Dolar deseniz bile 173 Milyon Dolar eder. Cante zaten açılmış ama atıl durumda olan kuyuların işletilmesine talip olmuş...

Doğal olarak buradan çıkacak petrol ile ilgili paylaşım sözleşmeleri mevcut olacaktır. %10 olur, %20 olur, %50 olur, buna patronaj deniyor yanlış bilmiyorsam. Bunlarla ilgili konular yakında netleşecektir ki ben %20 bile duymadım/okumadım şimdiye kadar böyle sözleşmelerde çünkü maliyetlerle ilgili bir çok farklı etken vardır...

Politik riskleri sineye çekip, böyle bir işe giren yönetimi ben şahsen takdir ediyorum. Son altı aydaki operasyonda gösterdikleri profesyonellikleri ile böyle bir yatırıma gözü kara bir şekilde girdiklerini sanmıyorum. Arkanızda politik destek olmadan böyle bir işe girmeniz de imkansızdır benim düşünceme göre...

Genel kurulda veya sonraki 3-5 aylık süreçte ne olacağını göreceğiz...
    Son düzenleme : Chetuo; 10-12-2023 saat: 20:45.
    Dil aslandır, yatar eşikte...

8. Mesela Guyana'nın kıta sahanlığına giren, Venezueala'nın hak iddia ettiği sahalarda, Exxon'un açtığı kuyularda Exxon Guyana'ya %6 veriyor yanlış hatırlamıyorsam. Ayrıca sözleşmeye göre Exxon kuyular için yaptığı Milyarlarca Dolar harcamanın da %75'ini bu gelirleri ödemeden önce düşüyor. Fakir bir ülke olduğu için Guyana tüm bu şartlara evet dedi. Açık arttırmaya çıkartacağı yeni sahalarda bu şartları değiştirdi. %10 ve en fazla %50 masraf gibi bir şey yaptı...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Sayfa 191/383 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •