Sayfa 195/881 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon
Arama sonucu : 7044 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by aktauboy Yazıyı Oku
    vesbe 1.26 tl temettü veriyor diye sevindik ama 12/2017 bilonçosunda görünen nakit sadece 73 milyon. 239 milyon temettü dağıtacağına göre 166 milyon kredi alacak demektir. Vesbe borç batağına mı gidiyor acaba....
    ne kadar cahilce ve bilgisizce bir yazı . önce şirketin temellerini iyi incele bak sonra burada yorum yazda , yeni başlayan bilmeyenleri yanlış etkileme.... VESBE borç batağına mı gidiyor ???? 400 milyon üstü kar yazmış şirket borç batağı ? vay be ne dahice bir keşif bu ......

VESBE nin VESTL den alacağı 1.5 milyar tl (bunun 500 milyonu müşterilerden alınmış ve VESBE ye ödenmemiş şekilde VESTL kasasında duruyor) , VESBE nin 10 milyon lotu borsada halka açık yani anlayacağın dışarı sadece 12,5 milyon tl ödeyecek , geri kalanıda VESTL e ödemiş gibi yapıp alacaklarından düşecek..... yani senin anlayacağın böyle bir nakit ihtiyacı yok ..... 100 milyon usd üzerinde yatırımı bile bitirmiş durumda....... yılda 400 milyon üzerinde kar yaratan şirket ..... biraz bilanço incelemeyi öğrenmeni tavsiye ederim.....

Bunun yanında VESTL in ona buna pek çok alana yatırımlar yapıp sürekli büyümesi , belki VESTL için risk oluşturabilir. Döviz borçlarından ötürü.... ama VESTL in en büyük lokomotofi VESBE de sıkıntı yok.... Türkiye zaten beyaz eşya sektöründe iddialı..... Dolayısıyla VESBE mizde sıkıntı yok..... VESBE de pisliğin teki mallarımıza göz dikti almak için her gün ghötünü parçalıyor. bende onla beraber tahtada toşşak geçiyorum her gün...... Buralardan mal almaya çalışan bir açgözlü ile boğuşuyoruz....

----------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir...

2.  Alıntı Originally Posted by aktauboy Yazıyı Oku
    vesbe 1.26 tl temettü veriyor diye sevindik ama 12/2017 bilonçosunda görünen nakit sadece 73 milyon. 239 milyon temettü dağıtacağına göre 166 milyon kredi alacak demektir. Vesbe borç batağına mı gidiyor acaba....
    Hocam yok öyle olmuyor o elde edilen kardan kar payı olarak dağıtıyor bırak nakiti daha bilmem kaç milyon lirayı yedek akçe olarak kasaya atıyor ayrıca şirketin bilançosuna bakarsanız kısa vadeli bankalara kredi borcu 281 trilyon geri kalan kısa vadeli borçlar ticari borçlar uzun vadeli de ise 178 trilyon banka kredi borcu var yani işin kısası her sene temettü verme politikasına devam ediyor vesbe ve sizin deediğiniz gibi olsa şirket batar ayrıca neden öyle birşey yapsın elde edilen kardan kar payı dağıtıyor işte bu dönem ne kadar elde etti 295 trilyon bundan geliyor o dağıtılan kar.Yardımcı olmak adına yazdım saygılarımla bilmemek değil öğrenmemek ayıp hesabı.Aklınıza takılan olursa buradaki arkadaşlar ve ben yardımcı oluruz sağlıcakla kalın.Dediklerim beni bağlar yatırım tavsiyesi değildir..İyi günler ortaklar... .
    Yardımcı olduysam itibar puanı verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler .

3. Bir kere sen bilanço bakmayı öğren. Madem temettü vestel için mahsuplaşma, neden vesbe nin kasası her zaman 0 yakın.12/2016 da 12m, 3/2017 de 8 milyon ve 12/17 de 73 milyon nakit var. Arçelikin nakit tutarı 12/2017 de 2581m. Çok bilen arkadaş bunları anlat bakalım. Sonra 6/2018 de vesbenin nakit miktarı açıklanınca göreceğiz bakalım bu 73m duracak mı? O 1,5 milyon alacak ta vestel ticaretin vesbe den aldığı ürünlerin parası. Muhtemelen vadesi geldikçe de ödenir. Vesbe nin vestel holdinge borç verdiğini iddia ediyorsan ben o konuda bir bilgi göremedim.

4.  Alıntı Originally Posted by aktauboy Yazıyı Oku
    Bir kere sen bilanço bakmayı öğren. Madem temettü vestel için mahsuplaşma, neden vesbe nin kasası her zaman 0 yakın.12/2016 da 12m, 3/2017 de 8 milyon ve 12/17 de 73 milyon nakit var. Arçelikin nakit tutarı 12/2017 de 2581m. Çok bilen arkadaş bunları anlat bakalım. Sonra 6/2018 de vesbenin nakit miktarı açıklanınca göreceğiz bakalım bu 73m duracak mı? O 1,5 milyon alacak ta vestel ticaretin vesbe den aldığı ürünlerin parası. Muhtemelen vadesi geldikçe de ödenir. Vesbe nin vestel holdinge borç verdiğini iddia ediyorsan ben o konuda bir bilgi göremedim.
    --------------------------------
    akşam akşam beni güldürdün burada gereksiz yere tartışma yapmayacağım. ARCLK le VESBE yi kıyaslama , ARCLK le VESTL i kıyasla ..... VESBE VESTL in bir alt grup şirketi sadece beyaz eşya üzerine .... ARCLK de 2.5 milyar tl nakit görmüşsün , VESTL de 2 milyar tl var. ARCLK VESTL den daha büyük bir şirket zaten piyasa değeride 4 katından işlem göruyor ....

Şirketin kasasında nakit tutma ihtiyacı yok. senin o gördüğün nakit o bilanço tarihindeki bankadaki nakti . Hani aklınca durum kötü sanıyorsun ya .... Bak Kısa vadeli ticari ve diğer alacakları 1.7 milyon tl , buna 500 milyon tl stoklarını ilave et , üstüne son 1 yılda tam tamına yanılmıyorsam 100 milyon usd a yakın bir yatırım yaptı.... Kısa vadeli ticari ve diğer borçları 1.3 milyon tl , uzun vadelide 100 milyon diğer borç kalemi var....

Sana bir ayrıntı daha vereyim geçen sene kısa ve uzun vadeli banka borçları 250 milyon tl seviyesinde idi bu sene 530 milyon civarında , bu son 1 yılda 100 milyon usd tutarında yapılan yatırım danda az . yani yatırımların bir kısmı karlarla yapılmış halde.... ayrıca 2017 mayısda 200 milyon yine karpayı dağıttı.......

Senin iddialarına göre firma kötü halde)))) ve benden bu işi iyi biliyorsun Sende AKP li tipi var.... her şeyi çok iyi bildiklerine inanan bir akp li görüntüsü )) Cevremde ne kadar akp li dostum , tanıdık ve çevre varsa , girdiğim tartışmalarda ben birşey bilmiyorum hep onlar biliyor

VESBE benim için 2-3 yıllık vadede altın yumurtlayan tavuğum olacak , yeterki Türkiye ye ambargo uygulamasınlar yada dünya savaşı çıkmasın
    ---------------------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir......

5. Ic satislar mart ayinda gecen yila gore %24 gerilemis. Ilk 3 ay icin ise %19 gerilemis.
    Ihracatta ise, mart ayinda %9 artis var. Ilk 3 ay icin ise %10 artis var.
    Mart biraz sikintili gecmis gibi duruyor.
    Bu rakamlar adet bazli mi, ciro bazli mi onu cozemedim.
    Gecen aylarda bloomberg yayinliyordu hep. Ciro bazli gibi anlasiliyordu.
    Bugun sozcu yayinlamis. Adet bazli gibi anlasiliyor.
    Cok onemli bir nokta bence. Bilgisi olan bir arkadas varsa, bizi de bilgilendirirse sevinirim.
    Saygilar.

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Eger adet bazli ise bilanco cok guzel gelecektir. Ciro bazli ise doviz artisindan kaynakli bir artis oldugu icin cokta etkilemicektir gibi dusunuyorum.
    Saygilar.

7. Simdi baska sitelerden de baktim. Adet bazli gibi duruyor.Bence ciddi olumlu bir durum.
    Bunun yaninda bu veriler bize ne kadar dogru bilgi verir. O muallak.
    Ornegin gecen sene ayni kaynaklarda ki bilgiye gore ilk ceyrek yurtici %36 adet bazli artis olmus. Vesbe ise ciro bazli yurtici satislarini %17 arttirabilmis.
    Yurtdisi satislar ise sektorde %3 adet bazli artis gostermisken. Vesbe %9 dan fazla ciro bazli artis gostermis.
    Saygilar.

8. Sayin lonely,
    Alis emirlerinizi goruyorum. Spek icin guzel mesajlar iceriyor
    Saygilar.

Sayfa 195/881 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •