Sayfa 199/2143 İlkİlk ... 991491891971981992002012092492996991199 ... SonSon
Arama sonucu : 17142 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Sn. deniz43, çok güzel analizler ve yorumlar yazıyorsunuz, forumda severek takip ettiğim insanlardansınız.
    Borsa ve bankalar konusunda ben de kendi görüşümü eklemek isterim. Ben yıllardır neredeyse sadece banka hissesi alıp satıyorum borsada. Bankalar ne yazık ki uzun vade yatırım için uygun değil, on yıl veya daha uzun enflasyondan arındırılmış veya dolar bazlı grafiklerine bakarsanız bir yere gitmiyorlar, reel artış yok, temettüleri de dikkate alınabilecek oranda değil zaten. Sadece kısa ve orta vadelerde trendi tutturursanız veya trade edebiliyorsanız anlamlı kazanç imkanı veriyorlar. Ancak borsa düşerken ve çıkarken ilk tepki veren hisselerden oluyorlar. Yani mevcut durumda borsa çıkışa başlayacak olursa yine muhtemelen bankalar öncülüğünde olacaktır.
    Maalesef uzun yıllardır çok güçlü olan bankacılık sektörü yıpranmaya başladı, bu da hisse fiyatlarına yansıyor.
    Keşke bankalar üzerinde baskı kurup zorlamasalardı, bari onlar sağlam dursaydı.
    Ben de nazik ifadeleriniz ve yaptığınız yorum için size teşekkür ediyorum. Bu başlık altında daha fazla yazınızı görmekten mutluluk duyacağız.

2. 2019 enflasyon tahminleri %15-20 aralığında iken sene sonu dolar /tl tahminleri 6.3-7.5 aralığında.... Hatta IMF 10 demiş heralde...

Ya bu enflasyon rakamları tutmaz ya da bu dolar/tl projeksiyonları...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

3.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    2019 enflasyon tahminleri %15-20 aralığında iken sene sonu dolar /tl tahminleri 6.3-7.5 aralığında.... Hatta IMF 10 demiş heralde...

Ya bu enflasyon rakamları tutmaz ya da bu dolar/tl projeksiyonları...
    Enflasyona mı 10 demiş dolar kuruna mı ? Dolar kurunaysa 10 liradan aşağı bana gelmeyin demek istemiştir

4.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Enflasyona mı 10 demiş dolar kuruna mı ? Dolar kurunaysa 10 liradan aşağı bana gelmeyin demek istemiştir
    Dolar için, mahfi eğilmez'in sunumunda varmış...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    http://t24.com.tr/haber/mahfi-egilme...-olacak,787727

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...ni-219093h.htm

İnternet'te tarama yaptım,buralarda yazıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    IMF demek anında kurların ve faizlerin düşmesi demek olmayabilir hocam. Önümüzde taze taze bir Arjantin örneği mevcut. 8 Haziranda IMF ile 50 milyar dolarlık anlaşma imzalandıktan sonra Pezo yüzde 45-50 değer kaybetti ve aynı sürede politika faizinde yüzde 50 den fazla artışa gidildi. 2019 da Arjantin de politika faizinin 20 li rakamlara inmesi projeksiyonu var fakat Bloombergin fon yöneticileriyle yaptığı 2019 anketinde fonlar Arjantine gitmekte hala istekli değil. Küresel piyasa olumsuz iken IMF ile yapılan anlaşmanın işe yarayıp yaramayacağının en güzel sınavı olacak IMF-Arjantin birlikteliği. Oradan kendimize de pay biçebiliriz. Çok dillendiriliyor seçimler sonrası IMF e gidileceği. Şahsen şu anda ihtimal vermiyorum ben.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    IMF demek anında kurların ve faizlerin düşmesi demek olmayabilir hocam. Önümüzde taze taze bir Arjantin örneği mevcut. 8 Haziranda IMF ile 50 milyar dolarlık anlaşma imzalandıktan sonra Pezo yüzde 45-50 değer kaybetti ve aynı sürede politika faizinde yüzde 50 den fazla artışa gidildi. 2019 da Arjantin de politika faizinin 20 li rakamlara inmesi projeksiyonu var fakat Bloombergin fon yöneticileriyle yaptığı 2019 anketinde fonlar Arjantine gitmekte hala istekli değil. Küresel piyasa olumsuz iken IMF ile yapılan anlaşmanın işe yarayıp yaramayacağının en güzel sınavı olacak IMF-Arjantin birlikteliği. Oradan kendimize de pay biçebiliriz. Çok dillendiriliyor seçimler sonrası IMF e gidileceği. Şahsen şu anda ihtimal vermiyorum ben.
    Otomatik olarak böyle bir varsayımda bulunamayacağımız doğru.Örneğin Şubat 2001 yılında büyük ekonomik krize girdiğimiz ,faizlerin fezaya çıktığı(gecelik %4000),ardından da sert devalüayon ile kurlar fırladığı sırada IMF ile 'STAND-BY' anlaşması yapılmış ve uygulanıyordu(1999 yılında yapılan ve 1 Ocak 2000 tarihinde yürürlüğe giren IMF ile 3 yıl süreli,17. anlaşma),kriz IMF ile anlaşma içinde olduğumuz dönemde çıktı,hatta hatırlıyorum,krizin çıktığı gün ,o zaman ki IMF başkan vekili Stanley Fischer uluslararası bir toplantı için İstanbuldaydı ve acilen Ankara'ya geçerek yeni dönem için hükümet ile görüşerek acil tedbirler için planlama yapmıştı.
    Ama ,IMF ile anlaşma yapılmasının gerekli olduğu konusunda ben de aynı fikirdeyim.

8. Deniz Hocamın topikte temel ekonomik veriler konuşulur teknik pek olmaz. Bizde de temel bilgisi yok, sağolsun Deniz Hocam yazdıkça birşeyler öğrenmeye çalışıyoruz, teknik gözle birkaç grafik atalım dolar/tl hakkında Deniz Hocanın affına sığınarak.

Eğer 5.13 te dip yaptıysa

Usd Haftalık Hacim barları. İlk kez böyle birşey oluyor.

Son düzenleme : tospa; 02-01-2019 saat: 11:45.

Sayfa 199/2143 İlkİlk ... 991491891971981992002012092492996991199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •