Sayfa 2/388 ÝlkÝlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 3098 madde; 9 - 16 arasý.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Þ.

1. Evet , yine ak yatýrým ve iþ yatýrým konsorsiyum üyeleri arasýnda yok þaþýrdýk mý hayýr. Artýk kurum deðiþtirme zamaný geldi.
    Bireyselin talebi azalmaz sadece artýk millet 8. ya da 9. günde satar son arz olanlarý görünce. Paylarýn yarýsý bireysele daðýtýlacak yine 850000 kiþi katýlsa ek satýþta dahil max 50 lot gelir diyorum

2. Arkadaþlar halka arz tarihini göremedim?

3.  Alýntý Originally Posted by sailor06 Yazýyý Oku
    Arkadaþlar halka arz tarihini göremedim?
    21-22 nisan

4. Kiþi baþý en fazla 100 TL'lik hisse düþer. Oransal daðýtým olsa daha iyi olurmuþ

5. defter deðerinin biraz yukarýsýnda halka arz ediliyor.diðer halka arzlara göre ucuz.ama karlýlýk düzenli deðil

6.  Alýntý Originally Posted by denklem Yazýyý Oku
    defter deðerinin biraz yukarýsýnda halka arz ediliyor.diðer halka arzlara göre ucuz.ama karlýlýk düzenli deðil
    Yüzde kaç iskonto var?

7. Herkes eþit daðýtým olacak diye sevinmiþ ama gözden kaçýrýlan bir þey var.

Bireysele ayrilan %50 eþit ama kurumsallara dagitýlan %50 oransal olacak. Yani toplu alan (5-10 milyon lot) kurumsallar 3. 4. tavanda satisa gecerlerse tavan erkenden bozulur.

Benim nazarýmda bu eþit dagitim yönteminin oransal dagitimdan farki yoktur hatta daha kötüdür. Yani kurumsala kazanla ky ye kaþýkla veriliyor.

SM-M515F cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Bu þirketin Anasý ( Odaþ) 3.35 TL iken, Danasýna ( çan ) 3.90 TL istiyorlar..
    Burda bir gariplikler yokmu.?..

Sayfa 2/388 ÝlkÝlk 12341252102 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •