Sayfa 200/1002 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300700 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,593 - 1,600 arası.

Konu: Viop XLVIII

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Gelsin duvardan mi geliyor buzdolabından mi. Nerden geliyorsa

Gerçi buzdolabından ses geliyor ama bı mok anlamıyorum

Bozulacak ellaam
    Güzel bir söz var "Dininizin kıymetini bilin diye bitiyor"

Evde oturuyorum buna rağmen heyecan bitmiyor, borsa filan ile oyalıyordum kendimi.

Hatta komşuma Whatsapp'da 3-4 gün yazışmayalım yas bitsin dedim. İletişim kazaları olabiliyor bu tip durumlarda.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Abka sen bir sürü fizik kimya kanunundan bahsediyorsun ama şuan milyonlarca kabile hayatı yaşayan elinde ok yalın ayak ava cikan insanlar var. din ne onu bile haberleri yok.

Tanrı bencr asıl oraya arada ugrasa daha iyi olur. Yoksa zaten burası müslüman.enindr sonunda cennete girecek

O kabillerde yaşayanlar cehenneme mi gitsin. Bence oraya daha çok ugramali
    Bir keresinde hocanın birine bende aynı soruyu sormuştum. Bana demistiki onlar tebliğ almadığı için İslam'la tanışmamışlar ve onlar sadece bu dünyada yaşadığı ile kalacak. Demişti. Bende keşke bende öyle olsaydım demiştim. Hoca birazda beni tanıdığı dan yok senin diğer tarafta görevi n farklı cehenneme odun lazım olacak sen onlardansin demişti. Bende iyi hocam bende sonsuz azaptan korkuyordum odun olup yanar biter kül olurum demiştim. Adam cevabimdan memnun olmadı yok sürekli odun olup yanacaksın dedi. İman böyle bir şeydir sana garip gelen birşeye adam inanıyor. İnanan insanda senin inanmadigina hayret ediyor.

3.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    https://twitter.com/TurkAvaz/status/...L7pPzZUDVj2iIA
    Burda ohal var vur yetkisi var halkın malına cokmenin yagmalamanin bedeli bu olmamalı
    Çok daha farklı bu ***lerin videoları insLlah gelecektir...
    https://twitter.com/sevdaturkusev/st...jc6lDBPKA-Tl4Q

Qz biraz olsun vicdanları gönülleri soğutur.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

4. Sınanan sadece insan değil, cinler geldi dinledi ağladı ama iblis öylece kaldı gibi bir ifade var.

İblis'İn ağlamaması gayet normal, bilmediği olaylar şeyler değil. İçinden bunları zaten biliyoruz demiştir.

Dünyada alternatif düzenlerin bulunması ve onların durumunun farklı olmasında bir hikmet olabilir.

Ariston abi insanlar olarak ve aciz yaratiklar olarak. İnanmak istiyoruz.

Olayın ozeti aslında bu. Bence insanlık yapayalnız olduğunu kabullenemiyor

Ve bir kahraman veya yaratıcı olduğuna inanmak istiyoruz. Yoksa kafayı yeriz.
    Kısa ca bu

6. Bir şeyin kıymetini kaybedince anlarız.
    Bence nasıl mutlu oluyorsanız ona inanın başkasının inancını sorgulamayın, belki o da mutludur

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

7. Bu Kuran okumaya kalktığında direkt başın ağrıyor, Fatiha kısa ama ondan sonraki Bakara bitmek bilmiyor, indiriliş sırasına göre de düzenlenmemiş. Anlamak isteyen sıkılıyor bence. Bana göre gayet heyecanlı nerede ise kaldırdım rafa pek bakmıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bir şeyin kıymetini kaybedince anlarız.
    Bence nasıl mutlu oluyorsanız ona inanın başkasının inancını sorgulamayın, belki o da mutludur
    Tamamen katılıyorum.

Lakin bazı hiyaragalari kendi inandıklarının en mükemmel olduğu kabulüyle senin de o kurallara göre yaşaman gerektiğini sana dayatmaya kalkıyor. Orada patlıyor mesele iste..

Yoksa arabın dinine inanan inansın tabi..

Sayfa 200/1002 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •