Sayfa 2001/2133 İlkİlk ... 1001150119011951199119992000200120022003201120512101 ... SonSon
Arama sonucu : 17062 madde; 16,001 - 16,008 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Benim değerlendirmem de haberin doğru olduğu şeklinde .Çünkü örneğin Uğur Gürses gibi uzun yıllar merkez bankasında çalışmış ,yöneticilik yapmış,içeriden bağlantıları olan kişiler uzun süredir bu yönde duyumlar aldığını yazmış,ayrıca resmi bir kuruma başvurusu yapılmış,kayıtlara geçmiş ,yayınlanmış,somut bir şikayet dilekçesi de var .Ama yine de , etik olarak, bir iddiaya karşı karşı tarafın savunmasını da paylaşmak gerektiği için, onu da paylaştım.
    İş mahkemeye intikal ederse ispatı kolay.Korkup kimse şahitlik etmese bile ,güvenlik kamerası kayıtlarından iddiaların doğruluğu ispatlanabilir.

https://twitter.com/ugurses/status/1747899090627707201

https://www.dwturkce1.com/tr/gaye-er...ldi/a-68022614
    Size katılıyorum Deniz hocam. Bence de haber doğru. Hatta fazlası var, biz henüz az bir kısmını duyduk gibi bir durum var.
    Aradan kaç gün geçmiş Merkez Bankası İletişim Başkanlığı’ndan resmi bir açıklama yapılmamış. Sırf bu bile haberin doğru olduğunu gösterir.
    Diğer yandan bu tip bir olay patlak verdiğinde, hangi kurumda olursa olsun kamera kayıtlarına bakılır. Eminim de bakılmıştır. Babanın mesaiye geldiği, hangi kata çıktığı, neler yaptığı görülürmüştür.
    18 gündür ABD’de olduğu ve dönmediği haberi doğru mu onu merak ettim doğrusu. Bu da doğru ise bana göre yakın bir zamanda yeni bir Merkez Bankası başkanımız göreve atanacak.
    Soru şu; Seçimden önce mi sonra mı?
    Sanırım bir şekilde seçim sonrasına bırakmanın yolları aranıyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,936
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Büyük kurumsal piyasa oyuncularının pozisyonlanmaları ile ,kamuya açık söylemleri genellikle farklı yönlerdelerdir.Bunların az sayıda büyük müşterilerine gönderdikleri kişiye özel raporlarda daha farklı şeyler yazar.Bu tür söylemlere ihtiyatla yaklaşmak gerekir.Her zaman yanlış çıkmaz,ara sıra doğru çıkar , çünkü aksi takdirde bu tür söylemleri kimse dikkate almaz.Ama çoğu zaman küçük oyuncuların yanlış yönde pozisyonlanmaları sonucunu getirir.
    Teşekkür ederim, kibar bir dille durumu çok güzel ifade etmişsiniz..Evet, bu tür kurumların geçmişteki kur vb tahminlerini ve gerçekleşmeleri sıralasak çok vahim hatalar ifşa olur...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,936
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Size katılıyorum Deniz hocam. Bence de haber doğru. Hatta fazlası var, biz henüz az bir kısmını duyduk gibi bir durum var.
    Aradan kaç gün geçmiş Merkez Bankası İletişim Başkanlığı’ndan resmi bir açıklama yapılmamış. Sırf bu bile haberin doğru olduğunu gösterir.
    Diğer yandan bu tip bir olay patlak verdiğinde, hangi kurumda olursa olsun kamera kayıtlarına bakılır. Eminim de bakılmıştır. Babanın mesaiye geldiği, hangi kata çıktığı, neler yaptığı görülürmüştür.
    18 gündür ABD’de olduğu ve dönmediği haberi doğru mu onu merak ettim doğrusu. Bu da doğru ise bana göre yakın bir zamanda yeni bir Merkez Bankası başkanımız göreve atanacak.
    Seçim sonrasına bırakılıp, seçimde iktidar kötü bir sonuç alırsa hemen kovularak, borsanın çökmesine, doların fırlamasına zemin hazırlanır, ve millete "bize düşük oy verdiniz böyle oldu" denebilir...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Rasim ozan kütahyalının tweet attığı, özgür demirtaşın beğendiği. özgür demirtaşın merkez bankası başkan yardımcısının başkan olmasını dilediği garip bir hafta sonu geçiriyoruz.

https://twitter.com/ProfDemirtas/sta...36897347998932
    https://twitter.com/RasimOzan_K/stat...55061478015204

6. ne kadar ilginc

Gaye Erkan hem ABD vatandasi hemde CFR uyesi

Mehmet Simsek te hem x degil hemde Ingiliz vatandasi.

Ulkeyi kimler yonetiyor inanilmaz

X in ne oldugunu soyleyemedim korkumdan

Amerikada birak MB baskanligini yada ekonomi bakani olmayi daha ozel bir sirkette belli pozisyon ve ustlerinde asla cifte vatandas calisamaz

ABD devletinin icinde kritik bolumlerde yani bakanliga gelmeden 19 basamak gerisinde zaten obur vatandasliktan cikmaniz istenir

Tabi Turkiye d..... ahiri

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Yeniçağ gazetesi yazarı Remzi Özdemirin YouTube de yaptığı karıncalar TV programında bu olayın CB iletişim başkanlığı kurumu içinden sızdırıldığını. Buna ilişkin Merkez Bankası müfettişlerinin soruşturma için görevlendirildiği kamera kayıtları vs incelendiği. Ayrıca Mehmet Şimşek ile Hafize Gaye hanımın arasının iyi olmadığını. Direk görevden alarak piyasaya sıkıntı vermek yerine böyle bir itibarsızlaştirma yolu ile istifaya zorlandığı en son ihtimal de görevden alınıp piyasanın seveceği Cevdet Akçay in başkan olarak atanacağını söyledi bunlar etrafta camiada duyum söylenti dedi. Ama sanki Cevdet Akçay hayırlı olsun gibi anladım.

8. Stanley fischer--- Dünya bankası, İMF , İsrail merkez bankası - FED (başkan yardımıcısı) --- Helikopter benin doktora hocası
    https://en.wikipedia.org/wiki/Stanley_Fischer

Mark Carney --- Kanada merkez bankası sonrasında ingiltere merkez bankası
    https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Carney

Hikayelerinin detaylarına hakim değilim sadece ilk duyduğumda şaşırmıştım.

Sayfa 2001/2133 İlkİlk ... 1001150119011951199119992000200120022003201120512101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •