Sayfa 203/935 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon
Arama sonucu : 7473 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: Dolar/TL 'nin geleceği

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    #boykot kararını destekleyenler lütfen TAMAMEN ücretsiz olan LİBRE OFİS programını kullansınlar. Kullanın, Kullandırın. Paramız boşuna yurtdışına gitmesin. Yazık günah!
    Hocam 2005-2006 gibi "windows'a karşı Linux hareketi" ivme kazanmıştı ufaktan.
    Ben de bir hevesle çeşitli linux versiyonları kurdum, kullanmaya başladım.
    Sonra baktım ki toplumda katılım oranı çok zayıf kaldı. Öyle olunca benim de hevesim kaçtı.

Malesef bilinçli bir toplum değiliz.
    Ara sıra bir avuç insan iyi bir şey yapmaya niyetlense de, yoğun katılım olmayınca bir işe yaramıyor.
    Bu açıdan bakıldığında pek vatansever de sayılmayız.
    Vatanseverliği sadece "holandada portakal bıçaklamak", "amerikaya küfür etmek", "falanca partiden olmak" veya "hain olarak gördüğümüz bir grupla taşlı sopalı kavga etmek" olarak falan algılıyoruz.

Oysa ki gerçek vatansever insanların, bu ülkenin sınırlarının dışına çıkan döviz miktarını azaltmak için çabalaması gerekir.

Ben gerekmedikçe araba ve telefon yenilemiyorum.
    Mümkün olduğunca toplu taşıma veya bisiklet kullanıyorum.
    Vatanseverliğe bu açıdan bakıyorum, ama benden başka herkes keyfine bakıyor maşallah.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2. Bence LİBRE OFİS kullanmak her vatanseverin yapması gereken ve cebine direk faydalı olacak bir hareket.

O onu yapmış bu bunu yapmış önemsemiyorum.

Windows kullanıcısıyım, Linux veya PARDUS kullanmıyorum henüz, ama ofis paketi olarak LİBREOFİS kullanıyorum. Çünkü ofis paketi olarak hem işimi görüyor hem de platform bağımsızlığı her an yanımda. Hem de ücretsiz. Yarın Linux kullansam LİBRE OFİS yine bedava, param çok olsa Mac OSX li bir MacBook Pro alsam LİBRE OFİS yine bedava.

Yani özgürce kimseye bağlı olmadan ve para vermeden her platformda dosyalarımı açıp editleme şansım var.

Aklı olan her vatansever LİBRE OFİS kullanır kullandırır. Benim gibi Windows kullanıcısı olsanız bile yine de LİBRE OFİS ten şaşmayın.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Hocam 2005-2006 gibi "windows'a karşı Linux hareketi" ivme kazanmıştı ufaktan.
    Ben de bir hevesle çeşitli linux versiyonları kurdum, kullanmaya başladım.
    Sonra baktım ki toplumda katılım oranı çok zayıf kaldı. Öyle olunca benim de hevesim kaçtı.

Malesef bilinçli bir toplum değiliz.
    Ara sıra bir avuç insan iyi bir şey yapmaya niyetlense de, yoğun katılım olmayınca bir işe yaramıyor.
    Bu açıdan bakıldığında pek vatansever de sayılmayız.
    Vatanseverliği sadece "holandada portakal bıçaklamak", "amerikaya küfür etmek", "falanca partiden olmak" veya "hain olarak gördüğümüz bir grupla taşlı sopalı kavga etmek" olarak falan algılıyoruz.

Oysa ki gerçek vatansever insanların, bu ülkenin sınırlarının dışına çıkan döviz miktarını azaltmak için çabalaması gerekir.

Ben gerekmedikçe araba ve telefon yenilemiyorum.
    Mümkün olduğunca toplu taşıma veya bisiklet kullanıyorum.
    Vatanseverliğe bu açıdan bakıyorum, ama benden başka herkes keyfine bakıyor maşallah.

Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    21,3 trlyon doların %1'i 213 milyar dolar.
    Faizler %0,5 artarsa ABD hazinesinin üzerine havadan 106,5 milyar dolar yük gelir.
    Trump tabi "FED'e pişmiş aşa su katıyorsunuz" diye kızar....

Adam söz verdiği duvar için 16 (veya 25) milyar dolar bulamıyor. Faiz artırımı ile yüzmilyar dolarlar uçuyor....

Emniyet Kemerlerinizi bağlayın: ABD'nin faiz harcamaları tüm zamanların zirvesine ulaştı...
    Hazinenin en son yayınladığı veriler hazinenin faiz ödemelerinin 2018 yılı 2. çeyreğinde 538 milyar dolara yükseldiğini gösteriyor.

http://www.economicpolicyjournal.com...ending-on.html

.....

Yetmez biraz daha faiz artırsınlar...

Katar'dan Türkiye'ye destek açıklaması
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ka...amasi-40929292

SON DAKİKA HABERLERİ
    15 Ağustos Çarşamba 15:04 ALBAYRAK'IN YARIN YAPACAĞI TOPLANTIYA 3 BİN YABANCI YATIRIMCI KAYIT YAPTIRDI

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Katar Emiri bugün Ankara'ya geliyor!
    https://www.haberturk.com/katar-emir...eliyor-2104024

Sayfa 203/935 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •