Sayfa 21/853 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada KKTC yi adım adım koparıyorlar.
    Önce yönetime kopma yanlısı geldi.
    Her kararı kopmaya hazırlık üzerine.

Şimdide TL yüzünden maliyetlerim arttı diye bağırıyorlar. Buda bir adım. Hem KKTC halkına düşman olarak Türkiyeyi gösteriyorlar. hemde
    AVRO ya geç denmesini bekliyorlar. Sora ya avroya geçtik referandumla AByede geçelim.

adım adım... baktılar 17 adayı yunan işgal etti, bizim süper ötesi hükümet tısssss. o esnada gezicileri coplatıyorlardı...
    adım adım götürüyorlar...

ülke garabet... nereye baksan canın acıyor...
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bankalardaki doviz mevduatı TL yi geçmiş. Bu ne demek, bizim ülkenin halkında ülke bilinci yok. Baştada %50 yi evde tutuyorum, doviz ve altın satın diyenlerde yok. Cahil insan, iyi niyetli bile iş yapmaya kalksa, yakar yıkar.

Geçen hafta 200 milyon dolar kadar yabancı yatırımcı bu ülkede varlık satmış. Net satıcılar. Neden acaba.? Tamam Türkiyede gelecek parlak değil ama en azından BISTi yükseltip yıl sonu çıkın.? Neden şimdi.? Acaba suriye savaşı hakkında bildikleri bişeymi var. İşler büyüyecekmi.?

BIST aslında orta vade için epey ucuz. Uzun vadede hepimiz ölcez. 120 den 90 a inmiş. 120 den bu yana enflasyon %10 artmış onuda ekle, şirket karları %15 artmış onuda ekle. Yani hazirandan bu yana nerdeyse %50 ucuzlamış.? Tabi suriye savaşı vurdu, ABD vurdu, akp 17 yıldır satıp savuruyor, kendi evinde kiracı durumundasın, ülkenin içine etti. Borsa ucuz demekde can yakıyor doğrusu.

Samsunda seri katil yakalanmış. Benim bildiğim bu ikinci seri katilimiz. Bitanede alakasız 2 kişiyi öldüren biri yakalanmıştı. Seri katiller amerika ve kanadadadır. O kadar çoklarki akıl alır gibi değil. Avrupadada varlar. Türkiyede 10 kişiyi öldüren biri yakalandı. Malı mülkü için öldürüyor, ailesi ve çocukları var. Tam seri katıl tanımına uyuyor. Seri katiller, şempanzeden evrilenlerden çıkıyor. Makak ve orangutandan evrilenleri bilmiyorum, belki onlardada vardır yada daha çoktur. Ama hep avrupa ve kuzey amerika, orasıda şempanze dolu. Bu haberin BIST le alakası yok sakın "aman ha seri katil" deyip işleme geçmeyin.

Bugünde başka bir yabancı grup Türkiyede yatırım yapın demiş. Bunla bu haftaki 3üncü yabancı şirket oldu. Demekki satacaklar. Bizim medya özellikle NTV ve BloombergHT bu haberleri yayıp bizim millete yabancılarla ortak geçiriyorlar. Durun ya. NTV ve bloomberHT Türk değil yahudi. Hem yerli, hem yabancı ortakları yahudi. Bize geçirmeyeceklerde kime geçirecekler.
    Diğer haberde yanında. Yurt dışında yerleşik kişiler, geçen hafta net 21,5 milyon dolarlık hisse senedi, 167,4 milyon dolarlık DİBS ve 53,1 milyon dolarlık şirket borçlanma senetleri sattı.

Dün bitcoin %6 dan fazla düşmüş. Bu bitcoin reklam ve haberlerini yapanları izmirde denize dökmek lazım. Bizim milleti koyun gibi bitcoin ahırına soktular. Ankarada kardeşimin komşusu kadın bitcoin stoklamış ama 15 binden. Şimdi 6bin. Kardeşime ve oradaki komşulara durmadan bitcoin satmaya çalışıyormuş. Kardeşim ekonomik kararlar için hep beni arar. İlk defa bu sene USD de biraz yanıldım. Girme KUMAR dedim. Şimdi bana saydırıyor olabilir.

Altın ons fiyatı 1200 e kadar düzenli düşüş yaptı. 1200 de biraz takıldı. Dipmi acaba.? Göründüğü kadarı ile USD ye endekslemişler. Bu sene temmuz ayında Rusya, piyasadan tam 26 ton altın almış ama altın düşmeye devam etti. Bir ayda 26 ton piyasadan alınıyor, altın düşüş trendini bozmuyor. Sebep. Tüm değerli maden ve para fiyatları yahudi şirketleri tarafından Londra ve New yorkta belirleniyor. Onların planları ne ise, fiyatlarda öyle oluyor. Rusya 100 tonda alsaydı, durum değişmezdi. Şu an tüm dünya uyanmış vaziyette ve bundan kurtulmanın yollarını arıyorlar. Çin önderlik etmeye çalışıyor. Bu sistemde batı ülkelerinin kaybetme şansı sıfır. En büyük Petrol satıcılarından Rusya batı ile kapışınca petrol fiyatları nasıl 120 USD den 40 USD ye kadar düştü.? Petrol kullanımı hiç azalmadığı halde.?

Bu arada yurt içi yerleşiklere bi kazık daha. Alamancılar, avro fiyatı uçup kaçınca, bu ülkedeki ev ve arsalar onlara bedavaya kadar düştü. Gelip alıyorlar. Arsa satan bayram ediyor parasıyla hemen 150binTLlik İTHAL SUV alıyor. Yani parayı gene yabancı ülkeye iade ediyor. Bize faydası yok. Ama bu ülkede yaşayan ve ev almak isteyenlere, arsa almak isteyenlere acı. Çünki ev fiyatları hep maaşlarından çok fazla yükseliyor. yabancılar aldığı için. Hayallerindeki ev ve arsalar hep hayallerinde kalmaya devam ediyor. Boşa çalışıyorlar. Yabancılar evlere arsalara hücum etmişler YİNE. Doviz böyle olunca, kıçında don olmayan somalili bile gelip Samsunda ev alıp seri katile komşu olabilecek. Az kaldı.

İnsanın umudunu bitirmişsen, katil, köle yada ceset yaratmışsın demektir. Hangi maymundan evrildiğine göre değişiyor aslında.
    Son düzenleme : alicemal; 07-09-2018 saat: 11:06. Sebep: düzeltdim be yaw.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hem BIST hem USD düşüyor.
    USD düşünce BISt al, yükselince sat a alıştırmışlardı.

Niye ikiside düşüyor, haberlerde var. Yabancılar geçen hafta 200 milyon dolardan fazla varlık satışı yapmışlar, bir kısmı BIST den.

Yabancı niye tüyüyor endeks kısa vadede bu kadar ucuzken.???
    Şimdilik Suriye konusunda bi bildikleri vardır diyorum ama haber okumaya devam ediyorum. Bakalım başka bişey çıkacakmı.?

Suriye açıklarına avrupa ve ABD gemi yığdı. Rusya filo getirdi. ABD ve fransada durmadan "aman kimyasal kullanmasın suriye yönetimi, yoksa fena yaparım" diyor. Ne zaman böyle demeye başlasalar suriyede kimyasal patlattılar yada patlatmış gibi yaptılar ve suriyeyi bombaladılar.
    Bu sefer Rusya da filo getirdi. İşler dahamı ciddi hal aldı acaba.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Düzeltme yapiim. %50 ucuz derken yerliler için, dovizle işi olmayanlar için. Dışardan 4TL ye doviz getirip içerde olanlara değil.

Çıkmak istediklerinde 6.50 den USD alırlarsa bu ticari bir karar olmaz, siyasi yada bu ülke bitti kalan üç kuruşu kurtarayım kararı olur.

Tabi ihtimaller bitmiyor, mesleğimde ihtimal hesaplamak olunca, ihtimallerin sonu gelmiyor.

Bu geçen hafta 200 milyon dolardan fazla satış yapanlar, acaba parayı dışarımı çıkarıyor.? Çıkardılarsa intahar gibi bişey.

Bize gelen yabancılar hep hırsız bıyıklı yada vur kaçcı hedge fonlar. Bunlar ticari düşünür değilmi. 3-4-5 TL lerden doviz sokup 6.50 TL den alıp gitmenin manası ne üstelik BIST ve diğer varlıklar düşmüşken.???
    Belki BIST den çekip, USD nin çıktığı kadar düşmüş hale gelen gayrımenkule girerler. Onlar açısından akıllıca olabilir. Ben bilemem bana sormayın yaw. USD yine 5 TL ye düşerse gayrımenkulu sat, USD al çık yada BIST e gir.. her neyse naaparsanız yapın...

Tabi ben para piyasaları içinde profesyonel değilim, bilmediğim başka bi sürü parametre olabilir. Şu swiftler mesela, yada Türkiyeye soktuğu parayı başka bir biçimde sigortalama işlerini bilmiyorum.

BU ARADA MB MALI GÖTÜRÜYOR.

Merkez bankası VIOB a girip dovizde orta vade SHORT çu değilmiydi.? Malı götürecek. Ama çok kişi zarar yazacak.

Bunu kriz başlarken yapsaydı, bu kadar kişi zarar yazmaz, enflasyon %18 lere çıkmaz(en azından bu sene), her neyse... o ayrı konu... ama bu kadar açık beyinsizlikleri görünce kafa kalmıyor insanda...
    Son düzenleme : alicemal; 07-09-2018 saat: 12:57.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bizim ülkedeki sahipleri yahudi olan kanallar, merkez bankasına gaz vermeye başladılar. Resmen BASKI oluşturma.

13 eylülde 400-500 baz puan artış bekleniyormuş...

yahudi bloombergin yorumcusu ve köşe yazarı yazmış 400-500

400-500 artarsa ne olacak, bankalar kazanacak, halk kaybedecek. Hangi halk kaybedecek.?
    Bankada büyük miktarda parası olmayan halk. yani bu ülke halkının %60 civarı.

Peki 400-500 bu yorumcu köşe yazarının ne işine yarıyor, kendi cebinemi giriyor.

Koca bir EVET.

Bu adamlar finans dünyası içinde, onlara ne kadar kazandırırlarsa, kendi ceplerinede o kadar giriyor, çocukları o kadar iyi özel okullarda okuyor, sırtımızda o kadar rahat oturuyorlar.

O sebeple bu ülke batsada, bankalar ve finans kurumları için bu adamlar çamurun üzerine yatarlar. O zihniyetteki adamları tutuyorlar kanallarda, diğerlerini barındırmıyorlar.

Bu kanallar banka ve finans kurumlarına göbekten bağlılar. O kurumlardan reklam alıyorlar, kendi patronları aynı zamanda o finans kurumlarının ortağı yada sahibi, her türlü akçeli işlerde ortaklar...

Peki benim derdim ne. MB 400-500 puan artırsa, BIST yükselir, benimde cebime para girer...

Olay bu değil...
    Benim cebime para girmesini tabiki isterim ama ülke batsın ben zengin olayım diyemem.

BİLİNÇ BÖYLE BİŞEYDİR.

Kendinize zarar verseniz bile BU ÜLKE İÇİN İYİ OLANI SAVUNMAK ZORUNDASINIZ.
    ÜLKE BİLİNCİ BUDUR.

Ülke bilinci olmayan halklar sömürge ve köle olurlar.

MB nin faizleri zaten yüksek, 400-500 gibi çok artırması ülke enflasyonunu etkileyecek ve halkın %60 ı dahada fakirleşecek.
    Finans dünyası zenginleşirken halkın çoğu fakirleşecek.

BİLİNÇLİ hiç bir insan bunu istemez. Kendi cebine para girecek olsa bile istemez.

Bizim ülkede ülke bilincini yok ettiler.
    Kim yok etti.

Atatürk ölür ölmez bu ülkeyi sahiplenen yahudiler.
    Gazeteler onlara aitti. Ülke içindeki yahudilerin yeterli paraları yoktu, sadece gazete ve dergiler ellerindeydi.
    Ama devlette 400 yılda iyi örgütlenmişlerdi. Gittikleri ülkede ilk işleri devlete girip kilit noktalara yerleşmek. Sonra veya aynı anda Medyayı ele geçirmek. Bu ikisinin yardımıylada zamanla finans kurumlarını elde etmek. Kalanı kolay. Finansla tüm şirketleride kurar yada alırsın.

Gazete ve dergiler ellerinde, devlette iyi yerleri kapmışlar(AYNEN FETÖ GİBİ, fetö kimin emrinde bunların, taktiklerini uygulatmışlar.)

Bir tek paraları yeterli değil. Parada ABD ve İngiliz yahudilerinden geldi. Paralarla tarikat liderlerinide satın aldılar.

Hemen seçime gidip, gazete dergi tarikat liderleri ve devletteki adamlarının yardımıyla ilk seçimleri, kendi kurdurdukları partiye kazandırdılar. Türkiye yeni padişahlıktan kurtulmuş, seçim nedir bilmez ama yahudilerin yüzlerce yıllık seçim yarışı tecrübesi var. Seçim olayı kendi alanları, kendi çöplükleri. Kendi partilerinin kazanma ihtimali %100 dü.
    Sonra partiler yahudi şirketlerini zengin etmeye başladılar, koç lar sabancılar doğdu büyüdü kanımızı emdi. Bu hale geldik.
    Bu olayların çok detayı varda kabaca anlattım.

yahudi medyası Türk kültürünü, gazete ve TVlerden yok etmek için çabaladılar. Günümüzde bu kültür nerdeyse tamamen ortadan kalktı.

En milliyetçimiz bile yahudinin kurduğu ve yahudi emrindeki ermenilerin yönettiği partinin içinde olduğunu bilmez.

--

Evet haftasonu görevimizide tamamladık. Herkesin canını sıkıp imanını gevrettik.
    Saygılar efenim...

Son söz.
    MB faiz artırırsa bu benim şu anki portfoyume uygun bişey. iyi para kazanacağım. Ancak faiz artsın istemem. Ülkeme zararlı çünki.

Bu arada ne dindarım(ateistim), ne herhangi bir siyasi partiye bağlıyım.

Elime makineli verip ceza vermeyeceğiz deseniz, başta fetö ve eski ortakları akp olmak üzere tüm siyasi parti yönetici ve üst üyelerinin kafasına birer kurşunu hiç acımadan sıkarım. Yemin ederim sıkarım ve tek tüyüm kıpırdamaz.

Büyük birde huzur duyarım. tabi geçmişte bu ülkeyi bu hale getiren gruplarında aynen kafalarına tek kurşun...

Bunu niye yazdım...
    Faiz artmasın derken birilerinin tarafı olduğumu düşünmeyin diye. Elime fırsat geçse şu anki hükümeti bir kaşık suda boğarım. Onlarda faiz artmasın diyor bende, bu demek değildirki onların maymunuyum.

Tüm siyasi partileri abd kurdurdu ve yönetiyor. Hepsinin içine edeyim diyorum başkada bişey demiyorum.
    Fetö okulları devleti ele geçirecek elemanları yetiştiriyor, amaçları içinde oldukları devleti bu çocuklarla ele geçirmek. Fetö okullarından öncede bizim ülkede o işi robert kolejler görüyordu. O okullarda yetiştirilen gençler devlette işe sokulup yahudi medyası ile parlatılıyor, yahudi parası desteği görüyor ve parti lideri yada kurucusu olarak karşınıza çıkıyor.

İlk partinin kurucusu celal bayar robert kolej mezunu.
    Sonraki siyasi parti liderlerine bakın, bir kısmı direk robert kolej mezunu, diğer kısmı yahudi vakıflarının bursları ile yurt dışında okumuşlar yada kendileri direk yahudi, ermeni rum..

Her neyse, biraz daha can sıktı isem ne mutlu bana...

Son söz... Ülke bilinci, çocuklarının geleceğinide garanti altına alır. Kısa vadede üç kuruş cebime girecek diye bu ülkenin zararına bişey istiyorsam, eşşeğim demektir.
    MB faiz artırırsada cebime girecek parayıda tabiki sahipleneceğim. Bunlar birbirine ters şeyler değil. Hatta yıl sonu USD alma hedefimde var.
    Ben alırım ama devletinde gerekirse bu ülkeyi korumak amaçlı USD aldığım için bana ceza vermesini isterim.
    Tabi bu hükümetin değil. TEMİZ bir hükümetin. Zaten hükümetler TEMİZ olsaydı ülke bu hale gelmezdi...

Her neyse yazı bitmiyor bir türlü...

Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir... Hırsızın mesleği çalmaktır. Devlete hırsızı yakalasın kafasını kırsın diye maaş veririz. Hırsız çalmışsa, suçlu maaş verdiğimiz devlettir. Bunu anlatamıyorum. Hırsız suçlu değildir, suçlu, hırsızı yakalayıp ceza vermeyen devlettir. Heleki bizzat devlet çalıyorsa, ki bizde durum bu... her neyse...
    Son düzenleme : alicemal; 09-09-2018 saat: 11:58.
    @NeAcaipDunya

6. yaziyi bastan sona okudum faiz arttirimina karsi degilim ama arttirilsin diyenlerdende degilim.

Faiz aettirsada para girmiyor arttirmqyinca hic girmiyor.

Yazilarinin bazilarina katilamayacagim enflasyonun tek sebebi faiz degil.

Faizler dusuktu nasil olduda enflasyon yukseldi ? Dolar yuzunden.

Faizi arttirilmasindaki amac dolari volatiletisini indirmek olmaliydi.

Bizimkiler faize ellemeyip hem dolari oynattiriyor sonra dur yaw ben faiz arttirayim diyor.

Enflasyon her ne olursa olsun yukselecek bunun kacari yok.

Ekonomi her halukuarda patlayacak bununda kacari yok...

Ancak faizi dogru ve ufak ufak arttirimlarla arttirsalardi dolar daha stabil sekilde yukari gider daha sakin bir dolar gorurduk.

Su anda fai arttirmazsa dolar yine cilginlasacak faiz arttirsa dolar bir sure yamulup tekrar cikacak.

Bundan kurtulus yok...

Yahudi konularini geciyorum.

Milliyetcilik konusuna deginmeliyim eskiden cok daha milliyetciydim simdi daha az cunku milli duygularin herkes tarafindan somurulmeye calisildigini goruyorum.

Milliyetcilikde din gibi kullanilir oldu bu vatan haini o milloyetci milletimiz icin ulkemiz icin deyip deyip insani insana kirdirtiyorlar.

Ona vatan haini buna bilmem neci deyip kanli bicakli hale getiriyorlar insanlari.

Milliyetcilik eskide kaldi gibi yani nasil desem modern dunyaya uymayacak gibi. ben biraz humanistim yani baris kardeslikden yanayim bu dunya bir tane ve kimse kimse icin birbirini oldurmesin. Birtane ulke olsun hepimiz o ulkeye bagli yasayalim yada dunya isminde bir ulke kuralim. O dinsiz bu ataist bu hristiyan ayrimlari olmasin gelir dagilimi adaletli olsun bana kalirsa komple parayi kaldiririm.

Para insani yozlastiriyor. Para icin herseyi yapiyoruz.

Dunyadaki savaslar kavgalar aclik saglik hersey paraya okadar bagli ki insanligi unutuyoruz
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    erhan, yazdıklarına katılıyorum.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bizim otomobil firmaları, geçen yıla kadar %80 ihracata çalışıyorlardı.
    Bu doviz fiyatlarından sonra, tamamen ihracata çalışırlar artık. İhracat rakamı dolar bazında yükseldi. Rekorlar geliyor hali ile.
    Biz haketmediğimiz yeni arabalara binmeyiz. Sadece siyasilerle onlarla iş yapanlar biner. Hak ediyorlar.
    Yurt içi satış ilk sekiz ayda %21 daralmış. Ama satışlardan doviz girdisi artmış.
    Yurt içinde tek kişi araba almasa, otomobil firmaları yine aynı kazanca devam. Sistem güzel kurulu.

Geçen yıl araştırmıştım. Bu otomotivin bizim ülkeye faydası ne.?

Doviz girişi faydası SIFIR.
    Otomobil almak için tihal edilen parçalar, bütün olarak ithal edilen araçlar toplam tutarı. İhracat rakamına denk.

DOVIZ KAZANCIN YOK.

Bazı dönemler, biraz artmıi bazı dönemler biraz azalmış ama üç aşağı beş yukarı denk geliyor.

O zaman bize faydası ne bu otomobil fimalarının.?

Görünüşte işçi çalıştırıp onbinlerce kişiye ekmek sağlıyorlar. Evet bu tarafı fayda. Ayrıca içerde üretilenlerin % 30 parçasıda bu ülkeden temin ediliyor. Bu faydası var ve süper.

Ancak, ithalata dayalı bu firmaların verdiği zarar korkunç. yasal sömürü düzeni.
    Parçaları yurt dışındaki yahudi ortaklarından alıyorlar ve bu sayede bu ülkenin parası her yıl milyarlarca dolar dışarı çıkıyor.

İçerde üretilse, para bu ülkede kalacak. yasal sömürü.

Ve bu içerde parça üretmeme stratejisi, yokluktan değil, bilinçli seçim.

Tek tek detay veririm, nasıl soyulduğumuza dair ama yeri değil.

Biz bu teknolojiyi çok kolay üretiriz. Örnek, aselsan, havelsan, roketsan, tusaş. Otomobil firmalarından çok daha sonra kurulmuş, çok daha az yardım almış ama teknolojide dünya liderleri arasındalar.

Bu firmalara yapın densin 5 yılda yabancılarla yarışır arabanı yaparlar. 10 yıldada yabancı parça oranını %10 a kadar düşürürler.
    Bu sayedede her yıl fazladan 5-10 milyar dolar ülkemizde kalır.
    Ama bu firmalara yapın denmedide 5 tane babayiğit buldular, bizim paraları onlara veriyorlar. otomobil üretsinler diye. Bu 5 ten 4 tanesi yahudi, diğeride bu hükümetin yürü ya kulum dediği ethem sancak. Bunlar yerli oto üretecek. tam tersi vergiler lüplenecek.

yerli üretim olacağından şu anki işçi sayısından 2 kat fazla işçi çalışarak ekmek yer. Örnek tekstil sanayimiz. Tamamen yerli ve ihracat rakamı bu ülkenin net geliri. Faydası büyük. Otomobil gibi olsaydı, AYNI FABRİKALARIN sattıkları kadarda ithal etmeleri gerekirdi. Ama ithal edenlerle üretenlerin tamamı aynı değil otomobil endüstrisi gibi.
    Ekmek deyince daha duygusal oluyor değilmi.

Olayları fazla ciddiye aldığımı düşünmeyin.
    Yazıyorum ama kafayı takmıyorum çünki bu ülke düzelmez. Artık aldırmıyorum.

Birazda borsaya döneyim.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 21/853 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •