Sayfa 213/1004 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313713 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 1,697 - 1,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

1.  Alıntı Originally Posted by bartukara Yazıyı Oku
    Dolandırıcılık olayını bilmem! 1 Tether 1 Usd'ye çıpalı, 1 Tether gece borsalarda 16 TL olarak işlem gördü. Anlık olarak ise 15 TL'den işlem görüyor. Millet btc düştü, ucuza btc alamıyorum diye ağlıyor. Ah kılışdar ah!
    Yani coinlerin dolar fiyatı düşse de millet ucuza mal alamayacak.
    Su an 15-16’lık Tether fiyatından alan biri, Pazartesi günü zarar edecek. Tuhaf işler.

2.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    öte yandan, CHF ve JPY de ciddi yukarıdalar.. akıllı para pozisyon boşaltmaya önden başlamış olabilir..
    https://cms.zerohedge.com/s3/files/i...?itok=b7Tly__r

2023-2025 büyük küresel krizine hazır mıyız?

3.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    FED daha henüz kaşını oynatmadan btc ‘ye yüzde 20 çaktılar..level 1 bu..

Seneye faiz artışları başlarsa, 2001 karnavalı bile pekçok açıdan gelen şeyin yanında sönük kalacak..

“Carnival” ve “carnage” etimolojik olarak da yakın kelimelerdir bu arada 🙂
    bizim sorunumuz içeri kaynaklı yurtdışında sorun olmaz Fed faiz indirdi bakar işler kötüye gidiyor durur bekler.Fed artık piyasaların oyuncağı.piyasa istedimi faiz iniverir.

4. Ben hala 18 ay taksit uygulayan otellere kafayi taktim

Adamlar odalari TL cinsinden 18 ay taksitle satiyorlar.

Mantiken yaz planlari yapanlarin saldirip kapatmasi lazim bu odalari cunku TL nin onumuzdeki 18 ay boyunca deger kaybetmesi kesin. 18 ay diyoruz yani dile kolay

Ama milletin kapis kapis aldigini gormuyorum hala bir suru otel bu kampanyayi surduruyor benmi bir sey kaciriyorum? Ben buyuk firsat goruyorum

5. Bizim sorunumuz BÜYÜK. Hikmetinden sual olunamayan oldukça yapacak hiç bir şey yok, koskoca partide bir tane ekonomi, finans bilen özelde devlette çalışmış, tecrübeli, güvenilir devlet adamı mı yok, var, var ama aynı adam başka şeylere de olmaz ben bunu kabullenemem bu yanlış, ben Allahtan korkarım diyecek çünkü.

Cübbeli bile imana geldi yaw, kelimeyi şahadet getirdi müslüman oldu. Allah affetsin. En azından adamda Allah korkusu olduğunu öğrendik, helal olsun. Öyle böyle demeyin, bu devirde bu karanlığın içinde bunca zulüme baskıya tehlikeye rağmen bunu diyebilene ben helal olsun derim. Cübbeliden, geri kalanları da Allah yoluna çağırmasını beklerim, üzerine farzdır, bundan kaçamaz.

6. Borsa kripto hepsi tavana yapışmıştı. İğnesini arayan balon gibi geziyorlardı ortada. Artık taperinge mi gıcık kaptılar, enflasyonun geçici olmamasına mı bozuldular yoksa, Omicron'u mu bahane ediyorlar bilemem. Bleki de hepsidir.

7. Charlie Munger da konuşmuş. Şu anki piyasalar dotcom balonu ile karşılaştırılınca iyice kafayı sıyırmış falan demiş.

Özetle: Ucuz para ile piyasalar şişip gelebilecekleri en uç noktaya geldiler şimdi bahane arıyorlar crash için.

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bizim sorunumuz BÜYÜK. Hikmetinden sual olunamayan oldukça yapacak hiç bir şey yok, koskoca partide bir tane ekonomi, finans bilen özelde devlette çalışmış, tecrübeli, güvenilir devlet adamı mı yok, var, var ama aynı adam başka şeylere de olmaz ben bunu kabullenemem bu yanlış, ben Allahtan korkarım diyecek çünkü.

Cübbeli bile imana geldi yaw, kelimeyi şahadet getirdi müslüman oldu. Allah affetsin. En azından adamda Allah korkusu olduğunu öğrendik, helal olsun. Öyle böyle demeyin, bu devirde bu karanlığın içinde bunca zulüme baskıya tehlikeye rağmen bunu diyebilene ben helal olsun derim. Cübbeliden, geri kalanları da Allah yoluna çağırmasını beklerim, üzerine farzdır, bundan kaçamaz.
    Ekonomiyi toparlayamazsa Akp nin gideceğini, AKP gidersede, devletin tüm bu cemaat/ tarikat yapılarını kendi üstünden atacağını biliyor… Hesaplaşmadan korkuyor!!

Sayfa 213/1004 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •