Sayfa 217/546 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317 ... SonSon
Arama sonucu : 4363 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Blomberg de söyledi astrazeneca bir başka firmayı 1.8 milyar dolar bedelle satın alma anlaşması imzalamış üstadlarımıza bil mahiyetinde....saygılar

2.  Alıntı Originally Posted by kutupbaşı Yazıyı Oku
    Blomberg de söyledi astrazeneca bir başka firmayı 1.8 milyar dolar bedelle satın alma anlaşması imzalamış üstadlarımıza bil mahiyetinde....saygılar
    Deva ile alakası nedir?

3. Satılan firmayla kendi deveni mukayese et işte,anlıyorsan aç bilançolarına bak ikisininde ona göre deve'nin fiyatı ne olmalı?bul

4. sanayi üretim verisi açıklandı toplam sanayi üretiminde geçen yılın aynı ayına göre % 1,3 bir önceki aya göre % 1,1 düşüş var sektör olarak baktığımızda temel eczacılık ürünlerinde ise tahmin ettiğimiz gibi artışlar var geçen yılın aynı ayına göre % 6,7 artmış geçen aya göre % 3,2 artmış bu veri temel eczacılık ürünlerinin tamamını kapsıyor ilaç tarafında miktarsal olarak adet bazında sayın bakanında belirttiği gibi % 40 lık bir artış olacağı bekleniyor bu artışın çoğu akut ürünlerde bunların çoğu jenerik ilaçlar deva gibi jenerik ürün üreten firmalarda artışın çok üzerinde bir artış beklenebilir.

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Eveeeettt az sonra bize ayrılan sürenin sonuna geleceğiz grafik olarak az kaldı

Godot tan bu kadar
    Evet ne dediysek o parti bitti son sarhoş avı

Godot gelmedi

40 lar gündemde

6. Günaydın yatırımcı ilişkileri ile görüştüm merak ettiğim bir kaç soru vardı sizlerle de paylaşıyım. 1cisi ihracat yasağını sorudum bir kaç gün ihracat ekranları kapatılmış sonrasında bakanlığa ihracat için ürünlerin üretildiği stokta beklediği anlatılınca bir iki günlük aranın ardın ihracat ekranları açılmış ihracat ürünleri planladığı gibi sevk edilmiş. 2. si haberlerde sıklıkla yer alan bulunamayan ilaçlar konusunda bizim ne durumda olduğumuzu sordum haberlerde yeralan bu ilaçların genellikle antibiyotik ilaçlar olduğunu söyledi devanın bilançoda da görüldüğü üzere yüksek stoklu çalıştığı ve hammadde tedarik problemi olmadığı bu dönem üretimin talebi karşılamak için 4 vardiya çalıştığını söyledi 4 vardiya deyince yanlış mı duydum 4 vardiya mı diye tekrar sordum evet dedi pazar payımızı epey arttırmış olmalıyız sorusuna tabi bir cevap vermedi bilançoda etkisini göreceğiz demekle yetindi. 3 soru yeni fabrika tamamlandı mı idi bu çeyrek tamamlanıp üretime geçileceğini daha önce söylemiştik dedi planlandığı gibi bu çeyrek tamamlanacak dedi tamamlandığında kap ile duyurulacağını söyledi kap konusunda biraz gevşeme var gibi görünüyor.

7.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    Günaydın yatırımcı ilişkileri ile görüştüm merak ettiğim bir kaç soru vardı sizlerle de paylaşıyım. 1cisi ihracat yasağını sorudum bir kaç gün ihracat ekranları kapatılmış sonrasında bakanlığa ihracat için ürünlerin üretildiği stokta beklediği anlatılınca bir iki günlük aranın ardın ihracat ekranları açılmış ihracat ürünleri planladığı gibi sevk edilmiş. 2. si haberlerde sıklıkla yer alan bulunamayan ilaçlar konusunda bizim ne durumda olduğumuzu sordum haberlerde yeralan bu ilaçların genellikle antibiyotik ilaçlar olduğunu söyledi devanın bilançoda da görüldüğü üzere yüksek stoklu çalıştığı ve hammadde tedarik problemi olmadığı bu dönem üretimin talebi karşılamak için 4 vardiya çalıştığını söyledi 4 vardiya deyince yanlış mı duydum 4 vardiya mı diye tekrar sordum evet dedi pazar payımızı epey arttırmış olmalıyız sorusuna tabi bir cevap vermedi bilançoda etkisini göreceğiz demekle yetindi. 3 soru yeni fabrika tamamlandı mı idi bu çeyrek tamamlanıp üretime geçileceğini daha önce söylemiştik dedi planlandığı gibi bu çeyrek tamamlanacak dedi tamamlandığında kap ile duyurulacağını söyledi kap konusunda biraz gevşeme var gibi görünüyor.
    değerli ortak,
    2022 Q4ü anlamız açısından değerli bilgiler.. Fabrika için olan KAPı da bekliyoruz.. paylaşım için teşekkürler.

ilaç yokluğu, özellikle mevsimsel hastalıklar alanında halen devam ediyor.. maalesef bitmiş değil.. "tedarik zincirinin kırılması" demek budur.. evde şeker bitince, 2-3 dklık mesafedeki bakkaldan marketten şeker almak mümkündür ve ve şeker tedarikini tekrar sağlamış oluruz. maalesef ilaçta böyle değil.. aktif maddenin SKTsi olduğu için, eğer herhangi bir "ilaç montajcısı" (aktif madde üretmeyen ilaç fabrikası) artık aktif madde almamaya başlayınca; sonradan tekrar pazara geri dönüşü çok zorlaşıyor; aktif madde bulamıyor. zira aktif madde üreticisi SKTsi olan, firmaya tahsis üretilen aktif maddeyi her gelene veremiyor.. deposunda mal gani gani olmuyor (SKT sorunu). yeni üretim için ise termin süreleri uzun. firmada başka aktif maddecisine gitse, yeni aktif maddeciyi sağlık bakanlığına tescil ettirmek en az 9 ay süre (GMP kuralları gereği deneme üretimi gerekliliği ve bekleme süreleri var)... aktif maddesi olmayanlara bu sezon bitmiştir..

OV/UV bakımından; Çin kaynaklı aktif madde sıkıntısının TRde aktif madde üretebilen firmalara çok önemli fırsat penceresi açtığını düşünüyorum..

8. Hala umudu olan varmı? yine yaptılar yapacaklarını bunlar şeytanın taharet bezi işi gücü olmayan beklesin dursun bir başka baharı, göreceksiniz bilançoyu büyük hayal kırıklığı olacak demedi demeyin.ytd

Sayfa 217/546 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •