Sayfa 220/637 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon
Arama sonucu : 5091 madde; 1,753 - 1,760 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Cuma günü bizi niye zopaladılar o kısmını çözemedim ama endekisten alıcaklı olduğumuz için bugün bizi endekisten fazla yükseltmeleri lazım

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

2. Bu durumda Asgari ücret dolar bazlı şuanki duruma göre oldukça yüksek sanırım, eskiye göre.
    9 süreçte dolar 7 lira dersek 330 dolar, şuan 550
    Ytd

3. 22 tale ort. maliyetle bir arsa parasını buraya gömmüş biri ile 30 tale ort. ile dolara gömmüş birinin acaba ileriki yıllarda bu yatırım kararında hankisinin daha karlı çıkacağını merak ediyorum.
    Suyuniçinde kaldık espirisi akcay abi ile kısa vadeli yarıştan dolayı idi, artık o yarışta bitti, uzunvadeli bakıcaz

4.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ben borsayla ilk tanıştığım yıllarda endekisten sıfır atılmamıştı, yanılmıyorsam 12binlerde idi. Mütemadiyen her yıl olmasa da boyuna çıktı.
    50bin oldu 80bin oldu 100bin oldu derken iki sıfır attılar ve bin oldu 1500 oldu 3bin oldu 5bin okdu derken 8700 deyiz. İki sıfırı eklersek eski rakkamla 870bin endekis oldu.
    Yani anlayacağın senin hisse yükselmeyebilür ama endekis mecbur yükselir.
    5sene sonra endekis 31bin olur diyorum. Bi yana kayıt et bu notu
    Millet alttan alayım üstten satayım derken trade ederek kazanıyor, herif ise arka planda hamuduyla götürüyor.
    Spenc hc görüyorsun işte olanları
    Senin hisse yükselmeyebilür ama endekis mecbur yükselir
    Tabii endekisin arada düştüğü de oluyor, genelde istatistiki olarak çarşamba günleri kar realize ediyor endekis mühendisliğinde master yapmış palamız.

5.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Mb başkanı değişikliğini piyasa pozitif algıladı, beklentiden ziyade istatistiki olarak ptesi günleri genelde fışkırttırıyo endekis mühendisliğinde master yapmış palamız
    Bozkurt hc MB yi değiştiren el ile piyasayi yapan aynı el değil mi? Eğer öyle diye düşünüyorsan cuma bitişini bilen ile pazartesi biteceğini bilende aynı el olsa gerek..
    pozitif veya negatif diye düşündüğümüz şey ise bizim algımız.. ytd

6.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Notlarıma bakıyorum! 2022 ilk çeyrek 493 dolar, 2023 ilk çeyrek 275 ortalama ile tamamlamış..
    Şuanki durum ilk çeyrekte oluşmaya başladı, şimdilik asagilardayiz ama önemli bir ayrıntı olacak önceki çeyreklerle kiyaslarken! stardan gelen kâr ilavesi yapılacak, bundan sonraki her çeyreğe..
    Tabi sizin sorunun cevabini bilmek çok spesifik.
    Sadece kestirim olur, bilmek zor.. ytd
     Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Mesela bu hafta eğer etilende müsade ederse petrolün kapanışına göre makasta sert bir genişleme olacağını düşünüyorum. Tabi bu hafta gelecek veri için, önümüzdeki zaman için bilemem. "Etilenin de müsaadesi olmasıyla" ytd
    Makas yuzde 59 artışla 148 olmus! Tabi kalıcı olmasını görmemiz gerek.. ytd

7. Bergen den gelsin!
    Yıllar affetmez, kullar affetmez diyor...

https://youtu.be/WA9fcgLnMto?si=-xam-xgORl6hE9br

8. Birazda ortalamalara bakalım.
    Günlük ağırlıklı ortalamamız : 22.30
    Aylık ağırlıklı ortalamamız : 20.85
    Yıllık ağırlıklı ortalamamız : 18.62
    Teknik olarak bakıcak olursak,
    Kısada 22.80 direnc
    Kısada 22.00 destek
    Hacimsel olarak bakıcak olursak,
    Diğer günlere nazaran hacim az
    Sayfa bazlı bakacak olursak,
    1 üye 10 ziyaretçi