Sayfa 225/1032 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325725 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Guzel Hamle

*tcmb: Kredinin vadesinde ödenmesi halinde, abd doları için 4,2000, euro için 4,9000, ingiliz sterlini için 5,6000 kuru kullanılarak türk lirası olarak yapılabilmesine olanak tanınması karar verildi

2. İnternette "Halkbanka 49 milyar dolar ceza kesildi" diye saçma sapan yorumlarla Twitler dolaşıyor. Piyasa değeri 2 milyar dolar ancak eden bir banka için 49 milyar dolar ceza kesilmiş ha? Ambargoya aykırı olduğu iddia edilen işlemler bile bu meblağın çok altında iken bu kadar ceza kesecekler ha? Bunlar iyice saçmalamaya başladılar. Bu tür manipülatif haberlere inananların aklından şüphe ederim.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Öte yandan aşağıdaki şekilde görüş bildiren akademisyenlerle yatırım bankacılarının sayısı da az değil:

OFAC'ın Halkbank'a ceza kesmesi söz konusu olamaz zira Halkbank'ın resmi görevlisi olarak Atilla'nın sözde suçu mahkemede delillendirilmemiştir. O nedenle bu mahkeme itibarını kurtarmak için Atilla'ya ceza vermek zorunda kalmıştır.

Bazıları Twitterde filan ulu orta ahkam kesiyorlar. Bunlara sormak gerek, OFAC bugüne kadar neden Halkbank'a ceza kesmedi? Mahkemeyi bir mahkemenin başkanı bir de bizdeki bir takım kalemler meşrulaştırıyor. Başkalarına da söz hakkı tanınmıyor. Körlerle sağırlar birbirini ağırlıyor.

Halkbank'a dava da açılmadığına göre olabilecek en kötü senaryo ABD Doları transfer sisteminden (örn. Swift) Halkbank'ın çıkarılması vs gibi daha yapısal ve derin etki yaratacak adımlar olabilir. Eğer böyle olursa Türk Amerikan ilişkilerinden artık bahsetmiyor oluruz. O yüzden bu cihete gitmeleri pek ihtimal dahilinde gözükmüyor.

OFAC mahkemenin delillendirlmemiş suçlamaları mahkum ettiği gerçeğini kaşımamak için bu konuyu gündemine dahi almayacaktır. Bu nedenle 2010'dan itibaren her fırsatı değerlendirerek Türkiye karşıtı kampanya yürüten sözde mahkemenin bilirkişileri dahi sessizliğe gömüldüler.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. TH selamlar..
    OFAC ın USA sınırları içinde şubesi olan bankalara ceza kesebildiği halkbank ında şubesi olmadığı bu nedenle ceza kesilemeyeceği yönünde birşeyler okudum??

Ne diyorsun?

Birde bu ceza lap diye mi kesilir..
    Önceden toplandık görüşüyoruz falan mı olur yoksa..

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    TH selamlar..OFAC ın USA sınırları içinde şubesi olan bankalara ceza kesebildiği halkbank ında şubesi olmadığı bu nedenle ceza kesilemeyeceği yönünde birşeyler okudum............
    Öyle bir şart yok. Geçmişte ABD'de şubesi olmayan Lichtenstein, Lübnan vb ülkelerin bankalarına da ceza kesmişlerdi. Ancak söz konusu bankanın ABD'deki operasyonlarından/faaliyetlerinden elde ettiği gelirleri kesinlikle dikkate alıyorlar, BNP Paribas örneğinde gördüğümüz gibi. BNP Paribas ABD operasyonlarından çok ciddi gelir elde ediyordu, nitelikli yatırımcılarla HNWI grubuna hizmet veren varlık yönetimi şirketi vardı ABD'de, o yüzden BNP'ye 200 milyar dolarlık ambargoya aykırı işlemler yüzünden 8.9 milyar dolar uzlaşılmış ceza kestiler. Unutmayalım, BNP 2.5 trilyon dolarlık aktifleri olan bir bankadır yani Halkbankın 35 katı büyüklüğündedir.

6. OFAC son 6 yıldır Halkbankı mercek altına almış durumda. 12 ay boyunca bankanın defterlerini detaylıca incelediler, kontrol ettiler, bu süreç de 3 ay önce sona erdi. Büyük ihtimalle TC Hükümeti ile şu anda kontak halinde olup makul ve de kabul edilebilir bir ceza üzerinde uzlaşmaya çalışıyorlardır.

7.  Alıntı Originally Posted by trendhound Yazıyı Oku
    ofac son 6 yıldır halkbankı mercek altına almış durumda. 12 ay boyunca bankanın defterlerini detaylıca inceledi, kontrol etti, bu süreç de 3 ay önce sona erdi. Büyük ihtimalle tc hükümeti ile şu anda kontak halinde olup makul ve de kabul edilebilir bir ceza üzerinde uzlaşmaya çalışıyorlardır.
    üstadım uykusuz kalacaksın bu saatte yazıyorsun sende mi heyecanlısın yoksa iddiamı sürdürüyorum ofac işi seçim öncesi makul şekilde bitecek mevcut hükümetimizin başka şansı yok. Ne gerekirse yapacaklar...

8.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    üstadım uykusuz kalacaksın bu saatte yazıyorsun sende mi heyecanlısın yoksa iddiamı sürdürüyorum ofac işi seçim öncesi makul şekilde bitecek mevcut hükümetimizin başka şansı yok. Ne gerekirse yapacaklar...
    doktor bey selam, özel işlerim dolayısıyla ayaktayım, bende heyecan olmaz, her daim cool takılan tiplerdenim, zaten heyecan yapacak bir durum da yok ortada, senin ceza zamanlaması ile ilgili tahminin pekala doğru çıkabilir

Sayfa 225/1032 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •