Sayfa 226/232 İlkİlk ... 126176216224225226227228 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 1,801 - 1,808 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    hesap sorma farklı bir şey
    kuruşun hesabını soracağız çünkü devlet adına yani bizim adımıza iş yapıyorlar
    hesap sormanın
    en büyük yaptırımı da SEÇİM SİSTEMİDİR
    ülke aleyhine iş yapmış olsalar son yirmi yıl içindeki seçimlerde tekmeyi çoktan yemişlerdi
    Valla son belediye seçimlerindeki olayı görünce benim seçimler konusunda da aklım karıştı.Misal melih gökçek mansurun elinden belediye başkanlığını bir önceki seçimde hakkıyla mı aldı.Yani son istanbul seçimindeki mantıksızlıklara bakınca acaba şimdiye kadar ki seçimler hep mantıklı mı yapıldı insan şüpheye düşüyor.Neyse benim aklıma göre akp zatem bahçelisiz iktidarı bir daha göremez.Bahçeli ile de artık çok ama çok zor,millet aç ,gençler kızgın bu iş böyle devam etmez.AKP ilk seçimde gider bence.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Sn rumenigge;

O halde şimdiki net rezervlere bakalım:

Forumumuzda sn deniz43 net rezervleri hesaplıyor idi, net rezervlerin nasıl hesaplanması gerektiğini de şu sayfada 3732 no'lu entry'deki yazısı ile açıklamıştı:
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...20091&page=467

Sn baygeorge ise bu hesaplamaları yapıp şuraya tablo halinde koymuş idi:
    https://i.hizliresim.com/gYAfcK.png

Son bulunan net rezervler şu şekilde:

Swap hariç net rezervler: -12,27milyar dolar.
    Swap hariç Altın hariç net rezervler: -39,65 milyar dolar.

Rakamlar böyle, yapabilecek bir şey yok, kabul etmeliyiz ki bu son pandemi ile birlikte, sizin verdiğiniz rakamları ve linkteki tablodaki rakamları doğru kabul edersek, net rezerv yönünden 2003 yılından daha kötü durumdayız.

Bir de borçlar falan çıkarıldıktan sonra yapılan bir hesaplama var ki o işe hiç girmeyelim.

Bu arada bu kaçıncı kez bilmiyorum ama BUGÜN 450 ürüne daha ek gümrük vergisi getirildi:
    https://www.bundlehaber.com/detay/5f...028178490b?l=1
    •Resmi Rezerv Varlıkları, bir önceki aya göre yüzde 5,3 artarak 90,9 milyar ABD doları düzeyinde gerçekleşmiştir. Bu dönemde alt kalemler itibarıyla, döviz varlıkları bir önceki aya göre yüzde 5,4 artarak 52,8 milyar ABD doları olarak kaydedilmiş, altın cinsinden rezerv varlıkları da yine yüzde 5,4 artarak 36,7 milyar ABD doları olarak gerçekleşmiştir.
    bu açıklama merkez bankasının kendi sitesinden Mayıs-2020
    sizin çabanız nedir anlamıyorum 2002 ve öncesi yöneticiler de o dönemlerin kara dönemler olduğunu MEMUR MAAŞLARINI BİLE ÖDEYEMEMEKTEN ENDİŞE ETTİKLERİNİ kabul ettiler
    o karanlık dönemlerle
    milli gelirdeki artışımız
    cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yatırımlardan daha fazla yatırım yapışımız
    karşılaştırılabilir mi
    biraz insaf lütfen

Şimdi misal ben akp liyim oğlum kızım üniversiteden mezun oldu.Benim torpilim diğer torpillilerin yanında çocuğumu işe aldırmaya yetmedi.Başka torpililere ben bile kızarım.Diğer partilerin mensuplarını siz düşünün.Artık devletin belediyelerin istihdam kapasitesi de bu işsizliğe yetmez.Zaten belediyeler akp den gitti,devlete de kaç tane bekçi alabilirsin ki.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla son belediye seçimlerindeki olayı görünce benim seçimler konusunda da aklım karıştı.Misal melih gökçek mansurun elinden belediye başkanlığını bir önceki seçimde hakkıyla mı aldı.Yani son istanbul seçimindeki mantıksızlıklara bakınca acaba şimdiye kadar ki seçimler hep mantıklı mı yapıldı insan şüpheye düşüyor.Neyse benim aklıma göre akp zatem bahçelisiz iktidarı bir daha göremez.Bahçeli ile de artık çok ama çok zor,millet aç ,gençler kızgın bu iş böyle devam etmez.AKP ilk seçimde gider bence.
    olabilir millet ne derse o olacak
    ancak muhalefetin kendisine gelmesi lazım
    şu kuralı hatırla iktidarda olan parti yıpranır muhalefet güçlenir
    ancak 20 yıldır tersi olmuş
    sence muhalefetin hiç mi suçu yok

Valla bu işsizlik varken,bu gençler her yıl okullardan mezun olup istatistik ilminin bile saklayamayacağı rakamlara ulaşmışken akp ne dese boş,ortada bir başarı olduğuna kimse inanmaz.Aslında bizim halkımız burada yazan herkesten daha akıllıdır.Halk baktıki 2002 2014 arası gökten para yağıyor ,verdi oyu geçti akp ye.Şimdi para bitti hayat pahalılığı işsizlik ayyuka çıktı bu halk kimseyi dinlemez.Ne partiler vardı şimdi adları bile yok.Hani anap, hani dsp,hani dyp ,akp de bir dönemdi geçti gitti bence.

olabilir millet ne derse o olacak
    ancak muhalefetin kendisine gelmesi lazım
    şu kuralı hatırla iktidarda olan parti yıpranır muhalefet güçlenir
    ancak 20 yıldır tersi olmuş
    sence muhalefetin hiç mi suçu yok
    Ben karar verdim ilk seçimde akp ye ilk defa oy vereceğim.Kesinlikle gitmesini istemiyorum.Bu saatten sonra gelen iktidar ne yapacak ki sadece acı ve sıkıntı var önümüzde,akp kalsın bence ,millet olan şeyleri yeni iktidardan bilmesin.

Şu anda misal chp iktidarda olsa ve bu kıdem tazminatı işini yapmaya kalksa bu halk çiğ çiğ yerdi chp yi.Akp ye laf etmeyen yazarlar chp yi şimdi kısık ateşte iyice pişsin diye bekliyorlardı))))

borçtan korkmayacaksın borç alabiliyor ve bunu yatırımlarda kullanıp çevirebiliyorsan sorun yok dünyanın en gelişmiş ülkeleri aynı zamanda en borçlu ülkeleri
    örneğin Abd'nin kamu borcu geçen 7 gün içersinde, 67 milyar 530 milyon arttı
    Paran yok borçlusun ve hala borçtan korkmuyorsun,kusura bakmayın işte ben bu akıldan korkuyorum.Yahu daha biz borcumuzun faizini ödemekte zorlanıyoruz.Şimdiye kadar kendi ödeyebileceğimizin üstünde zaten borç aldık,şimdi sırada çocuklarımızı borçlandırmaya geldi,bu kafalarla torunlar da borçlu doğar.Zamanında bizim padişahlardan birine bir ülkenin borç talebi iletilmiş,o da hemen verin demiş bugün borç alan yarın emir alır demiş.

Sayfa 226/232 İlkİlk ... 126176216224225226227228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •