Sayfa 23/213 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Dowes

1. Enflasyonun üzerinde getiri yeterince "açık" bir kıstas değil. Hangi fonlar? Doların %25 arttığı bir yıl elbette dolar cinsi fonlar enflasyon üstü getiri verir. BIST'in %18 arttığı bir yıl endeks fonları da aynı şekilde. Veya gösterge tahvilin ralli yaptığı yıl, bono fonları aynı şekilde. Siteye bakmama gerek yok, ülkedeki tüm fonların orada olduğunu biliyorum zaten. Yüksek getiri verdiğini söylediğiniz birkaç fon örneği verebilirseniz, referans varlık sınıfıyla kıyaslayıp gerçekten başarılı olup olmadığına bakabiliriz.

Nakit yönetimini kendiniz yapmasanız bile, pasif şekilde yapabileceğiniz şeyler mevcut. Fon almak zorunda değilsiniz. Mesela, %50 dolar mevduat ve %50 TL mevduat sepeti yapıp unutabilirsiniz. Veya borsada olmak istiyorsanız banka hisselerinden birine %20 yatırabilirsiniz. Fonun ayrı bir yöneticisinin olması, mutlaka para kazandıracağı anlamına gelmez.

Fonların performansları halka açıktır. Sonuçların kıyası da son derece basittir. Sonuçta iki birden büyüktür ve iyi bir fon bulabilmek için herhangi birinden tavsiye almaya ihtiyacınız yok. Diyelim ki hisse fonu istiyorsunuz; tüm fonların son 3 yıllık ortalama getirisine bakarsınız, en yükseği en başarılısıdır sonuçta.Özel bankacılık birimlerinin fonla alakası yok, fonlar ayrı tüzel kişiliklerdir. Ve herhangi bir bankadan maaş alan her personel, mutlaka kendi bankasının kurduğu fonu tavsiye edebilir.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

2. Sn jondowes, vakit ayırdığınız için teşekkürler. Öneriniz üzerine, birkaç fon seçip analiz için buradan paylaşacağım. Böylece daha net olur.

3. hocam benim değerlendirmeme göre de kgf uygulamasında hazine garantisi sadece yüzde 7 ile sınırlı... bankaların son dönemde kgf destekli tl kredi verme eğilimleri tl para takası işlemlerindeki arzularını da açıklıyor, yani para takasıyla net tl fonlama sağlama ihtiyacının arkasında yp mevduatlardaki artıştan ziyade bu eğilim var, ne dersiniz? teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by nme Yazıyı Oku
    hocam benim değerlendirmeme göre de kgf uygulamasında hazine garantisi sadece yüzde 7 ile sınırlı... bankaların son dönemde kgf destekli tl kredi verme eğilimleri tl para takası işlemlerindeki arzularını da açıklıyor, yani para takasıyla net tl fonlama sağlama ihtiyacının arkasında yp mevduatlardaki artıştan ziyade bu eğilim var, ne dersiniz? teşekkürler.
    Öyle oldugunu düşünmüyorum. TL takası olayını birkaç kez yazdım. Türk bankalarında kalan bir para yok: Londra ile işlemin tersini bağlıyorlar, arada simsarlık getirisini alıyorlar. Kredilere verecekleri bir döviz veya TL kaynağı kalmıyor TCMB swaplarından...

Kurallara AYKIRIDIR.

5. In 2016, though, the falling yuan was continuing to motivate Chinese to send money overseas and was eroding faith in China’s economic management.

After years of growth, when money was pouring in, the slowing economy was driving cash away, and the PBOC sold dollars to prop up the yuan. Since then, the PBOC has spent $US1 trillion, a quarter of its currency reserves, to control the yuan’s fall.

http://www.theaustralian.com.au/busi...d227949b1ef53e

#çin #ekonomi
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

6.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Öyle oldugunu düşünmüyorum. TL takası olayını birkaç kez yazdım. Türk bankalarında kalan bir para yok: Londra ile işlemin tersini bağlıyorlar, arada simsarlık getirisini alıyorlar. Kredilere verecekleri bir döviz veya TL kaynağı kalmıyor TCMB swaplarından...
    hocam böyle anlayışlı bir şekilde paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum, kur takası olayını da bir türlü tam kavrayamıyorum demek ki : )

7.  Alıntı Originally Posted by nme Yazıyı Oku
    hocam böyle anlayışlı bir şekilde paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum, kur takası olayını da bir türlü tam kavrayamıyorum demek ki : )
    est. her zaman her şeyi sorabilirsiniz. Bildiklerimi yazar, bilmediklerimi imkan dahilinde araştırırım.

Kurallara AYKIRIDIR.

8. sn JonDowes,

Bu senenin kalanında da banka karlarının ilk çeyrekteki gibi yüksek gelmesini bekliyor musunuz? veya bu kadar değilse bile geçen seneye nazaran ne kadar artış beklemektesiniz?

Sayfa 23/213 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •