Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 230/1014 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    esasinda alacaktim ama aileden bir iki arsa daire falan olunca daha fazla ustune eklemek istemedim

butun yumurtalari ayni sepete koymak istemedim. ABD deki butun param SP500 index fonunda

isler iyi giderse ABD de bir depo yada ticari bir mesken alip kiraya verip TR ye donmek istiyorum ama su dolarin global olarak degerinin asiri dusuklugu beni kaygilandiriyor

Yani ABD den dolar cinsinden kira gelirimle TR de ileride zorluk cekerim gibi geliyor. TR de dolar enflasyonun cok gerisinden geliyor. Bu kadar cok dolar basilmasi ve petrol ile dolar arasindaki baglantinin gittikce zayiflamasi baska bir sebebi

TR den daha fazla gayrimenkul almak olmaz, butun para ayni yerde durmasi cok riskli. Peki naapicam benimde kafam karisik

Istanbul altin gibi yer tamam dogru ama ben Istanbula degil Ege de bir yere tasinicam buyuk ihtimal. Emekliligimde soyle rahat sessiz bir yere tasinmak istiyorum. Hicbir Amerikalinin yada yasli kadinlarin ugramadigi bir yer olmali. Hep Turk olmali cevremdekiler. Oyle bir sahil kasabasi ariyorum
    Özet: istanbul bedava, çok ucuz ve fiyatlar katlayacak ama fiyatların çok uçuk olduğu ABD'den gayrimenkul almayı tercih ederim...

Kardeş 3 cümlen de birbiri ile tutarlı olsa dişimi kıracağım...
    😂😂😂😂😊😊
    Komiksiniz....

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Yabancılar emlak almıyor, Türkler satarak çıkıyor... !

Emlak sektöründe ve basında kuru gürültü yapanlara bayılıyorum. Yılda 1.500.000 konut satılan Türkiye'de yılda %1'i geçemeyen Arap alımlarını ballandırarak anlatıyorlar (ki o rakamlar bile geçen seneye göre yarıya düştü) ama 10.000'den fazla Türkün vatandaşlık ve oturum izni almak için Amerika ve Avrupa'da yaptığı yatırımlardan hiç bahsetmiyorlar. Üstelik bu yatırımların her birisi en az 500.000 Euro (vatandaşlığa kabul sınırı rakamları) yani Arapların Esenyurt'ta aldığı ucuz evlerin 5 katı daha pahalı yatırımlar... Türkiye gayrimenkul piyasasına yabancı sermaye gelmek şöyle dursun yerli sermayenin çıkışı var kimse farkında değil...

https://www.facebook.com/kursat.tunc...WSFEED&fref=nf
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Mandrake alemsin valla. Sen bile yatirim olarak Amerikayi dusunuyosun. İstanbulda ev alanlar neden aliyor yatirimlik aliyor. Demekki istanbulda emlak yeterli getiriyi saglayamiyor. % 14.5 faiz ve tekrardan toparlanan tl var buna karsin ise 25 yil ortalama donus suresi ve yerinde sayan fiyatlar var.
    Su anda bende olsam hem hisse hem ev yatirimi mi Amerikaya yapardim. Konusmalarinla olmasada hareketlerinle dogru yoldasin 👍👍

MX5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    esasinda alacaktim ama aileden bir iki arsa daire falan olunca daha fazla ustune eklemek istemedim

butun yumurtalari ayni sepete koymak istemedim. ABD deki butun param SP500 index fonunda

isler iyi giderse ABD de bir depo yada ticari bir mesken alip kiraya verip TR ye donmek istiyorum ama su dolarin global olarak degerinin asiri dusuklugu beni kaygilandiriyor

Yani ABD den dolar cinsinden kira gelirimle TR de ileride zorluk cekerim gibi geliyor. TR de dolar enflasyonun cok gerisinden geliyor. Bu kadar cok dolar basilmasi ve petrol ile dolar arasindaki baglantinin gittikce zayiflamasi baska bir sebebi

TR den daha fazla gayrimenkul almak olmaz, butun para ayni yerde durmasi cok riskli. Peki naapicam benimde kafam karisik

Istanbul altin gibi yer tamam dogru ama ben Istanbula degil Ege de bir yere tasinicam buyuk ihtimal. Emekliligimde soyle rahat sessiz bir yere tasinmak istiyorum. Hicbir Amerikalinin yada yasli kadinlarin ugramadigi bir yer olmali. Hep Turk olmali cevremdekiler. Oyle bir sahil kasabasi ariyorum
    Bence strateji mantıklı. Keşke bu kadar mantıklı konuşsanız

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Mandrake'yi çok üzecek bir haber var; her zaman Türkiye'deki meyve ve sebzelerin taze/lezzetli/doğal olmalarını överdi ve haklıydı. Ama hükümet gıdadaki ithalat vergisini yüzde 130dan yüzde 20ye düşürecekmiş. AKPyi gerçekten takdir ediyorum, ülkede 1 tane iyi şey bırakmayana kadar pes etmiyorlar.

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Yabancılar emlak almıyor, Türkler satarak çıkıyor... !

Emlak sektöründe ve basında kuru gürültü yapanlara bayılıyorum. Yılda 1.500.000 konut satılan Türkiye'de yılda %1'i geçemeyen Arap alımlarını ballandırarak anlatıyorlar (ki o rakamlar bile geçen seneye göre yarıya düştü) ama 10.000'den fazla Türkün vatandaşlık ve oturum izni almak için Amerika ve Avrupa'da yaptığı yatırımlardan hiç bahsetmiyorlar. Üstelik bu yatırımların her birisi en az 500.000 Euro (vatandaşlığa kabul sınırı rakamları) yani Arapların Esenyurt'ta aldığı ucuz evlerin 5 katı daha pahalı yatırımlar... Türkiye gayrimenkul piyasasına yabancı sermaye gelmek şöyle dursun yerli sermayenin çıkışı var kimse farkında değil...

https://www.facebook.com/kursat.tunc...WSFEED&fref=nf
    Bu durum perakende sektöründe de yaşanıyor. Ayda 1 milyon üzeri ziyaretçisi olan AVMlere tur şirketleri AVM yönetimlerinden para alıp Arap turistleri de kandırarak ayda 5 bin kişi taşıyorlar ve hemen Araplar alışveriş icin Turkiye'yi tercih ettiler diye haberler servis ediliyor. Bu ülkede daha önce hiç böyle organize bir şekilde her alanda dezenformasyon yapılmamıştı.

7. Şu an Barcelona La Rambla'da biramı yudumluyorum. Buralar boku yemiş. Her taraf dilenci. Ama bildiğimiz dilencilerden değiller.

1- Sokak kenarlarında yatıp kalkan, kitap okuyan Avrupalı dilenciler. Bunların yanında fix besledikleri bir köpek var.

2- Çöpleri devriye gezen görece iyi giyimli Avrupalılar. Yarım saat içinde iki tanesi bulunduğum yerdeki çöpü kontrol etti. Birisi normal giyimli bir teyze diğeri de aynı onun gibi bir amca. Yazarken 3. Sü geldi. Yine erkek. Sokakta görseniz kesinlikle dilenci demezsiniz. Çok ilginç.

3- Bildiğimiz göçmen dilenciler. Bunlar elinde bardakla geziyorlar. 1. Gruptaki köpekliler de bu şekil takılıyorlar bazen.

Turistler olmasa buralar ölmüş bitmiş.

Caddeyi de hintliler ele geçirmiş resmen. Istanbul isimli kebapçı zincirleri var ama alayı hintli. Türkle alakası yok. :d Resmen beleş markaya konmuşlar.

Edit: Şunu da eklemeden olmaz bunların ölmüş hali bizi 10 a katlar
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 22-06-2017 saat: 19:01.

8. Merkez bankası takım arkadaşları arıyor

goo.gl/YYxgfr
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 230/1014 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •