Sayfa 230/997 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Ben de bir sonraki gidis te araba kiralamayi dusunuyorum ve oturdugum yere direksiyon a gore iyi ce alismadan bu tur riskler ile karsilasmadan surus yapmaya calisacagim elbette, gerekirse surekli sag direksiyon sag sag diye bir muzik dinlemek lazim- bilemiyorum ama bununla basa cikmamiz lazim.........

yoksa ingiliz somurge ulkelerde hic arac suremeyiz.........

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hava alanı çıkışında göbekte direk terse girdim beyin yandı. Neyse uyardılar duzelttim yola çıktım yol düz ve boş mağusa tarafına gidiyorum. Hanımla muhabbet filan derken ben direk sağ şeride geçmiş rahat rahat gidiyorum karşıdan başka bir araç çıktı çekilmek için iyice sağa geçtim adam kızmadı güldü allahtan ama kafa kafaya giriyorduk çok dikkat etmek lazım...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Arkadaşlar finansal uzmanı olmaya gerek yok. Türk bankalarının mevduat miktarı 1,700,000,000,000 TL dir.. Aylık %15 faiz den günlük 700,000,000 TL faiz ödemesi demektir. Stopajı düştükten sonra 600,000,000 TL eder... Buna enflasyon mu dayanır? Sıkı duruş mu?

Yani; anlaşılamayan birşey yok. TCMB ne denli sıkı durursa dursun mevcut sistemdeki bankalar USD'ı frenleyebilmek için günlük vergisi düştükten sonra NET 600,000,000 TL mudilere para veriyor..

Bunun bileşiği ne yapar?

Bununla bitmedi...

2017 yılında KOBİ lere verilen 250,000,000,000 TL kredi.. İnanılmaz rakam.. TCMB NET 35 milyar usd Altın ve USD rezervi var. Bunun kullanılabilir 18 milyar USD Altın, 17 milyar USD ı net ABD USD...

KGF ile dağıtılan TL miktarı 70 milyar usd a tekabül ediyor...

Uzun lafın kısası;

110 milyar USD kısa vade, 230 milyar usd uzun vade, ortalama yıllık 35 milyar usd cari açık, 70 milyar usd lık KGF, içeride iç borcu çevirmek için günlük 0,6 milyar TL ödemeyi elindeki sadece ama sadece 17 milyar usd net rezerv ile çevirmeye çalışmak 20 babutu tek eliyle çeviren jonklörden daha büyük marifet ister...

Üzerine bir de savaş riski, savaş ekonomisi...

Ve USD 3,49 TL de...

Bırakın şimdi onu bunu akademik ağızı, finansal bilançolar filan...

Sizce bunun gidişi ne olabilir? Ben bu hükümetin asla kabul etmeyeceğini düşünüyorum ama seneye bu zamanlar seçim öncesi kur tahminim 5 TL olarak görüyorum...

Bu yazıma itiraz edenler elbette olacaktır. Saygı duyarım.. Ama 2018/09/25 tarihinde bu itirazlar ile yazımı yapıştıracağım...

Kısaca; önümüzdeki yıl TL de risklerin fazla olduğunu, hükümetin ise asla ekonomi ile zırnık ilgilenmediğini, sorun ve sıkıntılara kulak tıkadıklarını görünce, ufak çaplı bir devalüasyon beklediğimi söylemek istiyorum...

"Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi değildir... Lütfen her fikri okuyunuz. Ama en son kararı kendiniz veriniz"

"akademik ağız, bilgi" ancak sözüm ona "bilmeyenlere yada az bilenlere" algı yönetimi, algı oyunu yapmaya yarar.. dünya da bir yandan en küçük sağlık sorunu için kitaplar yazılırken , bir yandan insan ölümlerinin ve/veya kolunun, bacağının kopmasının "farelerin ölümü" kadar önemsiz olması ALGI YÖNETİMİ ile yapılır.

akademik bilgi bize doğruyu getiriyor olsaydı.. dünya da insan hayatı bu kadar hiçe sayılmazdı.

sonuç akademik bilgi esasen bir işe yaramıyor, gerçeği , doğru yu değil bazı insanların işine geleni yapabilmesini sağlıyor.

tıpkı imar bankası olayı gibi; akademik ağız ne diyor? imar bankası hortumlanmış.. peki gerçek ne? imar bankası kredileri kendi şirketlerine vermiş.. yani tasarruf sahibinin birikimi uzan şirketlerinde..

devlet uzan şirketlerinin tamamına el koyuyor.. akademik ağız ne diyor? uzan şirketlerine biz yasa çıkardığımız için el koyduk..

yani tassarruf sahibi ile uzan şirketlerine imar bankasından veriler kredilerin bağlantısını kesiyor..

e tabi tassarrufların sigortalı olduğunu da unutmak isteyince malum sonuç ortaya çıkıyor.

akademik ağız yada bilgi devletin yanında.. buna saygımı duymak gerekiyor?

Gel hocam seni suudi arabistan a alalim benim odada duvar tipi klima var onun sesini acalim ayni kulak zinlamasini duyabilirsin- gunduz de proje de jeneratorumuz var gun boyu da onu dinle- en azindan kis geliyo da pencereli odamda gece pencere acik uyuma imkani ve klima kapali yasayabilirim. Ta ki kisin sicaklik 10 derece lere inince tabi-
    pencere acik uyuyamiyacagiz..............

Sabr lar dilerim............

Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    kulak uğultusu için doktora gideceğim, daha önce gittim çaresi yok demişti, bunlar nasıl doktor olmuş, anlamak zor, gece uyutmuyor zınlıyor, her sabah kafamı buzlu su yada aşırı soğuk suyun altında 10 dakika tutuyorum, az bu iyi geliyor, sanki Deniz suyu ve dalga sesleri iyi gelmişti, tinnutus sorunu bendeki, see you!

4. 2 yıllık gösterge faizi 12.10 oldu, indirin faizleri yandaş mütehaitlerden ev alacağız.

Rodeo günlük TL, 4K boşta, %14.30

5. 12.12......👍

6. Arkadaşlar Full tl de iken ayrı ekonomik yorum dolar aldıktan sonra ayrı ekonomik yorum olmaz tl de iken dolar çıkmasın dolarda iken faiz insin dolar 5 tl olsun kendi tercihlerimize göre finansal piyasalar hareket etse herkes köşe olurdu

5 milyona 40 milyon ne demek.............
    sizin kafa hala 2004 te mi kardes....................

Alıntı Originally Posted by Günaydın Yazıyı Oku
    iş bankası 1 milyon TL ve üstü 32 gün ve üzeri mevduat faizi net %11.50, iş bankasının güvenli kanatları altında hiç fena değil bence, 5 milyona 32 gün sonra net 40 milyon TL ödüyor

tamamen hayal ediyorum, bu hafta sayısal loto oynayacağımda

8. 3.41 den dolar almak iyi motive ediyor bugünlerde.

Sayfa 230/997 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •