Sayfa 233/247 İlkİlk ... 133183223231232233234235243 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

--CANTE nin VUK a göre 2020 ve 2021 zararlarının toplamı 852,1 milyon...2022 yılındaki tabloda geçmiş yıl zararı ise 796.1 milyon... kuruluşundan itibaren 2022 yılı haricinde kar etmiş olabilir mi?...olsaydı boş bırakılmazdı sanırım...

--bu arada 2022 yılında EPİAŞ ın haksız kazanç diye el koyduğu para ve faizi 1.5 milyar ın üzerinde...bunu çıkardığımızda 2022 yılında da VUK a göre kar gözükmüyor...

Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    1.2 milyar ceza bu dönem gelirse ben de toplam 1.7 milyar net kar bekliyorum.
    Hayırlısı bakalım.
    320 milyon da ilk çeyrek geldi,,2023/2,,toplam net kar 2 milyarı geçiyor.Santralda yıl sonuna kadar bir arıza çıkmassa,yıl sonu kar beklentim 4 milyarı geçiyor.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

1.2 milyar ceza bu dönem gelirse ben de toplam 1.7 milyar net kar bekliyorum.
    Hayırlısı bakalım.
    320 milyon da ilk çeyrek geldi,,2023/2,,toplam net kar 2 milyarı geçiyor.Santralda yıl sonuna kadar bir arıza çıkmassa,yıl sonu kar beklentim 4 milyarı geçiyor.
    --dediğiniz oldu kabul edelim.. CANTE bilançoda nerede ve nasıl gösterecek?... hangi kalemde...

Odasda sıralı hedefler
    8.92-9.48-11.70-12.66

Hissenin geçen sene agresif çıkışı eylülde başlamış.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Hisse düşüştede,yükseliştede çok hızlı,marjları büyük.Bu yüzden kısa vadeli fonların da tercih ettiği bir senet.

Müthiş para girişi var,,eski zirveleri gözüne kestirdi gibi.

7.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Müthiş para girişi var,,eski zirveleri gözüne kestirdi gibi.
    Son dönemde güzel primlenmiş olsa da döviz bazlı eski zirvelerin çok uzağındayız.

Maalesef TL bazlı bakmanın bir anlamı kalmadı.
    Gerçek anlamda zirve tazeledi diyebilmek için bunun döviz bazlı olarak gerçekleşmesi lazım.

Kendi adıma kısa ve orta vadede bunun olabileceğini düşünmesem de umarım gerçekleşir.
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Alıntı Originally Posted by sawkolik Yazıyı Oku
    Son dönemde güzel primlenmiş olsa da döviz bazlı eski zirvelerin çok uzağındayız.

Maalesef TL bazlı bakmanın bir anlamı kalmadı.
    Gerçek anlamda zirve tazeledi diyebilmek için bunun döviz bazlı olarak gerçekleşmesi lazım.

Kendi adıma kısa ve orta vadede bunun olabileceğini düşünmesem de umarım gerçekleşir.
    Cezayı geri alacak olması,hisseye büyük doping oldu.
    İster döviz bazlı bakalım,ister yıl sonu getireceği 4 milyarın üstünde (benim tehminim) kara bakalım,,her yönden ucuz görünüyor.

Sayfa 233/247 İlkİlk ... 133183223231232233234235243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •