Sayfa 237/339 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon
Arama sonucu : 2705 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: CWENE - CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    cwene sattığı ürünlerin %74 ü paneldir (ilk çeyrek itibari ile ) bunların tahsilatını da ürün fabrikadan çıkar çıkmaz alıyor....diğer işlerin ödemesinde acaba bir sıkıntı mı olacak ?? veya döviz bazlı yüklü borçların riskini yeterince düşüremedi mi ?? bunlar şu anda kafalarda soru işareti bırakıyor...bence bu yönde teredütleri olanlar satış yapıyor ve riske girmek istemiyorlar...
    siparisler için alınan avanslar yaklasık 2 milyar tl dir. üstüne halka arz geliri var. Nakdi bol
    bu kadar parayı en azından kkm yapmıstır.

geçen kılavuz arkadas söyleye söyleye kap attırmıstı.
    Patron duyuyorsan ses ver.

2.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    siparisler için alınan avanslar yaklasık 2 milyar tl dir. üstüne halka arz geliri var. Nakdi bol
    bu kadar parayı en azından kkm yapmıstır.

geçen kılavuz arkadas söyleye söyleye kap attırmıstı.
    Patron duyuyorsan ses ver.
    fırsatlar şirketin eline geçmiştir...ama bunun ne kadarını doğru kullanmışlar ?? bunu yatırımcı bilmiyor...o yüzden de riskten kaçmak istiyor...kim bilir belki de doğru adımlar atmışlardır...önümüzdeki çeyrekte her şey bilançoda netleşir...döviz kurunun çok sert arttığı bu çeyreği kazasız belasız atlatabilirse ?? sonrasında önünde kimse duramaz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Son 5 işlem günü 6.50 dolar desteğinden alıyorlar hisseyi...Daha önce de destek olarak çalışmıştı..
    Bu seviye bence artık kısa vade için önemli bir destektir. Altına inerse satıcı artabilir.Ytd.

4. biraz önce şirketten özge hanım ile görüştüm...kendisine arzdan gelen nakiti nerede kullandınız diye sordum...kendisi izahnamede belirtilen şekilde kullanıldığını ve kullanılmaya da devam edildiğini söylediler...ben şirketin 1,7 milyarlık döviz açığının dövizin %40 çıktığı bir ortamda korkutucu olduğunu söyledim...geçmişte yaşanan konkortado riskinin olup olmadığını sordum..bana geçmişte konkortado yaşanırken iş modelinin farklı olduğunu o vakitler daha düşük bir avans aldıklarını (miktarını söyleyemediler büyük ihtimalle geçmiş konulara hakim değildiler ) oysa bu gün bambaşka bir iş modelini uyguladıklarını siparişin %30-40 ını avans aldıklarını söylediler...

neden bir sürü depolama alanı tutuyorsunuz ,acaba satışınız mı olmuyor diye sordum...bana siparişlerden kaynaklı depo tuttuklarını söylediler...

sormayı düşündüğüm bir kaç konu ise görüşme sırasında aklıma gelmedi...bir daha ki görüşmede onları da sormak istiyorum...şimdilik bu kadar arkadaşlar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    biraz önce şirketten özge hanım ile görüştüm...kendisine arzdan gelen nakiti nerede kullandınız diye sordum...kendisi izahnamede belirtilen şekilde kullanıldığını ve kullanılmaya da devam edildiğini söylediler...ben şirketin 1,7 milyarlık döviz açığının dövizin %40 çıktığı bir ortamda korkutucu olduğunu söyledim...geçmişte yaşanan konkortado riskinin olup olmadığını sordum..bana geçmişte konkortado yaşanırken iş modelinin farklı olduğunu o vakitler daha düşük bir avans aldıklarını (miktarını söyleyemediler büyük ihtimalle geçmiş konulara hakim değildiler ) oysa bu gün bambaşka bir iş modelini uyguladıklarını siparişin %30-40 ını avans aldıklarını söylediler...

neden bir sürü depolama alanı tutuyorsunuz ,acaba satışınız mı olmuyor diye sordum...bana siparişlerden kaynaklı depo tuttuklarını söylediler...

sormayı düşündüğüm bir kaç konu ise görüşme sırasında aklıma gelmedi...bir daha ki görüşmede onları da sormak istiyorum...şimdilik bu kadar arkadaşlar...
    Teşekkürler kıymetli bilgiler için....Ben de geçmişten ders aldıklarını düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Son 5 işlem günü 6.50 dolar desteğinden alıyorlar hisseyi...Daha önce de destek olarak çalışmıştı..
    Bu seviye bence artık kısa vade için önemli bir destektir. Altına inerse satıcı artabilir.Ytd.
    4$ desteğine gelirse alırım
    sabır taşı deler atasözü güzel bir söz
    ..

7. bu arada hisseyi alırken nasıl şefaf davrandı isem bu gün de şefaf davranmak istiyorum...hissenin bir türlü gitmemesi beni iyicene panikletti...her ne kadar şirketin döviz açıklarına bir çare üretmiş olması gerektiğini mantığım bana söylüyorsa da hissenin hareketlerinden dolayı ben de elimdeki hisseleri verdim arkadaşlar....ben ikinci çeyreği de görmek istiyorum...

şirketi önümüzdeki günlerde tekrardan arayacağım...eğer bu görüşmelerden ikna olursam tekrardan hisseyi alabilirim...şu anda tamamen hissenin görünüşünden kaynaklı hisseden çıkıyorum...şimdilik nasibimiz bu kadarmış diyorum...normal şartlarda buralardan satmayı düşünmüyordum ki 186 ları gördüğünde de satmamıştım...ama by ların bir bildiği var düşüncesi ile bu gün satış kararı verdim...sektörü çok iyi...cwene de iyi olması gerekiyor..yalnız döviz açığı konusu benim de kafamı kurcaladı...

paylaşımlarıma devam edeyim mi etmeyeyim mi ben de teredütteyim...acaba sadece şirketi aradığımda mı aldığım bilgileri paylaşayım ?? bilemiyorum...ben şimdilik !!! kalan yatırımcı arkadaşlara başarılar diliyorum...

8.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    4$ desteğine gelirse alırım
    sabır taşı deler atasözü güzel bir söz
    Hisse daha 4 doları görmedi ama hayırlısı diyelim , gelirse biz de alırız

Sayfa 237/339 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz