Sayfa 24/101 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon
Arama sonucu : 806 madde; 185 - 192 arası.

Konu: orta vade model portföy ( temel-teknik-kademe analizi )

1.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    guzel soru. ....

basitce soyle anlatiyim....

zaten benim alip sattigim yani izleme ekranimda olan hisse adeti 50 bilemediniz 60 olur... ( cok ozel durumlarda bu rakama cikar )

bu hisselerde kriter
    1.
    naylon sirkrt olmamasi buyuk bir grup sirketi yahut kamu sirketi olmasi

2.
    temel analizi ( bundan sadece bilanco anlasiliyor bu cok yanlis zarar eden firmada olabilir )

3 yabanci ortak durumu ( hepsinde aramasamda tercih sebebim.olur mesela sabancinin yabanci ortakli olmayan kagitlarini asla izlemem.alip sstmam )

4
    hisseye giris cikisa musait bir derinlik....

izleme ekraninbu sekilde 50 60 hisseyle sekillendikden sonra sadece teknil analize bakarim ....

teknik naalizle hisse secerken

1
    hisseyi haftaik grafige gore secerim

2
    dip olusumlari ve devam formasyonlari ararim ( bunlar en az 2 aylik formasyonlar olmali )

3
    hacme cok dikkat ederim

4
    wkranimda sadece hacim ve fiyat olur baska indikator kullanmam

5
    haftalikta hgozume carpan hisseleri gunluk grafikte incelerim

6
    alin yada satima karar verdiysem kademeleri canli olarka izlemeye baslarim

7
    3 4 gun kademeleri izler ufak alimlar yapar kagidin reflekslerini hareketli saatlerini tahta yapicinin tarzini anlamaya calisirim

ve karar verdigim hisseye ayiiracagim portfoyun yuzde 50 yada 60 i ile ilk alimimi yaparim ....
    bu kadar detaylı bir cevap için samimiyetle şükranlarımı sunarım, zaman zaman orta vadeyi denemiş olsam da başarılı olamadım. yöntemleriniz benim için ışık olacak

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by amdmclaren Yazıyı Oku
    bu kadar detaylı bir cevap için samimiyetle şükranlarımı sunarım, zaman zaman orta vadeyi denemiş olsam da başarılı olamadım. yöntemleriniz benim için ışık olacak

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    rica ederim sayin forumdasim ...

orta vadeyi deneyin ve birkac hissede para kazanin emin olun kisa vadeciligi sonsuza dek unutursunuz borsada para kazanilabiliyormus ve boyle kazaniliyormus dersiniz ...

yardimci olabilecegim baska bir nokta olursa seve seve ....

bol kazanclar

3. devam formasyonları diye aratınca bunlar çıktı. Doğrumudur sn. Aksakal? veya baktığınız özel birkaç formasyon var mı ?

Trend Devam Formasyonları
    Trend Devam Formasyonları (Continuation Chart Patterns)
    Fiyatlar trend içerisinde hareket ederken zaman zaman yön arayışına girer ve bir duraksama yaşanır. Duraksamanın nedeni piyasanın yönü konusunda yatırımcıların kararsız kalmasıdır. Piyasanın kararsız hareket ettiği bu zamanlarda alıcı ve satıcıların hareketleri hep aynı seviyelerde dengelenir. Arz ve talebin benzer seviyede dengelenmesi fiyatlarda sıkışıklığa neden olmaktadır. Denge bozulduğunda piyasada sert hareketler beklenir.

Üçgen Formasyonları (Triangle Formation)
    Bayrak Formasyonu (Flag Patterns)
    Flama Formasyonu (Pennant Patterns)
    Fincan Kulp Formasyonu (Cup With Handle)
    Dikdörtgen Formasyonu (Rectangle Chart Patterns)
    Takoz / Kama Formasyonu (Wedge Patterns)

4.  Alıntı Originally Posted by se7en Yazıyı Oku
    devam formasyonları diye aratınca bunlar çıktı. Doğrumudur sn. Aksakal? veya baktığınız özel birkaç formasyon var mı ?

Trend Devam Formasyonları
    Trend Devam Formasyonları (Continuation Chart Patterns)
    Fiyatlar trend içerisinde hareket ederken zaman zaman yön arayışına girer ve bir duraksama yaşanır. Duraksamanın nedeni piyasanın yönü konusunda yatırımcıların kararsız kalmasıdır. Piyasanın kararsız hareket ettiği bu zamanlarda alıcı ve satıcıların hareketleri hep aynı seviyelerde dengelenir. Arz ve talebin benzer seviyede dengelenmesi fiyatlarda sıkışıklığa neden olmaktadır. Denge bozulduğunda piyasada sert hareketler beklenir.

Üçgen Formasyonları (Triangle Formation)
    Bayrak Formasyonu (Flag Patterns)
    Flama Formasyonu (Pennant Patterns)
    Fincan Kulp Formasyonu (Cup With Handle)
    Dikdörtgen Formasyonu (Rectangle Chart Patterns)
    Takoz / Kama Formasyonu (Wedge Patterns)
    evet bunlar lakin bunlarda dikkat edilecek seyleri yazalim.....

1

fotmasuon haftalik grafikte 3 yillik periyodu acinca net gorulecek ...oyle bes gunluk bayrak canak vs benim gozumde hikayedir ...

2

en az 2 ay surmus olacak buda en az .... ne kadar uzun olursa okada rsaglikli olur ...

3

hacim bu formasyonlarla orantili olacak hacim formasyonlari destekleyecek ( artiisylada azalisiylada )

4

oyle hassas cizgiler milimetrik hesaplara nokta seviyelere. takilmam vay efendim x i kirarsa ucar y yi kirarsa duser bunlar palavradir ... oyle hassas cizgiler nokta degerler ancak teknikci avlamaya yarar

5

formasyon onay alacak bi formasyonu net gorsemxe emin olmadan islemw girmem kesinlikle onay almali....

5. formasyonları merak eden arkadaşlar için aşağıda örnekler var. rsmi download edip bilgisayarda büyüttüğünüzde çözünürlüğü bozulmadan daha net izlenir oluyor.

Sn. Aksakal bu formasyonları biraz çalışıp, ileriki günlerde geçmişte buna benzer formasyonlar içeren bir kaç hisse bulmak istiyorum. bakalım doğru yaklaşım yapabilecek miyim..

6.  Alıntı Originally Posted by se7en Yazıyı Oku
    formasyonları merak eden arkadaşlar için aşağıda örnekler var. rsmi download edip bilgisayarda büyüttüğünüzde çözünürlüğü bozulmadan daha net izlenir oluyor.

Sn. Aksakal bu formasyonları biraz çalışıp, ileriki günlerde geçmişte buna benzer formasyonlar içeren bir kaç hisse bulmak istiyorum. bakalım doğru yaklaşım yapabilecek miyim..

iyifikir faydali bi calisma olur ... ama bence calismayan veya iptal olan zarar ettirenformasyonlarida tarayin onlarida bulun ... o ilkindende faydali olur ....

7.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    iyifikir faydali bi calisma olur ... ama bence calismayan veya iptal olan zarar ettirenformasyonlarida tarayin onlarida bulun ... o ilkindende faydali olur ....
    geri dönüş formasyonları mı? tam emin olamadım.

8. jeton şim di düştü

Devam Formasyonları gibi görünüp bu şekilde davranmayan durumlar sanırım..

Sayfa 24/101 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •