Sayfa 244/852 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1.  Alıntı Originally Posted by maslahat Yazıyı Oku
    Bu yazıdan hisse alım-satım sözleşmesinde
    tarafların
    muafiyet başvurusunun kabul edilmeyecegini tahmin ettiginimi
    yoksa olasılıkla böyle bir madde yazdıklarınımı anlıyoruz.
    Asla yatırım tavsiyesi degildir.
    Ben hiçte öyle anlamıyorum. Size bu normal bir durum olarak geliyor mu? 2014 yılında Migros, Anadolu grubu ve Tesconun ortaklık yapmak düşüncelerinide göz önüne alınca kuşkularım daha da artıyor. Genel Kurulda Tesco nun migrosun yarı sahibi İngiliz fonu ile bir bağı olup olmadığını sormuş ve hayır cevabı almıştık. Tesconun 2013 yılında kipayı %99.99 sahibi olduğu Tesco overseas satması (Bu sırada Tesco yatırımcıları kipa için homurdanmaya başlamışlardı), sonra kipanın onlarca gayrimenkülleri varken komik bir rakama satılması (1.8 milyar tl değeri var), şimdide kimsenin göremediği bir anlaşma ile çağrının %47 sini tesconun karşılaması normal mi?

2.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    Kap açıklamasında hisse degerleme raporu 1 tl oldugu belirtilmiş peki o zaman neden muafiyet yapmak için üç ay bekledik,

spk mail atın 1 mayıs tarihin den sonra çagrı nın başlayacagı güne kadar

Pay alım teklifi fiyatının belirlenmesinde kur ve faize ilişkin esaslar aylık yüzde 1.5 varan faiz eklenmesini talep edin.

MADDE 17 – (1) Zorunlu pay alım teklifini doğuran işlemde fiyatın Türk Lirası cinsinden belirlenmiş olması ve pay alım teklifi yükümlülüğünün doğduğu günden itibaren iki ay içerisinde ortaklığın diğer ortaklarına ait payları satın almak üzere fiili pay alım teklifine başlanmaması halinde, iki ayı aşan her gün için yıllık TRLIBOR oranının %50 fazlası ile hesaplanacak faiz tutarı pay alım teklifi fiyatına eklenir. Faiz hesaplaması basit faiz esasına göre yapılır
    Ben şahsen spk ya bu başvuruyu yapacam. Bence elinde kipa senedi olan herkesin de yapması lazım. Üstelik yeniden değerleme ile oluşan hisse başına düşen farkında buna ilave edilmesi gerekir diye düşünüyorum.

3. İnat ettim 5 den aşagı satmamaya karar verdim.
    İsterse 1TL olsun.
    Ya herro ya merro

4. Şu aşamaya kadar tutunan yatırımcı bu işin sonunu görecektir, göreceğiz. Strese girmesi gerekende biz değiliz. Bu hisse ederini bulacak inşallah.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

SM-N910H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Migros un KAP a gonderdiği yazıya bakın allahaşkına:
    iii. 10.06.2016 tarihli Hisse Alım-Satım Sözleşmesi uyarınca Kipa'nın 28.02.2017 tarihli tahmini yıllık kapanış bilançosuna göre satın alma bedeli 1,-TL nominal değerli Kipa hissesi başına 0,15638 TL olarak belirlenmiştir. Tespit edilen bu satın alma bedeli, pay devir tarihi olan 01 Mart 2017'de Tesco Overseas Investments Limited'e ödenmiş olup; işbu tarihte ödenen satın alma bedeli tutarı, Kipa'nın 28.02.2017 tarihli bağımsız denetimden geçmiş ve kesinleşmiş yıllık kapanış bilançosuna göre yapılacak nihai fiyat düzeltmelerine tabi olacaktır. Nihai fiyatın belirlenmesine ilişkin süreç henüz tamamlanmadığından işbu tarih itibarıyla 1,-TL nominal değerli Kipa hissesi başına ödenen fiyatın 0,15638 TL olduğu

6. satış fiyatı henüz net değil ....... vs vs den sonra cayma olmasın.Her acıklamaya bir büyük açık kapı bırakıyorsun.

7. SPK bu var olan anlaşma metnini şirketlerden değilde birde yurt dışı resmi makamlardan istesin bakalım....İngilteredeki SPK dan. orada yaptırımlar çok ağır.. Bunların başı çok ağıracak gibi....

8. Kipa ve yatırımcısı kaderine terk edilmiş. Eyyy yetkililer bu iş neye varacaksa açıklayın artık.Bu arada küçük yatırımcının haklarını gozetin lütfen.Bu kadar mali mulku olan Kipa yatırımcısını kurtlara yedirmeyin.

Sayfa 244/852 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •