Sayfa 246/807 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon
Arama sonucu : 6449 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. Ayrıca ben ne dedim beklenti satın alınır dedim siz ttrak un 2019 yıl sonu net karını eğer 160 bekliyorsanız bu fiyatlar normal yani ozaman bile sermayesinin 3 katı kar etmiş oluyor minumum 30 tl olmalı der iş bilen uzmanlar ölçü 10 fk baz alındığında

2. Şirketin 2019 yıl sonu açıklayacağı net karı öngördüğümüze şirketin fk değeri 5 -6-7 çıkıyorsa bu şirket zaten yatırım yapılır demektir 5 fk ilken aldın 10 fk ya ulaşınca sattın yüzde yüz kar ettin hesap bu

3. Burda temel olan kural şirket yeterki kar etsin zarar etmesin ilerde bu şirket zarar eder diyorsan o hisseye hiç bulaşma

4. Traktör geçen yıl bile okadar düşük satışlara rağmen 53 trilyon sermayesine karşılık 240 trilyon gibi bir net kar getirmeyi becerdi mi becerdi bundan sonra yani 2019da da yine 240 kar getirse 45 olmalı yok karlılık azalacaksa daha az fiyat olmalı diyorum yani Türk traktörün karlılığının satışlarının bundan daha kötü olacağına inanan burayı terk edecek yok önceki yıllar gibi satışlar iç piyasada artar durum iyiye gider diye tahmini olanlar buralardan alacak sabırla bekleyecek işin özü karlılık artacak mı azalacak mı şirket tekrar temettüye başlatacak mı yada bedelsiz verecek mi bu soruların cevabını doğru tahmin eden kazanacak diğerleri kaybedecek ticaret bu zarar da var karda

5. Ben şuna kızıyorum borsayı açığa satışcılar kumara çeviriyorlar bu açığa satış yasaklanmalı bazı yatırımcılar uzun vadeliler ellerindeki hisseyi aracı kurumdaki bazı kişilere belli süreliğine kiraya mı veriyorlar mış neymiş onlarda açığa satıyorlar böyle yapanlar kendi ayağına da kurşun sıkıyor vebalede giriyor haksız spekülasyonla aldatmacayla hisselerle oynuyorlar olan Beş on bin lirası olan yatırımcıya oluyor çünkü para babaları istedikleri zaman istedikleri hisseyi indirip çıkarıyolar bunu da işte ttrak gibi satışları düşen hisselerde daha iyi uyguluyorlar işin içine açığa satış da girince fiyatlar bir düşecekse iki düşüyor

6. İnşallah ttrak un satışları tekrar artmaya başlarda o zaman o açıkçılar açık kapatma yarışına girerler işte o zamanbir anda çok hızlı yükselişlere şahit olur insanlar.... görelim mevkam neyler neylerse güzel eyler

7. Bir dua edelim başında sonunda bunu okuyalım LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNİ KÜNTÜ MİNEZZALİMİN” rabbim bütün ttrak yatırımcılarını kazandırsın ttrak eski güzel fiyatlarına gelsin 2019 sonu 2020 başlarında 100 binleri geçelim inşallah aminLA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNİ KÜNTÜ MİNEZZALİMİN”

8. Arkadaşlar kendinizi yormayın. Ytd..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 246/807 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •