Sayfa 248/748 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348 ... SonSon
Arama sonucu : 5981 madde; 1,977 - 1,984 arası.

Konu: TRCAS - Turcas Petrol

1.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Nihayet birileri bu endekte, kura ve bilançoya göre turcas ın ucuz olduğunu anladı.
    Çünkü iş yapmayan yatırımcı ilişkiler var. Merak ediyorum aracı kurumlardan email - telefon gelse, aynı mı davranıyor..

2.  Alıntı Originally Posted by €vrén Yazıyı Oku
    Tekfen bilanço iyi geldi, inşaat tarafı zararları sonlanmış gibi, yılın devamında da beklenen alacak tahsilatları var demişlerdi, en kötüsü geride kaldıysa önü açılabilir. Aracı kurumlar hedef fiyatları yükseltiyor. Dolar bazlı çok uzun vadeli düşeni kırmaya yaklaşıyor gibi, ama o kadar uzun yıllar süren trendler öyle ha deyince değişmez herhalde. Birkaç çeyrek daha iyi bilançolar geldikçe piyasa zamana yayarak ikna olacak olabilir. Bugün tavan gelir mi derken artı açtı eksiye döndü.
    T EKNOSA - T RCAS yanına T EKFEN gelemedi..

3.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    MAC fon %1,76 , xu100 %1,37 yükselmiş dün.. Bir gün öncede Mac , endeksin hafif altındaydı… Son 1-1,5 ay da iyi primlenen gıda üretim ( tat- pnsut- petun) bilanço sonrası yatay/ aşağı devam etti..

Ağır sanayide (tüpraş- froto / otomotiv- çelik- çomak) pozisyon almamış Mac. Doğru bir karar.

http://www.marmaracapital.com.tr/en/mac-mutual-fund/
    Geçen aylarda Ereğli ve THY'yi fondan çıkarmışlardı. Ereğli onlar sattıktan sonra biraz daha yükseldi, sonra düşüşe geçti. THY yükselmeye devam etti. Sabancı'yı çıkarmışlardı o da yükseliyor. Tabi sadece o yükseldi bu düştü diye bakmak doğru değil. Onun yerine eklenenler ne oldu karşılaştırarak bakmak lazım. Bir de hiçbir zaman dip veya tepe yakalanmıyor elbette. Son aylarda daha çok Pınar vardı galiba alımlarda, en son Anadolu Sigorta vardı eklenenlerde. Teknosa ve Turcas'lara ilk alımdan sonra ekleme veya çıkarma yapmadılar aynı olduğu gibi devam ediyorlar takip edebildiğim kadarıyla.

4.  Alıntı Originally Posted by Diplomat Yazıyı Oku
    Ben 10,56 dab elimdekilerle vedalaştım. Tekrar görüşmek üzere.
    Bereket versin
    Biz uzun vadeciyiz. ;)
    Kisa vadede sahol=trcas olursa ben de kaçarım ;)

5.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Bereket versin
    Biz uzun vadeciyiz. ;)
    Kisa vadede sahol=trcas olursa ben de kaçarım ;)
    Almanya da hayat pahalı, raflar boş !! Gel memleketin tadını çıkar 🤪

6.  Alıntı Originally Posted by €vrén Yazıyı Oku
    Geçen aylarda Ereğli ve THY'yi fondan çıkarmışlardı. Ereğli onlar sattıktan sonra biraz daha yükseldi, sonra düşüşe geçti. THY yükselmeye devam etti. Sabancı'yı çıkarmışlardı o da yükseliyor. Tabi sadece o yükseldi bu düştü diye bakmak doğru değil. Onun yerine eklenenler ne oldu karşılaştırarak bakmak lazım. Bir de hiçbir zaman dip veya tepe yakalanmıyor elbette. Son aylarda daha çok Pınar vardı galiba alımlarda, en son Anadolu Sigorta vardı eklenenlerde. Teknosa ve Turcas'lara ilk alımdan sonra ekleme veya çıkarma yapmadılar aynı olduğu gibi devam ediyorlar takip edebildiğim kadarıyla.
    Doğru sektörlerde devam ediyor. Belki dediğiniz gibi THY tutup, yanına türevi tav- clebi- do&co falan ekleyebilirdi de, orda da Rusya savaşı ciddi belirsizlik yarattı..

Geride kalanlardan ( nispeten) bankalar fonu yukarı çekebilir

Enerji tarafında poz var mıydı sene başı hatırlamıyorum. Orda da aksen- alarko- turco- gwind- ayen- odaş vs… biraz daha ağırlık verilebilirmiş

Tavanda ne kadar alici var beyler

8.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Tavanda ne kadar alici var beyler
    1,5 milyon lot

Sayfa 248/748 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz