Sayfa 249/391 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349 ... SonSon
Arama sonucu : 3121 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1. çıktım hakkınızı helal edin. artık doas asla almıyacam söz

2.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Bu borsada her şey olabilir. Ona göre vaziyet almak lazım. Ancak haftaya ben güzel bir ivme beklerim, onca lot satışın ardından çok boş bırakmazlar. Gönderiverirler bir haber, herkes terste kalır. Bu işler böyle, olayı kendin koordine etmiyorsan yatıp bekleyeceksin.

Satamamak belki de hayırlısı olmuştur
    Sen misin haftaya buluşalım haftaya diyen müzikal. Sen haksız çık diye bugün başladık dediler. Pes yani

3. Calkalaya calkalaya bi hal oldu kağıt bugün.sonu iyi olur inşallah.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    çıktım hakkınızı helal edin. artık doas asla almıyacam söz
    Helal olsun üstad. Hakkınızda hayırlısı olsun. Sizden alan da kazansın.

Alışveriş öncesi %20'lere kadar düşen yabancı payı şu an %34'lerde. Hafif bir azalış eğilimi var. Bu eğilimin tam tersine çevrileceğni düşünüyorum özellikle yabancıların tercih edebileceği hisselerde. Dün not görünümü negatiften durağana çevrildi. Cimri davranmaya devam edeceklerdir. 2015'li yıllarda %65'lerde gezen yabancı payına ulaşabileceğimizi değerlendiriyorum rasyonel ekonomi poltikaları önümüzdeki iki-üç yıl daha devam ederse.

Karını paylaşmaya devam ediyor DOAS. Her sene iki temettü. Temettü verimliliği uygun. Seneye toplam 50 lira net temettü vermesinin önünde hiçbir engel yok. Bizim küçük yatırımcı dostlarımız 4 hanelere çıkınca saldırırlar o ayrı.

5.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Helal olsun üstad. Hakkınızda hayırlısı olsun. Sizden alan da kazansın.

Alışveriş öncesi %20'lere kadar düşen yabancı payı şu an %34'lerde. Hafif bir azalış eğilimi var. Bu eğilimin tam tersine çevrileceğni düşünüyorum özellikle yabancıların tercih edebileceği hisselerde. Dün not görünümü negatiften durağana çevrildi. Cimri davranmaya devam edeceklerdir. 2015'li yıllarda %65'lerde gezen yabancı payına ulaşabileceğimizi değerlendiriyorum rasyonel ekonomi poltikaları önümüzdeki iki-üç yıl daha devam ederse.

Karını paylaşmaya devam ediyor DOAS. Her sene iki temettü. Temettü verimliliği uygun. Seneye toplam 50 lira net temettü vermesinin önünde hiçbir engel yok. Bizim küçük yatırımcı dostlarımız 4 hanelere çıkınca saldırırlar o ayrı.
    Selamlar sevgili mzffr,

Fikirlerine katılmakla birlikte, kendi doaş hikayemin son bir yılını, çok da vaktinizi çalmadan paylaşmak istedim. Belki faydası olur bir iki kişiye

Otomotiv sektörü en çok beğendiğim sektörlerden olduğu için, bu sene başında portföydeki payı %6 civarıydı. Bu gyo işi ortaya çıkınca piyasa gibi benim de hiç hoşuma gitmedi, ağır küfür ettim yönetime, hatta arayıp yaptıklarının ne kadar yanlış olduğunu da anlattım. Akabinde aldığım cevaplardan tatmin olmadım ve Ereğliyi sıfırladığım gibi bunu da portföyde sıfırladım. Ardından fiyat oldukça geriye geldi, bunu normal bulmadım. Evet gyo işi oldukça can sıkıcıydı ama otomotiv işi de oldukça kuvvetli gidiyordu. 130-35 aralığından tekrar portföye aldım, ancak ağırlığını %3 civarı tuttum.

262,5 fiyatla yabancıya yapılan satış hoşuma gitti açıkçası. Yüklü alım sonrası bir miktar satış gelebileceğini düşünerek ek alım için bekledim. Hedefim 265 civarı almaktı, ama beceremedim. Çarşamba ve perşembe 270 li fiyatlardan ek alımlar yaptım. Portföydeki payını %5 civarına yükselttim.

Bundan sonra ne yapacağım? 3. çeyrek bilançoyu beklerim, sonuca göre payımı tekrar %2-3 aralığına indirebilirim veya %6-7 aralığına yükseltebilirim.

Artık doas tarafında sürpriz bir iş kalmadı. Bir tane var aslında ama onu yaparlar mı, cevabını vermek zor. Benim hissiyatım yapacaklarsa böyle bir satış sonrası yapacakları yönünde. Bu zamanda yapmayacaklarsa daha bir iki yıl beklerler.

Hayırlısı olsun, bakalım neler olacak.

Son olarak şunu da belirteyim; temettü faydalı bir ek gelir, ancak ben portföyüme temettü ile tek bir kriteri bile baz alarak mal almıyorum. Odağımda sadece büyüme kriterleri yer almakta, temettüyü çoban salatadaki limon gibi değerlendiriyorum. Türkiye gibi enflasyonla boğuşan bir ülkede temettü emekliliği kavramının bir anlamı olmadığını düşünüyorum. 10 sene sonra daha gelişmiş bir ekonomiye sahip olursak, o vakit daha anlamlı olabilir.

Herkese bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Selamlar sevgili mzffr,

Fikirlerine katılmakla birlikte, kendi doaş hikayemin son bir yılını, çok da vaktinizi çalmadan paylaşmak istedim. Belki faydası olur bir iki kişiye

Otomotiv sektörü en çok beğendiğim sektörlerden olduğu için, bu sene başında portföydeki payı %6 civarıydı. Bu gyo işi ortaya çıkınca piyasa gibi benim de hiç hoşuma gitmedi, ağır küfür ettim yönetime, hatta arayıp yaptıklarının ne kadar yanlış olduğunu da anlattım. Akabinde aldığım cevaplardan tatmin olmadım ve Ereğliyi sıfırladığım gibi bunu da portföyde sıfırladım. Ardından fiyat oldukça geriye geldi, bunu normal bulmadım. Evet gyo işi oldukça can sıkıcıydı ama otomotiv işi de oldukça kuvvetli gidiyordu. 130-35 aralığından tekrar portföye aldım, ancak ağırlığını %3 civarı tuttum.

262,5 fiyatla yabancıya yapılan satış hoşuma gitti açıkçası. Yüklü alım sonrası bir miktar satış gelebileceğini düşünerek ek alım için bekledim. Hedefim 265 civarı almaktı, ama beceremedim. Çarşamba ve perşembe 270 li fiyatlardan ek alımlar yaptım. Portföydeki payını %5 civarına yükselttim.

Bundan sonra ne yapacağım? 3. çeyrek bilançoyu beklerim, sonuca göre payımı tekrar %2-3 aralığına indirebilirim veya %6-7 aralığına yükseltebilirim.

Artık doas tarafında sürpriz bir iş kalmadı. Bir tane var aslında ama onu yaparlar mı, cevabını vermek zor. Benim hissiyatım yapacaklarsa böyle bir satış sonrası yapacakları yönünde. Bu zamanda yapmayacaklarsa daha bir iki yıl beklerler.

Hayırlısı olsun, bakalım neler olacak.

Son olarak şunu da belirteyim; temettü faydalı bir ek gelir, ancak ben portföyüme temettü ile tek bir kriteri bile baz alarak mal almıyorum. Odağımda sadece büyüme kriterleri yer almakta, temettüyü çoban salatadaki limon gibi değerlendiriyorum. Türkiye gibi enflasyonla boğuşan bir ülkede temettü emekliliği kavramının bir anlamı olmadığını düşünüyorum. 10 sene sonra daha gelişmiş bir ekonomiye sahip olursak, o vakit daha anlamlı olabilir.

Herkese bol kazançlar.
    Teşekkürler açıklamalar için Üstad. Benim portföyün de %10,65'i DOAS'tan oluşuyor. Büyük ağırlık Otokar ve Ereğli'de. Trade ettiğim portföyle DOAS 260'lara düşünce pozisyon açtım. Sonra 10 lira temettü de aldık. Hem yeni tasarruflarım ile hem de trade ettiğim portföyle elde ettiğim karın bir kısmını Ereğli'ye aktarıyorum. Uzun vadeli olarak biriktirdiğim tek hisse Ereğli. Hatta mailyetim 3 liralardan yeni alımlarla 20 liralara yükseldi. Hem DOAS'tan hem Ereğli'den önümüzdeki dönemde enflasyon üzeri getiri beklentim mevcut. ID araçların satışa sunulması katalizör etkisi yaratacaktır. Yazdığım gibi yabancının da Türk piyasasına kayıtsız kalamayacağını düşünüyorum.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
    Temettü ve yabancıya satıştan sonra 268TL'yi taban olarak belirlediler herhalde. Onun altına düşmeyecek gibi görünüyor şu an...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Twitter'da birisi Doas ın planlanan enerji yatırımı yapacağını yazmış.Fotoğraf olarak doas ın raporlarından bir fotoğrafı koymuş

Nerede yazıyor bu, hangi rapor bilen var mı?

Sayfa 249/391 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •