Sayfa 251/351 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Fiyat aynı kalacaksa, 5000 MW olsa ne yazar. Bir yılda 100% kapatise arttı, bana yansıması esen de eksi naten de dolar bazında eksi yazdık.
     Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Kapta yayınlanan sunuma göre,

2028 yılına kadar GES kapasitesi 118 mw tan 1423 mw a çıkacak tahmini var
    Yaklaşık 2500 mw. GES EPC alınması planlanıyor.

Naten grubunun bu hedefleri gerçekleştirmesi temennimizdir.

Bu güzel sunum ve hedefler için yönetime tebrikler ve başarılar diliyorum.

----------------------------------------------------------------------------------
    Yazılarım , bu forumdaki hisseleri diğer yatırımcılarla karşılıklı görüşlerle inceleyerek fikir alış verişinde bulunmak amacıyladır.
    Bu sebeple, buradaki yazılar al sat önerisi olmayıp, bu amaçla alınıp kullanılmamalıdır.
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by TAMERSEZER Yazıyı Oku
    Fiyat aynı kalacaksa, 5000 MW olsa ne yazar. Bir yılda 100% kapatise arttı, bana yansıması esen de eksi naten de dolar bazında eksi yazdık.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Haklısınız fiyat aynı kalırsa bir anlamı yok. Ama bana natenin önünde büyük işler ve fırsatlar var gibi geliyor.
    Şirket ilk halka arzından itibaren baktığımızda, şu an en güçlü konumundadır.Ve sanırım gücünün farkında olarak, büyük bir azim, kararlılık ve kendine güvenle bu sunumu yaptılar.
    Böyle bir sunum bana göre laf olsun diye yapılmaz. Ve bunu her şirkette yapamaz.
    Şirket bu gün itibarıyle bir yerlere gelmiştir.Ve şu an moladan çıkma zamanıdır.
    Naten grubun, bu sunumun istikametinde ve rehberliğinde çok daha büyük hedeflere ulaşması için herşey hazırdır.
    Avrupaya gideceğiz dediler gittiler. Ve daha önce telaffuz edilen Amerikada sunumda hedef olarak özellikle belirtilmiştir.
    Burda ben şahsen şirketin çok kararlı olduğunu görüyorum. Bunlar benim şirket hakkında samimi düşüncelerimdir.
    Fiyat konusuna dönersek, eğer ki düşündüklerimde yanılmıyorsam, fiyatlarla ilgili de bir endişem olmaması gerekir.
    Ama borsada fiyatlar ne zaman oluşur, gerçekten bende bilmiyorum, burada bir süre daha beklemek istiyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Haklısınız fiyat aynı kalırsa bir anlamı yok. Ama bana natenin önünde büyük işler ve fırsatlar var gibi geliyor.
    Şirket ilk halka arzından itibaren baktığımızda, şu an en güçlü konumundadır.Ve sanırım gücünün farkında olarak, büyük bir azim, kararlılık ve kendine güvenle bu sunumu yaptılar.
    Böyle bir sunum bana göre laf olsun diye yapılmaz. Ve bunu her şirkette yapamaz.
    Şirket bu gün itibarıyle bir yerlere gelmiştir.Ve şu an moladan çıkma zamanıdır.
    Naten grubun, bu sunumun istikametinde ve rehberliğinde çok daha büyük hedeflere ulaşması için herşey hazırdır.
    Avrupaya gideceğiz dediler gittiler. Ve daha önce telaffuz edilen Amerikada sunumda hedef olarak özellikle belirtilmiştir.
    Burda ben şahsen şirketin çok kararlı olduğunu görüyorum. Bunlar benim şirket hakkında samimi düşüncelerimdir.
    Fiyat konusuna dönersek, eğer ki düşündüklerimde yanılmıyorsam, fiyatlarla ilgili de bir endişem olmaması gerekir.
    Ama borsada fiyatlar ne zaman oluşur, gerçekten bende bilmiyorum, burada bir süre daha beklemek istiyorum.
    ortak ben de sizinle aynı düşünüyorum,bugün gönderilen sunumdaki bilgiler de gerçekten çok güzel,ama hisse fiyatına hiç etkisi olmadı bu da ilginç,ben bu hissede yeniyim gerçi geçmiş bir yıla baktığımda da çok güzel kaplar gelmiş onlar da pek etki etmemiş,bunu hissenin 6 tl den arz olup 50 liralara kadar çıkmış olmasına bağlıyorum,ne kadar sürer bilmem ama tüm bu güzel haberleri tekrardan fiyatlayacaktır mutlaka

4. smartg halka arz ediliyormuş,güneş paneli üreten bir şirket,şirketin piyasa değeri açılıştan 2 milyar üzerinde,bunu görünce aklıma geldi,bizim naten kasadaki nakdini üç kuruş faizde tutacağına panel üretimi için fabrika yapsa ya,işin mühendislik kısmına da el atsa hem maliyetler çok düşer,hem satış yapar para kazanır,bu yenilenebilir enerji işi ilerde dedikleri gibi hız kazanırsa ihracattan da büyük kazançlar sağlayabilir,ki sadece kendi yapacağı işler için bile üretim yapsa faizden alacağının kat kat fazlasını kazanır,zaten mühendislik tarafı için 10 milyonluk bir şirkette kurulmuştu sanırım,altyapı da hazır,gerçekten büyüme konusunda samimilerse işin her bölümüne el atmaları gerekir
    Son düzenleme : different; 11-03-2022 saat: 12:35.

5. hissenin topiği bomboş,pek yazan eden yok,bu şirkete yatırım yapan kişi çok az demek ki

her neyse,bugün sektördeki diğer şirketlerin durumu nasıldır diye araştırma yaparken bir şirketin web sitesinde(karye) şirketin günlük,aylık ve yıllık gelir tablosunu gösteren bir sayaç gördüm çok hoşuma gitti,hatta epey bi süre de izledim,sonra keşke bizde de olsa böyle bir sayaç diye düşündüm ve şirkete mail attım bu konuda,inşallah değerlendirmeye alırlar,böyle bişey yapsalar kendi adıma söylüyorum ben hisse fiyatlarını değil de bu sayacı izlerim,hem gelir hem üretim miktarını anlık izlemek bana hisse fiyatını izlemekten daha fazla zevk verir,hem de bilanço hakkında önceden fikir edinmiş oluruz,bu fikri beğenen diğer ortaklarımız da şirkete yazarsa daha etkili olur uygulamaya alırlar diye düşünüyorum

MARGÜN--ESEN--NATEN arasındaki farkı biri gösterebilir mi?...

7.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    Bence patronu bile gösteremez

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    aralarında bir fark olması gerekmiyor,bence bu sorun edilecek bir konu değil,herkes şirketlerden ortaklığı ölçüsünde payını alacak,margün halka arz edilmeseydi karının tamamı esene kalacaktı,şimdi ise yüzde 75 i esenin olacak,fiyat kazanç etkisi de ona göre olacak farkeden bişey yok,bu grup büyümek ve yatırım için dış kaynak ihtiyacından dolayı ya borçlanacak ya da şirketlerin bir kısım hissesini satmak zorunda kalacaktı,ikinci yolu tercih etmiş,yeter ki patron büyüme ve yatırım konusunda samimi olsun,art niyetli işlere kalkışmasın önemli olan o

Sayfa 251/351 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •