Sayfa 254/580 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354 ... SonSon
Arama sonucu : 4639 madde; 2,025 - 2,032 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    blokzincir endeksi BKCH kodlu, son 1 haftadır güzel düştü. kanımca güzel bir alım fırsatı verdi. ytd.
    Hocam senin kafan çok karışık

2.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Hocam senin kafan çok karışık
    sen benim kafama yetişemiyorsun: ) bir önceki yorumda blockchain diyorum tarif ediyorum, hala ne teknolojisiymiş diye soruyorsun: ) ama yenisin normaldir. burda 6-7 yıldır durup borsaya dün başlamış gibi davrananlar var.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    sen benim kafama yetişemiyorsun: ) ama yenisin normaldir. burda 6-7 yıldır durup borsaya dün başlamış gibi davrananlar var.
    Kafa karışıklığın blockchain, SQL konusunda. Bu konular birbirinin alternatifi değil.

4. https://invst.ly/12xtgf
    XU100 HAFTALIK..
    Gençlere haftalık koymaya devam ediyoruz. Bir tur aşağı gelir mi göreceğiz. Bu hafta belli olur. 200 Günlük HO 6750 ye yükseldi.

5.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Direk bu guvendiginiz arkadasi engelleyin bi daha dinlemeyin😂
    Endeksin dolar bazli x3 yapmasi 2 yilda ne demek biliyor musunuz? Nasdaqin 50bin olmasi demek 2026da. Nasdaqin 50bin olmasina inaniyorsaniz biste de inanabilirsiniz. Yani imkansiz🤭 insanlar ne kadar kolay hayal satiyor.. twitterda gecmis 10-20-30 yillik veriye bakinca bist yillik dolar bazli 9% civarinda altin 7% nasdaq 11% civarinda usd bazlik yillik getiriye sahip ortalamalarin iki kati getiri gelen yillar olur ama ortalama yillik 10% kazandiran borsa yillik 100% imkansiz getirmez. Hele Turkiyede hic olmaz. Turkiye borsasi tarihinde sadece 1 kere 5 usd olmus ve ertesi yil tekrar 3 usdye dusmus orda da turkiyenin avrupa birligine girme hikayesi varmis ama orda bile papaz pilav yememis ve endeks geri dusmus. Atarken ufak atsaymis keske o analist…
    sayın manevracı, 750 dolara ihtimal vermeyebilirsiniz buna lafım yok ama dolar bazlı bist grafiğine tekrar bakmanızı öneririm... sadece 1 kere 5 doları gördü demişsiniz... oysa tam 3 kere 5 dolarda zirve yaptı endeks...

6.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Kafa karışıklığın blockchain, SQL konusunda. Bu konular birbirinin alternatifi değil.
    https://dergipark.org.tr/en/download...e-file/1081395

''Dağıtık veri tabanı sistemi olan NoSQL ile Blok zinciri
    arasındaki en büyük fark; NoSQL gibi veri tabanı
    sistemlerinde tüm makinelere güvenilir ve verilerin
    bütünlüğüne saldırmaya çalışmamalarını beklenmez.
    Çünkü tüm makinalar kontrol altındadır. Merkezi bir
    yönetim tarafından yönetilmektedir. Blok zincirinde ise
    hiçbir makineye güvenilmez, böyle bir duruma ihtiyaç
    duyulmaz. Ağa bağlı bilgisayarların %51'inden fazlasının
    dürüst ve veri bütünlüğüne saldırmayacağı kabul
    edilmektedir.''

burda yazan nedir peki?

7. RPD +0,515
    RIK 0 (sabit)

8.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    RIK grafiği sizi yanıltmasın, portföyünde en yüksek ürün kamu dış borçlanma araçları (%41) ürünü var. Ben Nisan'da evi satıp kamu dış borçlanma ürünü olan Eurobond aldım dolar bazlı %11 yükseldi, CDS düşüşü sayesinde, CDS 700den 250lere düştü ve düşecek yeri kalmadı, bundan sonraki dönemde CDS yükselmesinde bu ürün eksi yazar dolar bazlı ona göre düşünün derim, ben Ocak'ta elimdeki eurobond'un %30unu satıp biste döneceğim zira dolar bazlı kar gayet iyiydi 9 ayda, bundan sonra yönü terse dönebilir tabi şu anda fed faiz indirimi de amerikan 10 yıllık tahvil faizini aşağı çekiyor bu da eurobondumuzun kar etmesine destek oluyor ama oradaki durum da en fazla %0,5-1 arası fayda sağlar bize. CDS riskini aldığınızı dikkate alın özetle, 2023 Mayıs'ta CDS hızlı artmıştı iki seçim arası Mayıs ayı RIK getirisi %3müş.
    bunu yazdığım 3 Ocak'tan beri gün yüzü görmedi RIK

Sayfa 254/580 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •