Sayfa 258/485 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358 ... SonSon
Arama sonucu : 3873 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: LINK - Link Bilgisayar

1. Ha bu arada ben aldım sen bekle kafana göre takıl, ben nokta vuruşu takılmam kademeli girer kademeli çıkarım

2. Logo ayarında iş yapan bir firma ama ürün ve hizmet açısından daha amatörü.
    A grubuna çıkar ve ola ki satılırsa ya da bir şekilde kabuğunu daha çok kırarsa iş yapar.
    Sadece 50 milyon lira piyasa değerine sahip bir şirket. TR'de yazılım sektörüne yatırım yapmak isteyen için bir seçenek olabilir.
    Malum ülke borsamızda çok fazla bu türden şirket yok..

9 aylik guzel kar rakamina ragmen, sirketin piyasa degeri epey erimis gorunuyor

forumda da gordugum kadari ile ciddi tartismalar sonunda epey bir sessizlik hakim olmus !? epey duraganlasmis, herkes ümidini kesmis

bakildiginda 9 aylik mali tablolarda 5.6 milyon TL gibi bir muhtesem kar rakami olmasina ragmen esas faaliyet kari kucukte olsa negatif kalmis. bu biraz moralleri bozsada aslinda cok onemli degil ? niye dersek

kasa da yaklasik 19.5 milyon TL bir nakit gozukuyor, buradan doviz cinsi mevduat nedeniyle 6 milyon TL kur geliri yazmis faiz geliri ile birlikte 6.6 milyon TL bir ekstrasi var.

bu tabi 12 aylikta kur'un asagi gelmesi nedeniyle [benim hesaplarima gore] kasa miktari 19.5 milyon TL'den 17.8 milyon TL seviyesine gerileyecek gibi duruyor.

Bu da kar rakamini 1.7 milyon TL gibi asagi cekecek gibi. tabi kabataslak rakamlar bunlar

ANCAK

sirketin son 3-4 yillik finansal raporlari incelendiginde son ceyrek cirolarinda ciddi bir artis sozkonusu olmus ! ortalama %80 civarinda .

Bu da mevcut 9 aylikta gorulen 6 milyon cironun yil sonu 10.5 - 11 milyon TL gelmesi demektir. Bu durum esas faaliyet karini tahminim 2 milyon TL gibi bir rakama ulasmasini saglayacaktir.

Bu durumda kur farkini esas faaliyet kari ile kapatacak ve tahminen yil sonunda 6 milyon TL gibi bir kar aciklayacaktir.

Bakildiginda sirketin piyasa degeri 45 milyon TL'ye kadar gerilemis durumda. bu mantikli gozukmuyor.

kisa ve uzun vadeli hicbir finansal borcu bulunmayan ve elindeki mevduat çesitliligi acisindan ekonomide degisebilecek kur oynakligina karsi zerre risk tasimayan bir sirket icin bu fiyatlarin asiri baskilanmis oldugunu dusunuyorum.

ayni zamanda ileride daha da degerlenebilecegini dusundugum arnavutkoyde 6500 m2 bir arsa var sirketin.. ki su an guncel degeri 2.25 milyon TL gorunuyor [baktim , emsallerini inceledim hakikaten guncel ]

en kotu 10 lira seviyelerini hakettigi asikar, o da bu piyasa sartlari acisindan bakildiginda. yoksa 12-13 seviyeleri iyi piyasa sartlarinda konusulabilir.

kisa vadeli olarak dususun 8.10 lu seviyelerde durabilecegini dusunerek ve bu piyasa degerinin de normal olmadigini dusunerek biraz pozisyon acmaya baslayacagim insallah.

hayirlisi diyelim

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!
    Son düzenleme : hayek; 14-12-2018 saat: 00:30.

yine ek bir bilgi olarak sirketin bir kisminin ya da tamaminin satisi ve / veya farkli stratejik isbirligi kurulmasina iliskin surecin devam etmesi [ki sirketten yapilan yakin zamanli son aciklamada bir gelisme olmadigi belirtildi] onemli bence

burada beklentinin devam ettigi soylenebilir

burada sirketin anlasmaya vardigi Pragma Finansal'ın 2017'de Mikro yazilimin satisini gerceklestirdigi gozonunde bulunduruldugunda dogru bir danismanlik sirketi ile calisildigi izlenimi uyandiriyor

tabi bu isler o kadar kolay degil + ulkenin icinde bulundugu durumda gozonunde bulunduruldugunda yabanci yatirimciyi ikna etmek oldukca guc ama milli bir satinalma ya da isbirligi olabilir ya da yabanci bir fon ilgisi olabilir.

bence kisa vadede olmasada orta vadede buradan bir sonuc cikma olasiligi yuksek gibi duruyor bu sahsi fikrimdir

birinci kademe alislarimizi yaptik nasipse 8.05 - 8.20 araliginda. hayirlisi Allahtan artik

ikinci kademe alislar icin beklemeye gectik

hayir ! tahtada hic yatirimci kalmamis gibi duruyor..

eski müdavimlerden bir yorum almak isteriz, son durum hakkindaki fikirleri nedir mesela ?

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    hayir ! tahtada hic yatirimci kalmamis gibi duruyor..

eski müdavimlerden bir yorum almak isteriz, son durum hakkindaki fikirleri nedir mesela ?

buralara geldiğinde hep tepkileri sert verdi yukarıya, ama hiç bu kadar uzun buralarda kalmamıştı, logo da sağlam bir düşüş süreci devam ediyor. görece olarak link daha sakin ve yaprak kımıldamıyor modunda yatıyor. Bu sefer bundan önceki üç düşüşte olduğu kadar hisse toplamadım (hem link de bu fiyatlara artık fazla düşük bulmadığım için, hem de başka hisselerimdeki pozisyonum gereği), kısmet diğer hisseler de hedefimize ulaşırsak link te yine yoğunlaşırız. Kısa vadede en iyimser tahminim 8 tl altına biraz değerek yukarı %4 - %5 lik bir hareket yapması, kötümser tahminim ise logo da ki düşüşe ayak uydurup 7.6- 7.8 aralığını denemesi.

8. tabi ki yorumum link in son 1 senesindeki hareketler için geçerli

Sayfa 258/485 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •