Sayfa 259/275 İlkİlk ... 159209249257258259260261269 ... SonSon
Arama sonucu : 2194 madde; 2,065 - 2,072 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,872
    ............
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

2. Bakalım tombul parmak ardından ne çıkacak? Teknikçilerin ateşi sönmüştür herhalde. 110 a da dokunmuş oldu. Tabii ki hiçbir aklında işlem daha aşağıya veremiyor. Bugün de 115,26 ortalama ile ekledim.

3. Ekranımda 48 hisse var, tek negatif kapatan Alark. Allahtan tarım devi olacak yoksa çekilir çile değil. Yoksa 20 aydır dolar bazında aynı yerde olmasını çok değerli, kıymetli patronların 17.4 milyon lotunu alacak enayilere nasıl anlatacaklar.

Tübekar abem....
    Bugün ev-patronu pazardan kilosu 100 TL'den kiraz almış...
    Siftah ettim.
    Neredeyse 1 lot alark....
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

JAKO da öyle umuyor.
    https://twitter.com/JAKO31281327/sta...iS03wtbtQ&s=19
    Darısı alarkın başına be yaaa...!

6. Şirket yönetimi için gurur tablosu. İmza da, mali işler grup başkanı Mehmet
    Ahkemoğlu'na ait. Buhar olan 13.1 Milyar TL piyasa değeri. Bu tutarın 5 milyar
    TL si yatırımcısının cebinden uçup gitmiş. Aynı dönemde, diğer holdinglerden
    yaklaşık %30 negatif ayrışmış ama onlar tarımda dünya devi olamayacakları
    için çok da şeyapmamak lazım.

Alarko'da ne yönetim ne de mükemmel, çok değerli ve kıymetli ana ortakları
    Rusya-Ukrayna savaşı sayesinde kazandıkları paranın ağırlığını kaldıramamıştır.
    Onun altında ezildikçe ezildiler. Sonuç ortada. Bu süreçte elbette, yatırımcısına
    çok para kazandırdıkları bir dönem oldu. Onca yaşanan olaya rağmen, sabırla
    bu şirkete yatırımı sürdürdüler ve kazandılar.

Onlardan değilseniz ve temel analiz kriterlerine inancınız varsa, yönetim ve
    patron kriterlerini kesinlikle karşılamayan bir şirket olduklarını 2022 yılının
    Ekim ayından beri inatla ispatladıklarını herhangi bir hisse grafiğinden,
    kap haberlerinden ve yatırımcı sunumlarından görmeniz mümkündür.
    Yeni yatırım yapmayı düşünenler için, son 20 aylık süreç mutlaka incelenmesi
    gereken gelişmelerle doludur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,327
    sn 101,
    bizim kirazlar geçen yıl 35 liradan toplamadık tüm masraflarını değil sadece toplama masraflarını kurtarmıyordu. bu yıl bu fiyatın eğer 100 liralardan aşağı olur ise gene kurtarması söz konusu olmayacak, dikkat 100 lira çiftçiden alınışı size kaça gelir bilmem ( size gelmiyor Hansa geliyor orası ayrı). geçen yıl kiraz gönderme masrafı kargo ile 40 liraydı kilo başına, bu sene ne olur bilmem...

insanlar kiraz döneminde mutlaka geleceğiz derler, her şeyinizi izninizi evinizi ayarlarsınız gelmeyiverirler... aslında toplum olarak başkasının yerine kendimizi koymamaya çoktan başladık. eskiden köylüler bunu yaparlardı ( ben köylüyüm alınacak varsa önce okusun). harman zamanı hasat zamanı köye gitseniz kimse sizin yüzünüze bakmaz isteseler de bakamazlar zaten, ama sizin çalıştığınız yere işleri düşüp gelse hasbelkader ilgilenemeseniz sittin sene dile düşersiniz... bu durumu güneydoğuda çok güzel çözmüşler. işlerin mutlaka başka biri tarafından yapılması mümkün olduğu için aileden birileri devreye giriveriyor. benim sevgili akrabalarım kiraz dönemi ya da iş dönemi bahçeye yaklaşmaz bile...
    bir de GORA filminden alıntı yapayım... Holywood sana söylüyorum diyor ya... ameleler size söylüyorum. yevmiyeleri yükselttiğinizde olan size olacak... dün duydum Denizlide ev temizlik yevmiyesi 1700 liraymış. oha dedim sadece yıllarca boşa çalışmış okumuş didinmişiz...

bizim kaşık düşmanına çok kızdım... tanesi 8 lkiradan domates, biber, fesleğen, nane fidesi almış. defalarca uyardım; ( liralık domatesin yarısı tutsa 16 lira eder. domates fidesinden bırakın 100 liralık domates almayı ( kurtarmaz bile 100 lirada)en fazla 10-15 liralık domates alabilirsiniz... eee neden fiyatlar bu şekilde çünkü enflasyon piyasaların ahlakını bozuyor ve insanlar hesap kitap yapmayı arutık bilmiyor... birileri bu piyasaya ayar verecek ama bir şekilde kıyamet mi bekleniyor bilmem...

Gelelim ALARKa aslında geldik... Bu sene ALARK bizi bekletti bekletmek ne demek trendi kaçırttı...küçük yatırımcının en çok yaptığı hata buradadır. kısmetine inanmadığı için vay tren kaçıyor deyip giden trene koşup atlar ama zaten o trenler son durağa gelmişlerdir ya da yemek molası, vs vereceklerdir...dönüp kendi trenine geldiğinde o da kalkmıştır...
    şimdi ALARK ile ilgili züğürt tesellisi mi yapıyoruz bilmem ama treni kaçırdı isek B planımıza bakacağız. bu tren 10 dolara bir gün gidecek ise oturup bekleyeceğim kendi adıma... gitmeyecek ise bakacağım husus sektör itibariyle problem var mı? yatırımlar yerinde mi? şirketin karı ne alemde ( dikkat enflasyon muhasebesi ile ilgili açmazlarımdan birini daha yazdım AKSA özelinde ama kimse iplemedi gene) bu piyasanın yeni haline alışabilecek miyiz? C planım ise alacağım temettülere bakıp emekli maaşıma kiraz bahçesine destek atmak... satmak mı mecbur kaldığımda yani bu ev ve bahçe alınırken yeterince sattım. şimdi satmama çarelerine bakıyorum. 10 dolar falan olsa bir kısmını trade ederdik emma ( arada trade falan diyelim ya da bir kaç tabir daha öğreneyim sektörcülerden de kullanayım ki çok da zır cahil demesinler ), kısmetimiz yokmuş...
    zinhar yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,327
    ALARK bildiğimiz ALARK ama asıl Cenal...
    her zaman olduğu gibi ikinci uzatmayı yaptılar yıllık planlı bakımda... en son 1 aylık 19 mayısa uzatmışlardı şimdi 26.05.2024 23:59 tarihine uzatmışlar...

Sayfa 259/275 İlkİlk ... 159209249257258259260261269 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •