Sayfa 260/945 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon
Arama sonucu : 7560 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by memoli1953 Yazıyı Oku
    Aynen bende böyle düşünüyorum. bölünmmeden önce %25-30, bölündükten sonrada üstüne %50 daha koyar diye düşünüyorom.
    Nasib abi, tecrübelerimiz bu yönde. Bakalım zaman ne gösterecek

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

2.  Alıntı Originally Posted by ersenkirmizi Yazıyı Oku
    Benim senaryom, bölünene kadar 60-65'i bulur, sonra da 30-35 arası yeni yatırımcılar beklenir. Ye te de

3 sene önce de 30 tl idi yine 30 tl ne anladık bu işten karrrdişimm

3.  Alıntı Originally Posted by ersenkirmizi Yazıyı Oku
    Benim senaryom, bölünene kadar 60-65'i bulur, sonra da 30-35 arası yeni yatırımcılar beklenir. Ye te de

Yani 1 dolar diyenler haklı çıkacak

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Daha evvel hesabını yaptık burayada yazdık. 6 dolar hisse başı şu an için 21 milyar dolar piyasa değeri demek. 80 milyar dolar cirosu olan mital 22 milyar dolarda iken eregl böyle piyasa değerine ulaşamaz. eregl 1 milyar dolar çıplak karı çıkarıp masaya koyar bak o zaman tamam eder 10-12 milyar dolar. Borsa hayal kuranları anında uyandıran bir yerdir. 1 milyar dolar kar elde etmesi için ya cirosu yani sattığı malın ederi aşırı yükselecek ya maliyetlerde inanılmaz bir iyileşme olacak yada mesela total üretim kapasitesini 2 katına falan çıkaracak ve kapasite kullanım oranıda yüzde 95 olacak falan. Kar marjları belli iken kapasitede belli iken nasıl olacak bu iş.

5.  Alıntı Originally Posted by zars Yazıyı Oku
    Yani 1 dolar diyenler haklı çıkacak

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Dolares adetin iki katı olduktan sonra kim tınlar bir lot kaç usd

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    3 sene önce de 30 tl idi yine 30 tl ne anladık bu işten karrrdişimm
    Geçmişin üzerine sünger çekip önümüze bakalım.3 sene içinde beklentilerimiz ne ? bunu düşünelim ve bekleyelim.

Bakın ben geçmişte 2000-2007 arası ereğlide ,2007_2016 vestelde ve şimdide 2016 dan beri ereğlideğim maliyetim sıfır. Gelecekten umutluyum .

7. Hisse fiyatı bölünüp görece düşük gözüktükten sonra, hrc ne olacak? Fed nolacak? Anti damping ne olacak? Şirket yatırımları ne olacak ve kara ne düzeyde yansıyacak? Marjlar düzelecek mi? Vs vs... İşin bu boyutunu düşünmek lazım. Hisse bölündükten sonra artar artmaz mevzusu büyük oranda bunlara bağlı.

Bunlar olumlu yönde gittikten sonra fiyat elbette artacak ama bunlarda düzelme olmazsa düşer bile 😪 yani esas odağımız aynı aslında değişen bir şey yok. Gerisi spekülasyon. Banka lotlarına bakın, pd lerine bakın. İşler iyi gittiğinde banka hisseleri nasıl yükseliyor ona bakın. Dolaşımdaki lot sayısı önemli elbette ama esas iş karlılığın artarak devamlılığı...

8. Bitirdin beni eregli. Bedelsiz temettü ne haber gelirse gelsin düşer mi bir hisse ya 2 yıldır.

Sayfa 260/945 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •