Sayfa 27/1002 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 209 - 216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Ankara daki Amerikan Büyükelçiliği nde askeri ataşe olarak görev yapmış Fred Haynes'in, darbe sürecinde Alparslan Türkeş le ilgili aktardığı anektod oldukça ilginç... Fred Haynes, bu girizgahın devamında Türk tarihi açısından önemli bir dönüm noktasındaki rolünü de aktarmaktan çekinmemişti:

TANKLA ABD ELÇİLİĞİNİN KAPISINA DAYANDI

Neyse... İhtilal oldu... Biz, bütün personelimiz ve ailelerimizle büyükelçilik binasındaydık. Ön güvenlikte görevli deniz piyadeleri, bir Türk tankının elçilik dış kapısına dayandığını ve üzerindeki albayın bizden biriyle mutlaka görüşmek istediğini bildirdiler. Askeri ataşe olarak görüşmekle ben görevlendirildim. Gittim. Gerçekten de büyükelçiliğin Atatürk Bulvarı na bakan tarafındaki kapısına dayanan bir Türk tankının namlusu, bahçemize kadar girmişti ve üstünde son derece sert görünümlü bir Türk albayı bulunuyordu. Kapıya yanaşınca albaya selam verip kendimi tanıttı, o da tanktan aşağıya atlayıp kendini tanıttı: Albay Türkeş!..

50 MİLYON DOLAR TRANSFER EDİLDİ
    Ne istediğini sorduğumda son derece düzgün bir ifadeyle, yıkılan hükümetin devletin kasasında bir tek dolar bile bırakmadığını, acil para bulunmazsa devletin işini yapamayıp, memur maaşlarını bile ödeyemeyecek duruma geleceğini ve ihtilalin parasızlık nedeniyle daha başlamadan biteceğini söyledi. İsteği; benim kendisiyle başbakanlığa gitmem, oradaki kriptolu teleksten Washington ile temas kurarak ihtilalin acil ihtiyacı olan 50 milyon dolarlık transferin gerçekleşmesini sağlamamdı.

TÜRKEŞ ÇOCUKLAR GİBİ SEVİNMİŞTİ
    Büyükelçi izin verdi, Türkeş le birlikte başbakanlığa geçtik, ben teleksi ilettim, sonra Pentagon ve Dışişleri Bakanlığındakilerin saat farkı nedeniyle uyanıp işlerinin başına gelmelerini beklemeye başladık. Saatler sürdü bu ve çok sıkıntılı bir bekleyişten sonra teleksten, istenilen paranın Türkiye ye transferin yapılacağı bildirildi. Albay Alpaslan Türkeş çocuklar gibi sevinmişti... O günden sonra Türkeş le ne zaman karşılaşsam, 27 Mayıs ta olduğu gibi selamlaşırım...
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niye MB para basmamış memur maaşlarını ödemek için de gidip bizzat ABD Büyükelçisinden para istemiş ki, var mı bilen

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Böyle hisseleri ancak sepetçiler yakalar ama onların da çoğu daha hareketin başında bırakır giderler. Tepeye kadar tutabilenler de nerede satacağını bilemez, nasıl olsa daha gider derler derler geldiği yere geri dönünceye kadar izlerler :D

Borsa psikolojisi böyle birşey ...

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    kuzenim ile konustum az once.kendisi tr de ilk 3 de ki bir otelin gm si.otelde tum yaz rezervasyon durumu su an % 20 imis.
    rusya 1 hazirana,ingiltere 25 hazirana dek ertelemis tum rezervasyon ve ucuslari.buyuk ihtimal bir daha ertelicekler diyor.

dusunuyorum kapali is kollarindan vergi kaybi,ev araba satamiyorsun gelmeyen vergiler,alim satim paralari,turizmden milyarlarca zarar.

aslinda akp hukumetine ne kadar kizsakta su an ki sartlarda ulkeyi her ay bir sekilde memur,emekli maasi ,o ,bu, su odemelerini yapmak ciddi bir olay.
    Otelciler yinede yerli turisti opecek değişen bi sey yok.son dk tezervasyonlarla gıdın tatile bosa para gaptırmayın....ytd

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    kuzenim ile konustum az once.kendisi tr de ilk 3 de ki bir otelin gm si.otelde tum yaz rezervasyon durumu su an % 20 imis.
    rusya 1 hazirana,ingiltere 25 hazirana dek ertelemis tum rezervasyon ve ucuslari.buyuk ihtimal bir daha ertelicekler diyor.

dusunuyorum kapali is kollarindan vergi kaybi,ev araba satamiyorsun gelmeyen vergiler,alim satim paralari,turizmden milyarlarca zarar.

aslinda akp hukumetine ne kadar kizsakta su an ki sartlarda ulkeyi her ay bir sekilde memur,emekli maasi ,o ,bu, su odemelerini yapmak ciddi bir olay.
    98 yıldır bu ülke ne depremler ne ihtilaller ne afetler salgınlar savaşlar ekonomik ambargolar gördü ama hiç bir memurunun işçisinin maaşını tek gün geciktirmedi. üstelik bu hükümetin son 20 yılda sattığı tüm ekonmik değerleri neredeyse tamamını kurtuluş savaşından çıktıktan sonraki 20 yılda yaptı yetmedi devletim imkanları ile demirağlarla ördü yurdun dört bir yanını. bu hükümet 80 yıllık hükümetlerin borçlandığının neredeyse 8 katı borçlanarak yarattığı kaynakları ne yaptı sormuyorum bile
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,939
    Halk düşmanı akepe ilçe belediyeleri İstanbul'da halk ekmek büfelerine savaş açmış...Kendi oy tabanları zulüm etmeye başladılar artık. Devam etsinler...

AKP’li belediyeden Halk Ekmek büfesine kamyonetli engel

İBB’nin yeni Halk Ekmek büfesi kurma çalışması Üsküdar’dan sonra Ümraniye’de de engellendi. Ümraniye Belediyesi Zabıtası, Halk Ekmek büfesinin kurulacağı noktaya kamyonet çekerek alanı kapattı. Vatandaşlar, AKP’li belediyeye tepki göstererek “Yeter artık insanlar canından bezdirdiniz†dedi.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...engel-6397172/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    Otelciler yinede yerli turisti opecek değişen bi sey yok.son dk tezervasyonlarla gıdın tatile bosa para gaptırmayın....ytd
    son dakika ets turdan girip baksanıza herşey dahil sistem karı koca birde çocuk 19 mayıs tarihinde 3 geceye %25-30 indirim oranlarıyla 12.800 den aşağı doğru fiyat veriyorlar. ortalama fiyat 4.500-6000 arası ha çocuğada güya ücret almıyor bir kısmı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Bitmiyorlar arkadaş, bitmiyorlar...bitmez de daha..2012 den sonrası neredeyse komple patlak, görmek istemiyorlar..

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bitmiyorlar arkadaş, bitmiyorlar...bitmez de daha..2012 den sonrası neredeyse komple patlak, görmek istemiyorlar..

Can Yücel in meşhur lafını Yalçın K.
    Için söylediğini bu şahsa uygularsak eğer
    'Cem Küçüktür ama mide bulandirir'
    sonucuna ulaşırız

Sayfa 27/1002 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz