Sayfa 28/230 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon
Arama sonucu : 1840 madde; 217 - 224 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

survival Guest
    Devir hocam, ewp nin trend donuslerinde başarısız oldugunu pek görmedik. Şu an bir trend dönüşünde değiliz, normalde endekse bu dönem hiç bakmamak ve ana trende odaklanmak da bir strateji olamaz mı, yani 93-95 binler ewp ye göre çok kuvvetle muhtemel görülecek mi diyorsunuz, bir B planı da var mı acaba sizin için..

2.  Alıntı Originally Posted by afc881 Yazıyı Oku
    İyi akşamlar Devir Hocam,
    93000 in dip olacağı bir piyasa ayı piyasası olur mu eğer sonrasında muazzam bir çıkış bekliyorsak..?

Eğer ara zirve görüp ayı piyasasına gireceksek de büyüklerin dip dip yaparak hisse toplaması beklenmez mi?
    121500-93000 en geniş marjda düşüş nominal %24. 4-5 ay sürse %5 de enflasyon olsa reel %27. Zorlarsak ayı piyasası diyebiliriz.
    --

3.  Alıntı Originally Posted by survival Yazıyı Oku
    Devir hocam, ewp nin trend donuslerinde başarısız oldugunu pek görmedik. Şu an bir trend dönüşünde değiliz, normalde endekse bu dönem hiç bakmamak ve ana trende odaklanmak da bir strateji olamaz mı, yani 93-95 binler ewp ye göre çok kuvvetle muhtemel görülecek mi diyorsunuz, bir B planı da var mı acaba sizin için..
    Olabilir ancak eski marjlar yok. Nihai hedef olan 200000'de satsanız kabaca %100 kazanırsınız, onun da %25'ini enflasyon yer. Bir de senet kompozisyonunu değiştirmek için fırsat. En sağlam iki bankayla, yanına o günkü fiyat durumuna göre Ereğli, Tüpraş, THY vs. monte etmeyi planlıyorum. Diğer iki bankayı daimi olarak şutladım.
    93-95'ler temmuz gibi görülecek bana göre. Yalnız aradip olarak öngördüğüm 102-104 bölgesi gelecek haftaya yetişmeyecek sanki.
    Sağlam banka deyince isim vermeyelim, en eski ve hala sahipleri yerli olanlar.
    --

survival Guest
     Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Olabilir ancak eski marjlar yok. Nihai hedef olan 200000'de satsanız kabaca %100 kazanırsınız, onun da %25'ini enflasyon yer. Bir de senet kompozisyonunu değiştirmek için fırsat. En sağlam iki bankayla, yanına o günkü fiyat durumuna göre Ereğli, Tüpraş, THY vs. monte etmeyi planlıyorum. Diğer iki bankayı daimi olarak şutladım.
    93-95'ler temmuz gibi görülecek bana göre. Yalnız aradip olarak öngördüğüm 102-104 bölgesi gelecek haftaya yetişmeyecek sanki.
    --
    Hocam sağlam iki banka zargana ve hamsisc olabilir mi 😊

5.  Alıntı Originally Posted by survival Yazıyı Oku
    Hocam sağlam iki banka zargana ve hamsisc olabilir mi ��
    en eski ve tamamen yerli özel iki banka. Hamsiyi anladım da zargana ?
    --

6.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Hatırladığım kadarıyla değişken oluyor. Trendin yönüne bağlı. Yukarıysa olumlu, aşağıysa olumsuz algılanır.

Borsamızda momentumlu hareketler bu tarz haberlerle gelmez. Trend yönüne genelde 3 şey eşlik eder. Birincisi doların dünya piyasalarındaki değerlemesi, ikincisi Amerikan borsası, üçüncüsü de ABD 10 yıllık tahvil faizleri.
    Bunların durumuna bakarsak; mesela €/$ paritesinde teknik olarak aşağı potansiyel daha güçlü görünüyor. Dow ise bana göre düşüşüne devam edecek. TNX'de grafikler net yukarı yönü gösteriyor. Yani üçü birden olumsuz.
    Bu 3 faktör aynı anda devreye girmez. Trend yönünüz aşağı ise bunlardan sadece birinin harekete geçmesi yeter. Şu an bu 3 piyasa geçici olarak uykuda ama aralarından bir tanesi sahneye çıkacaktır.
    Bunlar olmadan bizim trend ilerlemez diye bir şey de yok. Mesela borsa 118'den 106'lara kendi başına geldi.
    --
    Aşağı yolun kalanı global piyasaların etken 3 maddesinin eşliğinde gidecektir.
    Dow aşağı,
    TNX 10yr.bond yukarı
    DNX yukarı ya da onun özelinde €/$ aşağı

Birincisiyle ikincisi genelde aynı anda olmaz. İkinci ve üçüncü çoğunlukla korele olduğundan birlikte devreye girer.
    --

7.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Bir süredir yükselen Dow Jones'un bugün 24850 dolaylarından tekrar aşağı dönme ihtimali var. Aksi takdirde 25500 üzerine hızlı gider.
    --
    Aynı gün en yüksek 24858'den döndü dönmesine de bu sefer de 10 yıllıklar harekete başladı. Birinden birinin geçip kenarda beklemesi lazım. Faiz yola devam edecekse zirve yapana kadar Dow 24300-25000 aralığında şeref turu atar. Dow'un şöförü atladığında da faiz tekrar düşmeye başlar.
    --

survival Guest
     Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    en eski ve tamamen yerli özel iki banka. Hamsiyi anladım da zargana ?
    --
    YAPRAKLi yoncaya zargana derdiniz hocam eskiden, yaşlanıyoruz artık galiba 😜

Sayfa 28/230 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •