Sayfa 28/572 İlkİlk ... 1826272829303878128528 ... SonSon
Arama sonucu : 4575 madde; 217 - 224 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Irf ve rpd yukarı yönlü güncellemiş tekrar

2.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Irf ve rpd yukarı yönlü güncellemiş tekrar
    Boş yere adamların günahını aldılar

3.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Ayrıca altın demir gibi petrol gibi bakır gibi sanayide kullanılmıyor sadece stoklanıyor ve her sene üretimi var tüketimi yastık altı dışında sanayide yok. Yani her sene üretilen yeni arz edilen hisse gibi aynı hisse her sene halka arz ediyor kendini ayrıca üretim maliyeti de petrol gibi belli bir fiyatta yani altını çıkarmanın maliyeti 1000 usd ise 3000 usd olası değil. Petrol her gün tüketiliyor buna rağmen fiyatı 100usd-120usd'yi geçemez, aynı şekilde bakır 10 katına çıkamaz ve sanayide kullanılıyor ve talep mecburiyeti var sanayinin. Ancak bugün hiç kimse altın almasa bir şey değişmez sadece güvenli liman altında takı toka ve merkez bankaları için stok bu yüzden de ben talep tarafında her gün sanayide kullanılmayan bir ürünün nasıl ki petrol 300 usd olmuyorsa altınının da 2500 üstü bir fiyat beklemiyorum. Hatta 2500 beklentim de yok 10 yıl boyunca 1700-2500 arası takılsa çok şaşırmam.
    ya SP500'de kar etmeye mecbur olan, varoluş sebebi kar olan şirketler var. bir şirket kar edemiyorsa endeksten atılıyor zaten. yani uzun vadede bu endeksin yükselmekten başka çaresi yok. altın, fiyatı sürekli dalgalanan bir metal sadece.

bu hayatta bir bu altın yatırımının anlamı nedir bir de yunanistanla anlaşıp kıbrısın güney yunanistana, kuzey türkiyeye bağlanıp niye bu konu kapatılmıyor, galiba bu ikisini çözemeden bu dünyadan ayrılıcam: )

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku

halkı bilinçlendirmek ekranlardaki ve koltuklardaki bol ünvanlı kodamanların işine gelmese de altın 40 yıllık bir aylık mum bant takip etmektedir. buna göre 2027'de 1400usd ve 2030'da 2300usd mantıklı görünüyor. anormal gelişmeler olmazsa tabiki ytd.
    Hocam analizine güveniyor ve düşüş bekliyorsan short pozisyon aç, düşüşten kazan.

5.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Hocam analizine güveniyor ve düşüş bekliyorsan short pozisyon aç, düşüşten kazan.
    aylık mum grafiğe bakarak şort aç diyen biri şort pozisyon nedir bilmiyor, hayatta yapmamış demektir. ben yıllar içinde düşebilir diyorum şortta 2 hafta-1 ay içinde sağlam şekilde düşmezse büyük zarar edersin bu bir, aylık 400 lira abonelik ödemek üzere bankada forex hesabı açman lazım iki, gece de işlem devam ettiği için tek göz uyuman lazım üç. her yönden pis iştir vesselam forex işine girersen fon işlerine 1 saat bile vaktin kalmaz. türevde en güzeli normal banka uygulamasından ücretsiz düşük komisyonla işlem yapılabilen bisttir. zamanı gelince onda şorttan iyi kazanıcam.

6. RPD +0,63
    YAY -0,41
    FUB -0,22
    MAC +1,78
    YAS +0,68
    RIK +0,18

YAY, RIK Ve RPD kesin değildir.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    aylık mum grafiğe bakarak şort aç diyen biri şort pozisyon nedir bilmiyor, hayatta yapmamış demektir. ben yıllar içinde düşebilir diyorum şortta 2 hafta-1 ay içinde sağlam şekilde düşmezse büyük zarar edersin bu bir, aylık 400 lira abonelik ödemek üzere bankada forex hesabı açman lazım iki, gece de işlem devam ettiği için tek göz uyuman lazım üç. her yönden pis iştir vesselam forex işine girersen fon işlerine 1 saat bile vaktin kalmaz. türevde en güzeli normal banka uygulamasından ücretsiz düşük komisyonla işlem yapılabilen bisttir. zamanı gelince onda şorttan iyi kazanıcam.
    Altin roketciler saskin😆 10 gunde 10% kayip sorsan borsalar riskli altin guvenli liman

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Evet hiç yapmadım, sadece konsept olarak biliyorum. Senin de çok anladığını yada yaptığını sanmıyorum.

Anlasan vaktini yatırım fonuna ayirmazdin. İşin garibi insanlar çok vakit ayırmamak için fon yatırımı yapiyor.

bir varlık yıllar boyunca dusecekse elbette günler boyunca düşeceği zamanlar olacaktır. Zaten günlerdir düşüyor. Buralarda bir short acsaydin 400 TL lik abonelik masrafını hesap etmene gerek kalmazdı

Sayfa 28/572 İlkİlk ... 1826272829303878128528 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •