Sayfa 280/968 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380780 ... SonSon
Arama sonucu : 7738 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Abileri 10 hisseden şaşma derken yönettiği fona 1900 hisse alan Peter Lynch'in hikayesine de bir göz gezdir başlamışken:

"Borsada tek başına"
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 28-02-2024 saat: 21:42.

2. Bu işlerde tek doğru yok tabi, hangisi işine geliyorsa, hangisi gece uyutuyorsa doğrusu odur. Yoksa 2012 yılında evini satıp, arabasını satıp 10 dolardan bitcoin alıp tutan adamı da örnek gösterebiliriz.

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Microsoft'un Aralık 1999'dan Ağustos 2014'e kadar bir yere gitmediğini biliyor musun?
    Ben sepeti arsalardan yapıyorum sevgili Patrick. Genelde ortasından yol geçiyor ama ALLAH'tan arsanın da sepeti var.

4. Hissenin gitmeyeceği tutar, her sene başka bir şey çıkar, kim gitmeyen hissede 15 sene dayanabilir ben bilmiyorum. Hele hele tek hissedeyken...

Ben böyle biri olduğunu hiç zannetmiyorum bu forumda. Ülkede bile 3-5 kişidir buna tahammül edebilecek adam.

Investing forumları -2% düşüşlerde birbirine ana bacı söven yüzlerce adam kaynıyor. Kimse kimseyi kandırmasın. Yatırımcı olduğunu zannedenlerin 99.9% u çorbacı.

5. Bill Gates/Microsoft'un geçtiği süreçten eregl geçse forumun 99.9% u kendini boğaz köprüsünden atar telef olur daha 4. 5. seneyi görmeden.

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yatırımcı olduğunu zannedenlerin 99.9% u çorbacı.
    Çorbacı morbacı, adamlar 430 milyon Mittal hissesini hüplettiler..

7. Angelor mitralyöz bitti artık. Eski haber. Bofa'da kaç lot kaldı. Onu da hüpletelim tahtayı rahat bıraksın şu deyyuzlar

Tahtaciiiiii olm sen var ya sen

Eregl pişmanlıktır

8. MYSTEEL: Pekin'in yükseltmeyi zorlamasıyla Çin hurda arzı artacak
    Kaynak: Mysteel 28 Şubat 2024 11:30
    Çelik Hurda

Mysteel Global, merkezi hükümetin büyük ölçekli ekipman yenilemelerini ve tüketim mallarının değiştirilmesini teşvik eden bir kampanya başlatmaya hazır olması nedeniyle Çin'de yerel demir hurdası arzının önümüzdeki yıllarda daha hızlı artmasının beklendiğini belirtti.
    Rapora göre, Çin Merkez Mali ve Ekonomik İşler Komisyonu'nun 23 Şubat'ta Başkan Xi Jinping başkanlığında yaptığı toplantıda, ekipman yükseltme ve yenileme çalışmalarının hızlandırılmasının ülkede yüksek kaliteli kalkınmayı teşvik etmek için önemli bir önlem olduğu vurgulandı. Danıştay tarafından açıklandı.

Devlet medyası China Daily'nin haberine göre, 2023 yılında Çin'de 3 milyardan fazla ev aleti kullanılıyordu ve ülke genelindeki hanelerde büyük miktarlarda klima, buzdolabı ve TV bulunuyordu.

Rapora göre toplantıda, araçların ve ev aletlerinin değiştirilmesini teşvik ederken, atık malzemelerin büyük ölçekli geri dönüşümü ve kullanımını teşvik etme ihtiyacının altı çizildi; bunların her ikisi de merkezi ve yerel otoriteler tarafından ortaklaşa formüle edilen destekleyici önlemleri gerektirecek.

Şangay merkezli bir piyasa gözlemcisi, "Bu, şüphesiz Çin'in genel demir hurdası arzında daha hızlı bir artışa yol açacak" dedi.

Mysteel Global, Çin'in çelik hurda arz ve talebinin geçen yıl sıkı bir dengeye ulaştığını belirtti. Mysteel'in anketine göre, 2023 yılında Çin'in toplam çelik hurda arzı yıllık %0,3 düşüşle 249 milyon tona gerilerken, talep ise yıllık %0,7 düşüşle 248,6 milyon tona geriledi.

Şanghay piyasa gözlemcisi, "Çin'deki kasvetli emlak piyasası, inşaat alanlarından geri dönüştürülen çelik hurda miktarının geçen yıl önemli ölçüde azalmasına neden oldu" dedi. "Bu arada, makine ve enerji sektörlerinden gelen hurda arzı da alt talepteki toparlanmanın yavaş olması nedeniyle düşüş gösterdi" diye ekledi.

Mysteel Global, çelik hurdasının kısıtlı bulunmasının, yurt içi çelik hurda fiyatlarının nihai çelik fiyatlarına kıyasla daha dirençli hale geldiğini ve bunun da elektrik ark ocaklı (EAF) çelik üreticilerinin çelik satışlarında sıklıkla zarar görmesine neden olduğunu belirtti.

Piyasa gözlemcisi, "Ürün yenileme ve yenileme hızı beklendiği gibi artırılabilirse, Çin'in makine, ev aletleri ve otomotiv endüstrilerinden üretilen çelik hurdası hacminde büyük artışlar göreceğine" inanıyordu.

Yetkili, bunun, yerel EAF çelik üreticilerinin maruz kaldığı maliyet baskısını hafifletmeye ve Çin'in uzun vadede karbon zirvesi ve nötrlüğe ulaşma hedefleriyle uyumlu olan EAF rotasındaki çelik üretimini genişletmeye yardımcı olabileceğini belirtti.

Sayfa 280/968 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •