Sayfa 283/1027 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Hadi anlamayanlara biraz daha açayım ne demek istediğimi:

Bu başlıktakiler (ben dahil), elimizdekileri de yükselen kur nedeniyle kaybetmemek için dolara yatırdık...

Yönetime güvenmiyoruz. Veriler kötü...

Bir nevi sigortaladık kendimizi.

Değil mi?

Buraya kadar tamam.

Bırakalım dolar kuru nereye gidecekse gitsin.

Tezahürata, yüksek kur dilemeye, 5, 6, 7 olacak dememize gerek var mı?

Kusura bakmayın bu neye benziyor biliyor musunuz?

Evini yangına depreme karşı sigorta ettirdikten sonra oturup yangın beklemeye hatta mahallenin yanmasını istemeye....

Benim itirazım buna.
    bu dediğinizi bir süre önce önceki forumda ben dediğimde kötü adam olmuştum bana demediğiniz kalmamıştı. zaten çok ters bir üslubunuz var. ama bakıyorum benle aynı noktaya gelmişsiniz.

evet doğru hisse.net forumunun genelinde(sadece bu başlıkta değil) üyelerin ciddi bir kısmı TL'nin değer kaybettiğini değil doların arttığını zannediyor veya böyle yansıtıyor. Bunların başında gelip çığırtkanlık yapanlardan birisi bayadır foruma uğramıyor gerçi... bende o zaman o şahıs için yazmıştım aslında; siz, enki, ayhan53,vs için değil.

birisi eğer TL'nin bu kadar hızlı değer kaybetmesinden keyif alırken Türkiye dışında bir ülkede ikamet edip Londra üzerinden TL shortlamıyorsa ya art niyetlidir yada salaktır.

Aynı dediğiniz gibi bu içinde bulunduğu evin yanmasını isteyip sigortadan parasını almayı ummakla aynı şey. Hepi topu bi kaç yüzbin doları olan adam arap şeyhi olacağını sanıyor heralde... Halbuki sokağa çıkmaya korkar hale gelecek, önümüzde çok güzel bir Venezuella örneği var. veya dolarlarını tuttuğu banka güme gidecek...

Not: Benimde paramın çoğu dövizde sizin gibi sigorta amaçlı.

2.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Sene başında buralarda dillendirildi..FED faiz artışları, Trump ile ilgili konular, özelliklede QT ile piyasalar birgün yüzleşecekti..ve önden Junk olan şirket, ülke farketmez, buyuracaktı..şimdi işin gerçeği FED bu sene giderde, seneye faiz artışlarında nefesi kesilir diye düşünüyorum..şimdiden bazı FED üyeleri bile dillendirmeye başladı..

Neyse uzun yazmaya gerek yok..sn. thejackalav sizin tezinize göre doların 30 ay sabit kalması en azından aşağıdaki tabloya göre bile mümkün değil..daha X ile belirtilen yerlerdeyiz..sakın yanlış anlaşılmasın, dolar uçar kaçar demiyorum ama 30 ay sabit kalması mümkün değildir..hadi deseniz ki 2-3 ay anlarım..

Sabit diye bir kelime kullanmadım... 4,08/4.93 " aralığında 23/30 ay arası bir süre geçirebilir... Paylaşımında bulundum... 10 TL olacak ifadesi normal geliyorda benim öngörümmü mümkün olmaz geliyor.. ... Olur mu olur ya olursa diyelim dolarcıların beyninde parantez açalım...
    hakuna matara....memento mori.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,418
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Sene başında buralarda dillendirildi..FED faiz artışları, Trump ile ilgili konular, özelliklede QT ile piyasalar birgün yüzleşecekti..ve önden Junk olan şirket, ülke farketmez, buyuracaktı..şimdi işin gerçeği FED bu sene giderde, seneye faiz artışlarında nefesi kesilir diye düşünüyorum..şimdiden bazı FED üyeleri bile dillendirmeye başladı..

Neyse uzun yazmaya gerek yok..sn. thejackalav sizin tezinize göre doların 30 ay sabit kalması en azından aşağıdaki tabloya göre bile mümkün değil..daha X ile belirtilen yerlerdeyiz..sakın yanlış anlaşılmasın, dolar uçar kaçar demiyorum ama 30 ay sabit kalması mümkün değildir..hadi deseniz ki 2-3 ay belki anlarım..

Dostum selam..birkaç ay önce İtalya geliyor demiştim ....hatırladın mi ?

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

"Kaptan bir cisim yaklaşıyor "

Italyan bonolarından bizim bankalar üzerinden alım sunan var mı?

Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Sabit diye bir kelime kullanmadım... 4,08/4.93 " aralığında 23/30 ay arası bir süre geçirebilir... Paylaşımında bulundum... 10 TL olacak ifadesi normal geliyorda benim öngörümmü mümkün olmaz geliyor.. ... Olur mu olur ya olursa diyelim dolarcıların beyninde parantez açalım...
    Doğru sabit kelimesi kullanmamışsınız..özür, dikkat etmemişim..ancak özellikle ilk gönderinizide yatay kelimesi kullanmanız bende o çağrışımı yaptı sanırım..

Fakat geniş bir aralık aldığınızıda belirtmeliyim..belirttiğiniz aralıkta yatay olması biraz garip ya, neyse..ben az yada çok gerekçelerimi belirttim ama sizin gerekçeleri, milletin long olması dışında pek duymadım..

Ayrıca benimde ''10 TL'' bana normal geliyor gibi bir ifadem yok..saygılar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    bu dediğinizi bir süre önce önceki forumda ben dediğimde kötü adam olmuştum bana demediğiniz kalmamıştı. zaten çok ters bir üslubunuz var. ama bakıyorum benle aynı noktaya gelmişsiniz.

evet doğru hisse.net forumunun genelinde(sadece bu başlıkta değil) üyelerin ciddi bir kısmı TL'nin değer kaybettiğini değil doların arttığını zannediyor veya böyle yansıtıyor. Bunların başında gelip çığırtkanlık yapanlardan birisi bayadır foruma uğramıyor gerçi... bende o zaman o şahıs için yazmıştım aslında; siz, enki, ayhan53,vs için değil.

birisi eğer TL'nin bu kadar hızlı değer kaybetmesinden keyif alırken Türkiye dışında bir ülkede ikamet edip Londra üzerinden TL shortlamıyorsa ya art niyetlidir yada salaktır.

Aynı dediğiniz gibi bu içinde bulunduğu evin yanmasını isteyip sigortadan parasını almayı ummakla aynı şey. Hepi topu bi kaç yüzbin doları olan adam arap şeyhi olacağını sanıyor heralde... Halbuki sokağa çıkmaya korkar hale gelecek, önümüzde çok güzel bir Venezuella örneği var. veya dolarlarını tuttuğu banka güme gidecek...

Not: Benimde paramın çoğu dövizde sizin gibi sigorta amaçlı.
    Bu muydu dediğiniz ve de benim cevabım:

"harakiri35 harakiri35 şu an forumda
    Üye

Duhul
    Nov 2017
    Gönderi
    175
    Yani forumda şöyle bir hava var doları 3 den alıp 4'ten satan para kazandığını sanıyor. Hayır kardeşim sen bi bok kazanmadın en fazla paranın değerini korudun, eğer dolar enflasyonu kadar faiz aldıysan.

Eğer dolar cinsinden yatırım yapıp getiri aldıysan işte o zaman para kazandın demektir, mesela ABD borsası artarken para koyup kazandıysan.

Düz dolar alıp satan sürekli trade edip hiç terste kalmaz ise anca o zaman para kazanmış olur. Yani bildiğin forex trader'ı olmak lazım. Onun dışındakiler anca paralarının değerini koruyorlar farkında değiller."

Bu da benim yanıtım:

"Yenisin galiba...

Ya da yazılanları okumuyorsun...

Aklı başında olan kimse o iddiada değil bu başlıkta.

Hep söylüyoruz.

Dolar tercihi, hemen her şeyi dolarla hesap edilen bu ülkede, elimizdeki üç beş kuruşu kaybetmeme amaçlı."

Daha da ilginci, hemen bu yazımdan önce dolar kurunu 7,54 lira olarak isteyen birine yanıtım da şöyle:

""Ve yapılan ÜLKENİN MENFAATİNEDİR."...

Doların bir senede 7,5 TL ye yükselmesinin, nasıl ülkenin menfaatine olacağını bana ekonomi diliyle anlatır mısın?

Hani şu 500 milyar dolara yakın dış borcu olan , dış ticareti rekor kırarak açık veren bir ülke kur 7,5 liraya çıkarsa nasıl ödeyecek bu borcu?

Ne üretecek ne satacak?

Ha, yüksek kur düşük faiz bu ülke için ta 15 sene önce bu yönetimin başında iyiydi dersen anlarım?

Ama geçti artık o fırsat...

Bence tabi..."

Şimdi söyler misin Harakiri kardeş...

Benim şimdiki söylediklerimle farklı bir şey demiş miyim?

Size demediğimi bırakmamak gibi bir zan altında beni neden bırakıyorsun?

Hepsi burada...http://www.hisse.net/topluluk/showth...52#post1951852

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Dostum selam..birkaç ay önce İtalya geliyor demiştim ....hatırladın mi ?
    Tebrik ederim dostum tam isabet olmuş..ancak çözerler bir şekilde diye düşünüyorum..

İtibarı sistem kabul etmedi..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Lafını attı...Yanıtı aldı. Tüydü gitti bir şey demeden harakiri bey.....

Ne düzeltme ne özür.

Oysa harakirinin altında öncelikle sağlam bir ahlaki yapı yatar.

Sayfa 283/1027 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •