Sayfa 29/1312 İlkİlk ... 19272829303139791295291029 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 225 - 232 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by genotropin Yazıyı Oku
    Artık evden çalışmaya başladım, sahil kentlerinde bahçeli yaz kış kullanabileceğim bir ev için ilave nakit yaratmak istedim. Araştırma sürecinde de parayı TL faizde tutuyorum.
    Anladım sn genotropin şansınıza o cenahta benim bildiğim fiyatlar çok artmış diyorlar,arz talep meselesi tabi.Özellikle bodruma az bişi baktım ,yahu bodrum ne olmuş öyle.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Anladım sn genotropin şansınıza o cenahta benim bildiğim fiyatlar çok artmış diyorlar,arz talep meselesi tabi.Özellikle bodruma az bişi baktım ,yahu bodrum ne olmuş öyle.
    Evet fiyatlar uçmuş ancak benimki ihtiyaç oldu artık. Dolayısıyla bulabildiğim en kafama yatanı almaya çalışacağım.

Alıntı Originally Posted by genotropin Yazıyı Oku
    Evet fiyatlar uçmuş ancak benimki ihtiyaç oldu artık. Dolayısıyla bulabildiğim en kafama yatanı almaya çalışacağım.
    Sizin evden çalışma işi kalıcı mı,meslek ne sn genotropin, özel değilse.Hayır şu açıdan merak ediyorum,bu evden çalışma işi nerdeyse bir yıla yaklaşacak,artık sanırım ciddi ciddi yeni normal olmaya başladı.Eğer evden çalışma rutine binerse pek çok paradıgma değişir.

4. Sn Genotropin'in ev satışından yakaladığı kazançların doğru ve makul olduğunu düşünüyorum. Tabi bu artışlar nitelik ve bölgesel olarak bakıldığında doğrudur. Tüm Türkiye'de ev fiyatları son 1-2 yıl içinde %50-100 oranında artış yakalamadı ancak bölgesel olarak bakıldığında bu durum yaşanmıştır.

Örneğin oturduğum sitede pandemi öncesinde 4-5 yıldır ev fiyatları 500-550 bin bandında iken geçen sene Haziran ayında yaşanan faiz indirimi sonrasında fiyatlar şuanda 900 bin bandında seyrediyor. Geçen sene elimdeki nakit ile kredi çekmeden ev alabiliyorken şimdi 300 bin TL kredi çekmem gerekiyor. Ev almak istiyorum ancak ne yapacağımı bende bilmiyorum.

Öyle birşey ki oturduğum yerdeki fiyatın köpüklü mü onu da anlamak zor. Belki kira çarpanı gösterge olabilir. Kiralar 3 bin TL civarında seyretmeye başladı. 2-3 sene daha beklesem makas kapanır mı acaba diye düşünüyorum ancak fiyatlar 1 mio üstünü geçerse hiç ulaşılmaz hale gelir mi diye de endişe etmiyor değilim.

5. Ev almaya niyetli iseniz, geçen yıl neden evinizi almadınız?
     Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Sn Genotropin'in ev satışından yakaladığı kazançların doğru ve makul olduğunu düşünüyorum. Tabi bu artışlar nitelik ve bölgesel olarak bakıldığında doğrudur. Tüm Türkiye'de ev fiyatları son 1-2 yıl içinde %50-100 oranında artış yakalamadı ancak bölgesel olarak bakıldığında bu durum yaşanmıştır.

Örneğin oturduğum sitede pandemi öncesinde 4-5 yıldır ev fiyatları 500-550 bin bandında iken geçen sene Haziran ayında yaşanan faiz indirimi sonrasında fiyatlar şuanda 900 bin bandında seyrediyor. Geçen sene elimdeki nakit ile kredi çekmeden ev alabiliyorken şimdi 300 bin TL kredi çekmem gerekiyor. Ev almak istiyorum ancak ne yapacağımı bende bilmiyorum.

Öyle birşey ki oturduğum yerdeki fiyatın köpüklü mü onu da anlamak zor. Belki kira çarpanı gösterge olabilir. Kiralar 3 bin TL civarında seyretmeye başladı. 2-3 sene daha beklesem makas kapanır mı acaba diye düşünüyorum ancak fiyatlar 1 mio üstünü geçerse hiç ulaşılmaz hale gelir mi diye de endişe etmiyor değilim.

6.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Ev almaya niyetli iseniz, geçen yıl neden evinizi almadınız?
    Fiyatların bu noktaya geleceğini bilsem alırdım tabi ama müneccim değilim maalesef hocam.

Burası bölge istinaf mahkemesine döndü, iki kelam yorum yazanı yargılamaya başlıyorlar enteresan bir şeklide.

7. bizim burada geçen aylarda kredi faizleri yükselmesine rağmen artan fiyatlar bugünlerde gevşemeye başladı. hayır işin ilginç tarafı ekimden beri satılamayan ilanlar var ve fiyat artırıyorlardı.

özellikle bazı bölgelerde oturmak için ev almak isteyenlere kolay gelsin, satıcıların fiyatlaması v.s. çok ilginç. o yüzden bence içinize ve kesenize sinen bir ev oldu mu almak gerekiyor diye düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Sn Genotropin'in ev satışından yakaladığı kazançların doğru ve makul olduğunu düşünüyorum. Tabi bu artışlar nitelik ve bölgesel olarak bakıldığında doğrudur. Tüm Türkiye'de ev fiyatları son 1-2 yıl içinde %50-100 oranında artış yakalamadı ancak bölgesel olarak bakıldığında bu durum yaşanmıştır.

4-5 sene fiyayların aynı kaldığını belirtmişsiniz. Artık emlak sektörü bu tarz hareketlere döndü gibi. İstikrarlı fiyat artımı yerine, kısa sürede fiyatların çok artarak, Uzun süre sabit kalmsı durumu.
    Bunce 2-3 sene belirttiğiniz yerde fiyatlar sabit kalacaktır.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 29/1312 İlkİlk ... 19272829303139791295291029 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •