Sayfa 297/391 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347 ... SonSon
Arama sonucu : 3121 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1. Bu hisseden umudum yüksekti ancak fiyat algısını değiştirmenin zamanı geldi sanırım. Bu faizlerle sırf bundan değil bu borsadan bir cacık olmaz. Mevduatın fk gelmiş dayanmış 2.5-3'e. Takip ettiğim irili ufaklı pek çok şirket rasyolar açısından tarihsel ortalamalarının epey altında işlem görüyor ve bir süre daha bu şekilde devam edecek belli ki. Bugün %40'ını boşalttım doaşın. Değerlemeleri ileriye dönük tekrar yapmak gerekiyor kanımca.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

2. Bugün endeksin %2,61 düşmesine karşın , Doaş %6,62 düştü
    264,5 dan kapadı.
    Bu büyük düşüş neden oldu , fikri olan var mı? Ayrıca pasta atabilecek bir arkadaş varsa sevinirim
    Bugün , yine Sitibank yabancı mı sattı acaba
    Son 1 aydır her fırsatta satıyor
    Son düzenleme : By Akıl; 13-11-2023 saat: 20:17.

3. Bilançolar iyi geldi ancak hak ettikleri şekilde fiyatlanmadı
    Bunun analizini iyi yapmak lazım.
    Bu durumun sebebi faizler mi? Eğer öyleyse bu bir paradigma değişikliğine işaret eder.
    Yani tarihi f/k ortalamaları artık bir anlam ifade etmez.
    Bir varsayım; son çeyrek bu ceyreğin bile altında bir kar gelse, misal 5 milyar civarı...
    Yılik kar 20 milyar, hbk yaklaşik 90 tl olsa...
    Bu fiyatla f/k 2,90 yapar aşağı yukarı.
    Bu mudur normal olan?
    Yoksa tüm bunlar aslinda anormaldir...
    Dışarda savaş, savaşin hararetinin bir türlü düşmemesi, içerde yargı meseleleri...
    Bunlar mıdir genel olarak borsa üzerinde etkili olan?
    Yani ocak sonu gibi tahmin ettiğimiz kar seviyelerine ulassa doaş...
    Bir sekilde ateskes sağlansa....
    İç siyasette tansiyon biraz düşmüş olsa...
    3.ceyregin üzerine 4.ceyrekte de iyi bilancolar gelse ve değerlene rasyoları doaş örneğindeki gibi tarihi ortalamaların cok altinda olsa ..
    Yine de mevduat faizleri mi belirleyici olur?
    Bunlar tamamen varsayima dayalı kendime dönük düşunceler, yatırim tavsiyesi olarak kabul edilmesin.

4.  Alıntı Originally Posted by snkleyp Yazıyı Oku
    Bilançolar iyi geldi ancak hak ettikleri şekilde fiyatlanmadı
    Bu durumun sebebi faizler mi? Eğer öyleyse bu bir paradigma değişikliğine işaret eder.
    Bir varsayım; son çeyrek bu ceyreğin bile altında bir kar gelse, misal 5 milyar civarı...
    Bu mudur normal olan?
    Dışarda savaş, savaşin hararetinin bir türlü düşmemesi, içerde yargı meseleleri...
    3.ceyregin üzerine 4.ceyrekte de iyi bilancolar gelse ve değerlene rasyoları doaş örneğindeki gibi tarihi ortalamaların cok altinda olsa ..
    Bunlar tamamen varsayima dayalı kendime dönük düşunceler, yatırim tavsiyesi olarak kabul edilmesin.
    Dediğiniz senaryolar gerçekleşse bile faizler önemli belirleyici olacaktır bana göre. Evet, yargı savaş şu bu hadiseleri sakinleşse biraz rahatlar hisseler, atıyorum DOAŞ 300 liraya gelir belki, ancak hisselerin benim önceden düşündüğüm şekilde fiyatlanmayacakları belli oldu artık bana göre. %40 faizin olduğu yerde bunun etkisi yansıması mutlaka hissedilecektir ki bir süredir de hissediliyor zaten. Hala negatif reel faiz olması borsayı bir nebze cazip kalıyor fakat faizler ve enflasyon arasındaki makas daralmaya devam ettikçe borsadaki baskı artarak devam edecektir diye düşünüyorum.

5. Son ceyrek 5 milyar ?.Ayrica ilk ceyrek? (2024) sanki bunlar belirsizlik yaratiyor secimler oncesi.Sadece bu degil tum otomotivlerde sert dusus var.Bu anlamsiz.Zira araci kurumlar bugunlerin cok ustunde hedef fiyat verirken bunlarda gelene gidene veriyor.Bu niye? Bilanco sezonu bittigi icin en azindan Aralik basina kadar borsayi itecek bisey yok gibi.
     Alıntı Originally Posted by snkleyp Yazıyı Oku
    Bilançolar iyi geldi ancak hak ettikleri şekilde fiyatlanmadı
    Bu mudur normal olan?
    CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Güzelim bilançoyu , güzelim hisseyi mahvettiler
    Yazıklar olsun
    %0,95 düşüşle 262 den kapadı
    %1,36 yükselen borsada , yine düşmeyi başardı

7. Hisseyi satan başlamış güzellemeye. Ferit'e diyorum bu kadar sıkma milleti diye. Var bir bildiği herhalde. Yoksa bedava mı dağıtacak hisseleri.

8. 2018 tıngırtıhan vardı burda. Biraz da yüzsüz bi herifti. Yok kurlar uçtu doas araç satamaz, yok batar bu falan filan diyodu. Noldu? Hisse duruyo yerinde.

Sayfa 297/391 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •