Sayfa 3/365 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 3268 madde; 17 - 24 arası.

Konu: EndeksS

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    her yelpaze eski puanla 11127 puan yeni puanla 111.27 yüksekliğinde,...

88 gün /bar enindedir,..

her boğa trend ise 3x111.27=333.81 puan yapabilmek amacındadır,..bu gözlem çalışmanın başladığı 2010 dan bu yana çeşitli defa gözlemlediğim bir durumdur,
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    333.81 puanlık aralıklar,

812.47 - 1146.28
    1146.28 - 1480.09
    1480.09 - 1813.90 (görülmedi)
    her kesen ve değen bu puanlardan biri olmak durumundadır,..

örneğin, güncelde Naci dibinde en dip neresidir 1287,

öyle ise bunun yelpazesi 1257.55-1368.82 veya 1146.28-1257.55 ters /düz dür
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2. esasen VİOB topiğine XXX başladık sanırım işte XXXI, keza XXXII derken üçgen içine hapsettiğimiz fiyatlarla sıkışma bölgesini takip ediyorduk, naci öncesi fiyatlar üçgeni 2 bölgesine aşağı geçmişti, ilaveten peşi sıra bir dizi olayın sonun cusu olarak naci sahne aldı ve

naci dibine hep beraber yuvarlandık,..

3. öyledir daha büyük olaylar bir büyük olayla gizlenir,...burada naci büyük olaydır ama daha büyük değil

4. netice olarak bu yelpaze işinde platform bana sadece bir yöne yelpaze olanağı tanıyor,...yani yeni gün yeni bar hep sağda olduğundan yelpazede tesinde yada düzünde sağa bakıyor,..bende dedimki fibon değerleri bilindiğine göre kendim platformu karıştırmadan gelecekten yani sağdan bu defa sola yelpaze çizebilirmiyim,...standart fibı değerleri ile 111.27 içine oranlayarak çizdim hep sabitteyim sabiti bırakmama lazım çünkü,..

5. hisse nete zaten bu yakalama ile başladım, ve ilk mesajdan itibaren bu yakalamnın devamını işledim, bkz indregandi taratınız,...

yok çok çizgi varmış elbet biri yakalarmış, ...gibi serzenişler, ben ağa ile meşgulum o benle,...de git ya, bir tane grafiğin yok, hani saçmada olsa at bakalım, inmisin cinmisin anlayalım, diğer türlü senden bana ne, benden sana ne,..

resmin yok bi kere senin,..işe girişte bile en az 3 adet vesikalık diyor İK

gelecekten soldan sağa fibon yelpazeleri,..niye çok çünkü bunları nokta virgülüne kadar tek tek yerleştirmek zorundayım hazırı yok,..PLATFORM VERMİYOR,..

o nedenle yarına bu güne hazır bekliyorlar koordinatlar düzleminde gün olur lazım olur diye, nitekim naci dibine yenilerini çizmekten kurtuldum,

6.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

çalışmada çarpı ile gösterilen her aralık 264 gün/bar dır

her 264 gün/bar ise 3 x 88 = 264 gün/bar birleşmesi ile oluşur,

hem 264 gün bar, hem de 88 gün/bar lar sabit değerlerdir ve asla değişmez, grafik ilerledikçe yeni 88 gün/bar lar, yeni 264 gün /bar ları meydana getirir ler, bunlar değişmez, değiştiğinde analiz biter, analizin anlamı kalmaz,..

çünkü amaç fiyatları ''sabite'' yakalayarak bir gün oradan bakış, diğer gün buradan bir bakış, sana göre farklı bana göre farklı algılardan kurtulmak, sabitinden yakalamsı gerekir tabi, yakalamayanla iş olmaz,..yürümez
    her yelpaze eski puanla 11127 puan yeni puanla 111.27 yüksekliğinde,...

88 gün /bar enindedir,..

her boğa trend ise 3x111.27=333.81 puan yapabilmek amacındadır,..bu gözlem çalışmanın başladığı 2010 dan bu yana çeşitli defa gözlemlediğim bir durumdur,
    annamında,

topik başında neyse kıçında odur, bir gün oradan bir gün buradan yoktur,

yalnız şunu diyebilirim,

enflasyon ve iskanto nedeniyle artık 111.27 puanlar fiyat hareketlerine yetersiz kalıyor, bu nedenle bir süredir 333.81 kullanıyorum,

bkz konular, misal USD de yükseliş devam ederse 333.81 de yetersiz kalabilir,

ama buna rağmen katlar ve çarpanlar değişmez,

örnek

111.27x3=333.81

333.81x3=1001.43 gibi

7. grafik üzerinde 264 gün bar, 88 gün bar, 333.81 blokları, 111.27 yelpazesi resmedilmiştir,. Yelpazeler normalde güncel 88 bar gün içine çizlir, ama bazen trend araştırır isek bir önceki 88 bar gün de devreye alınabilir.

Kalabalık gözükebilir ama aslında güncel fiyat hangi yelpazede ise o yelpazelere bakılır, burada fikir olsun diye toplu gösterim de bulundum,...

8. trend araştırması, bir 88 bar gün öne gidildi, ne bulundu,..

bu gün tüm gün volatilite yapmış bir py

open 1421 close 1412.5 ile aslında minimum hareket etmiş, fakat gün boyu peşine takılacaklar için altta ve üstte ''encektör'' bırakmış,..neticede bizim baskın renk yelpazde 1422.14 ten geçiyor,...

günlük barlar yelpazelere çogunlukla, değebilir, gövde koyup direnç (şimdi açıkladığım üzere) , gövde koyup destek alabilir,..

burada bu 1422.14 değeri yarına 1421.65 tir, gün referansı budur,..bir kaç daha verebilirim ama konumuz şu anda bu değil

Sayfa 3/365 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •