Sayfa 306/992 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon
Arama sonucu : 7933 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. 4-5 yıl önceki Halkbank olayı gibi tam olmasada Halkbankı hatırlatan bir benzerlik var Ereğlide.
    Bütün kyler toplandık.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

2. hurkus hocam yıllar once thyao da okurdum senı.
    sarışını beklıyorum derdın - credit-
    gozlerımız sarısını beklerdı derken tahtalarda artık böyle credit (artık yok sanırım) citi , deutche gıbı kurumlar goremez olduk.

Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    4-5 yıl önceki Halkbank olayı gibi tam olmasada Halkbankı hatırlatan bir benzerlik var Ereğlide.
    Bütün kyler toplandık.

3.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Nedir sizi vazgeçiren şey?
    Son 1-1,5 yıldır, real anlamda kazandıramadı, buradan parça parça çıkıp, daha fazla potansiyel gördüğüm bir kaç şirkete gidebilirim, ama dediğim gibi biraz daha bekleyeceğim.

4. Eregli hissesi tamda borsadan derinlemesine anlamayan, finansalları çok takip etmeyen (yani borc alacak nakit akışı vs) parası olan ama ne yapacagını bilemeyen (eurobond a mı koysam, riskli fonlara mı girsem, mevduatmı yapsam) adam hissesi bence. Kafasında 5-10 TL yukarıda bir alan belirler oraya gelince satar, parayı fona koyar, altta "edit:aldığı" almış olduğu seviyenin altına gelince fonu bozdurup birdaha alım yapar Ha birde temettüsü var hic olmazsa temettü alırım diyede bilir.

Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Birileri ile anlaşmalı genelde bu isler tahtayi yukari sürüyor mali yediriyor.

Bugünkü satışlarda buyuk ihtimal tahtayi yukari surenlerin satışları..Tabi bunları da birileri karşılıyor onlarda.zamana yayarak yediriyor.

2 senede bu tahtada

200 milyon lot city sattı.

440 milyon lot mittal.

Toplamda 640-650 milyon lot çıkış oldu birileri bunu karsiladiysa su an bizim gibi batması lazımdı..

Bir guzel yedirdiler sana bana ona..
    Üstat, ben analitik düşünmekten ve verilerle karar destek sistemlerini çalıştırmaktan yana oldum hep.

Sizin mantık söyle bir senaryo içeriyor;

- 650 milyon lotu 2 yılda küçük yatırımcıya yedirdiler diyelim.
    - Aynı küçük yatırımcının alım gücü iki sene öncesine göre 2,5 kat, bir sene öncesine göre 1,5 kat daha iyi.
    - Bu mantıkla ortalamalardan hesap edersek ve sadece aynı alan küçük yatırımcıların önümüzdeki iki senede de kararlarını alım yönünde kullanacaklarını varsayarsak, önümüzdeki iki sene içerisinde piyasada 1,3 milyar lot Ereğli hissesi toplanacaktır çünkü spot fiyat neredeyse aynı.
    - Satan citi ve mittal olmayacağına göre lot arttırmak için birbirimizi yiyeceğiz

6.  Alıntı Originally Posted by remolarano Yazıyı Oku
    Eregli hissesi tamda borsadan derinlemesine anlamayan, finansalları çok takip etmeyen (yani borc alacak nakit akışı vs) parası olan ama ne yapacagını bilemeyen (eurobond a mı koysam, riskli fonlara mı girsem, mevduatmı yapsam) adam hissesi bence. Kafasında 5-10 TL yukarıda bir alan belirler oraya gelince satar, parayı fona koyar, altta "edit:aldığı" almış olduğu seviyenin altına gelince fonu bozdurup birdaha alım yapar Ha birde temettüsü var hic olmazsa temettü alırım diyede bilir.
    Ben öyle birini tanıyorum

Herkese Günaydınlar

7. Sadece fedorda 800bin lot var. 650 milyon lot ne ki? Başlığı her gün 300 kişi okuyor. Her birinde rahat 500 bin lot olsa etti 150 milyon

8.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Üstat, ben analitik düşünmekten ve verilerle karar destek sistemlerini çalıştırmaktan yana oldum hep.

Sizin mantık söyle bir senaryo içeriyor;

- 650 milyon lotu 2 yılda küçük yatırımcıya yedirdiler diyelim.
    - Aynı küçük yatırımcının alım gücü iki sene öncesine göre 2,5 kat, bir sene öncesine göre 1,5 kat daha iyi.
    - Bu mantıkla ortalamalardan hesap edersek ve sadece aynı alan küçük yatırımcıların önümüzdeki iki senede de kararlarını alım yönünde kullanacaklarını varsayarsak, önümüzdeki iki sene içerisinde piyasada 1,3 milyar lot Ereğli hissesi toplanacaktır çünkü spot fiyat neredeyse aynı.
    - Satan citi ve mittal olmayacağına göre lot arttırmak için birbirimizi yiyeceğiz
    Sen de haklsıın

Haksız olan yok da bu lotlar kimde

Sayfa 306/992 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •