Sayfa 318/1312 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368418818 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,537 - 2,544 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Max.kredi kullanmak her zaman mantıklı olandır. Para da elinizin altında kalır.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Minimum peşinat maksimum kredi en makul olanı olduğunu düşünüyorum.
    Sizin yerinizde olsam peşinatı çok düşük tutardım.
    1e4 kaldıranın gücünü kullanmak en mantıklısı.
    Faiz indirimleri oluyor. Devam eder mi bilmek zor ama bir miktar kredi oranlarına yansıyacağını düşünüyorum.
    Doğru zamanı kollamakta fayda var
    Ytd.

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    1.5 milyonluk dairenin 800 peşin kalanı kredi gibi yapmak gibi bir düşüncem var...

paramda dolar...

krediye girmedende alma ihtimalim var...

kısaca 150.000 doları verip komple evi almak mı?

yoksa yarı doları tutup %50 si için krediye girmek mi?

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Türkiye'de ev her zaman kredi ile alınır. (dünyada da farklı değil) Peşin ev almak tamamen saçmalık.

Evlerin fiyatı evi alacak kişinin kredi çekeceği bilindiği için ona göre fiyatlanıyor. Nakit ev alan diye bir şey yok yani piyasada. Varsa da kendini kerizliyor.

Evler cash para ile satılıyor olsaydı, faizlerden bağımsız hereket ederdi fiyatları. Faizler düşünce lambırlumbur çıkmazdı fiyatlar. (ya da tam tersi)

Evi cash alırsın, ama fiyat yine sanki kredi ile satılmış gibi fiyatlanır, elindeki parayı 15-20 yılda yavaş yavaş yedirmek yerine tek seferde bitirdiğinle kalırsın.

Elinde parası olan için bile kredi mantıklı yoldur.

ytd
    teşekkürler...

1 milyon kredi 500,000 nakit koyayım o zaman...

bu faiz indirimleri konut içinde geçerli mi?

şu an devlet dışında o oranları alamam sanırım...

4.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    teşekkürler...

1 milyon kredi 500,000 nakit koyayım o zaman...

bu faiz indirimleri konut içinde geçerli mi?

şu an devlet dışında o oranları alamam sanırım...
    500 bin nakiti koy.
    1 milyon ile İsdemir al. 75 bin lira temettüsu var aralıkta. 58 bin 400 lotun olur güncel fiyatlarla

75 bin ile kaç taksit odersen

2022 de daha çok temettü alırsın. Onla da kaç taksit odersen.

Burada önemli olan 58 bin lot. Satmana gerek yok. Temettüsu ile taksitleri ödemeye devam. Fiyatı aşağı ya da yukarı gider onu bilemeyiz tabii.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

5. Dolar artinca yurtdisinda yasayan arkadas akraba kim varsa bana whatsapp tan yaziyor Bodrumdan marmaristen surdan burdan yazliklari 3 kurusa topluycam falan filan

Adamlarin dunyadan haberi yok Bodrumda emlak fiyatlari dolar cinsinden. Kimse TL olarak ilan etmiyor edersede dolara gore guncelliyorlar

Bunu aynen aktardim millet sok geciriyor. Olurmu canim Turkiyede kac kisi bu paralari verebilir falan

Oglum diyorum alanlarin coguda sizin gibi Alamanci.

Hem yabancilar hem yurtdisinda yasayan Turkler birde Turkiyenin icinde dolarla calisanlar butun bu insanlar kalkip Kirsehirde ev aramiyor yada Kastamonuda yerlesmek icin ugrasmiyor

Varsa yoksa Bodrum yada Ege kiyisinda bir yerler

Doviz arttikca Turkiyenin bati kiyisindaki evler ile anadoludaki evler arasinda ucurum olacakmis gibi geliyor bana. Sahsi fikrim

6. Ev fiyatlarinin yabanci talebinden ve bu talebinde vatandaslik verilmesinden oldugunu gosteriyor bu yazi

https://mobile.twitter.com/ugurdunda...80328611586051

7. Biz Turkiyedeki ev fiyatlarinda artis oldugunu zannediyoruz

Florida da yasayan bir arkadas ev almaya calisiyor bana asagidaki evi atti. Eve bakin bir de evin fiyatindaki artis grafigine bakin

https://www.zillow.com/homedetails/6...67836116_zpid/

8. Fırsat bekleyenler, "fiyatı güncellenmemiş" evlere teklif vermeye başladı.

Birkaç yıl önce beklediğim ama ümidi kestiğim "30 bin dolara istanbulda depreme dayanıklı daire" hedefi gerçek mi olacak ne?

Tabi "uyanmamış" veya morali çökmüş ev sahibi bulabilirseniz. (Bence zor)
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 318/1312 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368418818 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •