Sayfa 319/1005 İlkİlk ... 219269309317318319320321329369419819 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 2,545 - 2,552 arası.

Konu: Viop LVİ

1. SAHOL de ortaklar satıyor ondan oraya girmekte isteksizdi. Esas para banka ve sigortada onun hatırna alıyor olabilirler.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Ereğli sise petkim vb birçok hisse enflasyondan arindirildiginda 1970 li yıllardaki fiyatlarda işlem goruyor

3.  Alıntı Originally Posted by D83 Yazıyı Oku
    Ucuzuz
    Doğru politikalara devam edilecek beklentisi
    Anormal bir durum yok
    Endeks tepede gibi görünse de birçok lokomotif hisse endeksin çok gerisinde kaldı onlar da katılacak harekete
    Nuri Sevgen artık ucuz olmadığımızı söyledi, tek tek firmaların eşleniklerine bakmak gerekiyormuş.

Batıda klasik hisselere ilgi çok az.

4. 2 dönem 1 yazılıdan mahvoldum, evlatlara sınav başı(100) fuul çekene 200tl ödenek demiştim,müjde verir gibi haber geliyorhala devam,zam kavgası var, dolara cevir diye,fazlada uyanıklık iyi değil yaw
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

5. Fk lar yükseldi. Gelen bilançolar ile de yükseliyor.. O ucuzluk artık görece yok...
    Gelişmekte olan ülkeler içinde ucuzluk olarak avantajımız var ama asıl sorun yatırım yapılabilir notlara gelmemiz lazım

Mesela emekli fonları gelemiyor bu sebeple..Borsadaki gerçek yabancı da bu ve bu tarz uzuncu fonlar...

bu ucuzuz yorumu çok göreceli bana göre. ucuzsak niye almıyorlar?

misal "abd'de f/k şöyle, avrupada böyle, bizde çok düşük"

bu yorum çok yapılıyor.

e be güzel kardeşim senin ülkende spk, denetçi kuruluşlar, mahkemeler ordaki kurumlar gibi mi çalışıyor? neyine güvenip de hurra diye gelsinler. blue chip hisseler her daim alıcı bulur. onlar ayrı.

araba var 200 bin liraya, ARABA var 2 milyon liraya. ikisi de araba.

belki de bizim piyasa ucuz etin yahnisidir.

7. Eski telefon şarjları ucuz ama hızlı şarj deyince fiyat 3 e katlanıyor.

Oto şarjda da aynıymış.

Çinliler çok kuvvetli şarj aletleri yapmış, şarj için bekleme işi azaldığı an elektrikli araba satışları patlar.

Vestel 1000KW (1 MW) şarj aleti yaptık dünyada yok dedi ama istasyonu kurtarması lazım, Maslak vs çok pahalı ve yoğun yerlere konulabilir. Şehirler arası millet 10 dakika için çok para vermez.

Çin yılda 20 milyondan fazla üretiyor, ABD 10 milyon kadar, dünyada 100 milyon yıl üretim olması lazım.

8.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Fk lar yükseldi. Gelen bilançolar ile de yükseliyor.. O ucuzluk artık görece yok...
    Gelişmekte olan ülkeler için de ucuzluk olarak avantajımız var ama asıl sorun yatırım yapılabilir notlara gelmemiz lazım

Mesela emekli fonları gelemiyor bu sebeple..Borsadaki gerçek yabancı da bu ve bu tarz uzuncu fonlar...
    Hocam bence enflasyon muhasebesi yabancı için çok iyi oldu,şimdi gerçek olanlar gelicek.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Sayfa 319/1005 İlkİlk ... 219269309317318319320321329369419819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •