Sayfa 320/332 İlkİlk ... 220270310318319320321322330 ... SonSon
Arama sonucu : 2770 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by mornek Yazıyı Oku
    Firmalar konkordato ilan ediyor son 3 aydır

SM-M215F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Doğru olabilir ama genelde medyada çıkan konkordato ilanı ve iflas haberleri pek sağlıklı değil.

Mesela Hülya Koçyiğit'in damadına ait Alkoçlar turizmin iflas haberi 3 yıldır yeni bir haber gibi mütemadiyen haber yapılıyor.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Doğru olabilir ama genelde medyada çıkan konkordato ilanı ve iflas haberleri pek sağlıklı değil.

Mesela Hülya Koçyiğit'in damadına ait Alkoçlar turizmin iflas haberi 3 yıldır yeni bir haber gibi mütemadiyen haber yapılıyor.
    Bu faiz ortaminda alacaklarını alamayanlar konkordatoya mecburen başvuracaklar.

SM-M215F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Forumda ticari hayatın içinde olanlar vardır mutlaka. Son dönemde ekonomik faaliyetlerde bir yavaşlama, işlerde bir durgunluk tespit eden var mı?
    600 işletme olan bir sanayi sitesindeyim yarısını tanıyorum işletmelerin.

birebir işim olan 10 firma var en az sitede.hiçbirisi maaşları bile ödeyecek ciroyu çıkartamıyor şu an.

FAKAT,şöyle bir durum var.seçim sonrası dolar uçacak kaçacak dedikoduları vardı malum.bende dahil birçok firma 1 yıllık cirosunu seçim öncesi 2 aylık süreçte yaptı diyebilirim.deli bir talep vardı seçim öncesi.

buna rağmen maliyetler artmaya devam ediyor.mesela hammaddecim kartonsan bu ay % 10 civarı zam yaptı yine ilginç bir şekilde..

usd 3 aydır aynı seviyede.usd artmadığından firmalar müşterilerine de zam yapamıyor ,en ufak zamda müşteriler araştırmaya geçip 3 kuruş ucuz olana siparişi geçiyor.

iş yapan sadece benim gibi ( pastane ambalajı üreticisiyim ) ucundan kıyısından gıda ile işi olanlar.

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    600 işletme olan bir sanayi sitesindeyim yarısını tanıyorum işletmelerin.

birebir işim olan 10 firma var en az sitede.hiçbirisi maaşları bile ödeyecek ciroyu çıkartamıyor şu an.

FAKAT,şöyle bir durum var.seçim sonrası dolar uçacak kaçacak dedikoduları vardı malum.bende dahil birçok firma 1 yıllık cirosunu seçim öncesi 2 aylık süreçte yaptı diyebilirim.deli bir talep vardı seçim öncesi.

buna rağmen maliyetler artmaya devam ediyor.mesela hammaddecim kartonsan bu ay % 10 civarı zam yaptı yine ilginç bir şekilde..

usd 3 aydır aynı seviyede.usd artmadığından firmalar müşterilerine de zam yapamıyor ,en ufak zamda müşteriler araştırmaya geçip 3 kuruş ucuz olana siparişi geçiyor.

iş yapan sadece benim gibi ( pastane ambalajı üreticisiyim ) ucundan kıyısından gıda ile işi olanlar.
    sn Sugosu82 sizin gibi piyasanın içinden olan, piyasanın nabzını tutan birinin görüşleri değerli.

Dediğiniz gibi seçim öncesinde her şey uçacak, kaçacak görüşü hakimdi. Bu yüzden çoğu kimse ihtiyaç fazlası stok yaptı.

Seçim sonrası dolar da yükselmeyince birçok kimsede enflasyon beklentisi kırılmaya başladı sanıyorum.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Emeğinize sağlık konut için en az 2 sene daha böyle gider gibi. Hisseler de iyi duruyor. Yatırım fonlarına da bakabilirsiniz.
    Teşekkürler.bizzat yatırım yaptığım hisseler zaten.şahsi olarak fon birikimim de var kısa süredir.

6. Hiçbir yerden kazanamayacağım kadar parayı son 2 senede borsadan kazandım hem de 2 ileri 3 geri yapan eregl’ye rağmen.

Keşke 2 değil 4 sene önce başlasaymışım. Bist candır gerisi heyecandır

En az 10 civarı sağlam hissede sepet yapın bir hisseye yüklü girmeyin

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Hiçbir yerden kazanamayacağım kadar parayı son 2 senede borsadan kazandım hem de 2 ileri 3 geri yapan eregl’ye rağmen.

Keşke 2 değil 4 sene önce başlasaymışım. Bist candır gerisi heyecandır

En az 10 civarı sağlam hissede sepet yapın bir hisseye yüklü girmeyin
    Bereketli ve daim olsun.
    Siz yine de konjonktür ve mikro-makro ekonomiyi göz ardı etmeyin.

8.  Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Bereketli ve daim olsun.
    Siz yine de konjonktür ve mikro-makro ekonomiyi göz ardı etmeyin.
    Hocam oğlan üniversitede okurken otursun diye 1 artı 1 daire alacağım Kurtköyde,kiralar o daire için yaklaşık 15 binden başlıyor orda ve dairenin bana maliyeti 2.400'e geliyor(4 katlı bir site ,içinde havuz falan var ). yani kira carpanı yaklaşık 160 ay oluyor yanlış hesap yapmadıysam ve oğlum 4 yıl orada oturacak.. sizce mantıklı bir davranış mı ?? not : soruyu diğer uzman arkadaşlarda cevaplarsa sevinirim..

Sayfa 320/332 İlkİlk ... 220270310318319320321322330 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •