Sayfa 323/1312 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423823 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,577 - 2,584 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Hocam kendiniz kira ama ev alip bos sakliyormusunuz?! ilginc!
    Birde isinizi anlaya bilirmiyim? normalde ticaret yapan krediyle yapiyor
    Dostum geçmişte home ofis çalışan bir traderdım. Free çalışıyorum. geçmişte birçok finansal enstrümanda al-sat yaparak para kazanıyordum ama uzunca bir süredir her enstrümanda sadece uzun vadeli yatırım yapıyorum. Al-sat işini bıraktım, kendimi emekli ettim sayılır biraz yaşlandım çünkü... Kirada kalıyorum çünkü direk denize sıfır konumdayım ve kirası finansal durumumu bozmuyor..
    Satın aldığım evleri hisse senedi gibi yatırımlık tutmak için alıyorum. Satın aldığım evleri kiraya vermeyeceğim çünkü yapım nedeniyle insanlarla uğraşmayı pek sevmiyorum. İnsanlarla uğraşmak psikolojimi bozuyor. Hayat kısa herşey para demek değil .. hem ola ki gelecekte bir gün bir nedenden dolayı satmak zorunda kalırsam kiracılı bir evi satmak çok zor olur.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Fethiye nin bir koyunde arsa almak uzereyim. Koyluk yerde arsa alirken nelere dikkat etmem lazim? Arsanin icinde ev olup olmamasi isi degistirirmi?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    en az iki harita ve kadastro hizmeti veren kurumdan arazinin yerini belirleyiniz...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3. Aslında parsel sorgulamadan da yeri belirlenebilir.
    Sadece tapudan değil belediyeden de o parselle ilgili 300-400 tl karşılığı imar durum belgesi alınabilir(tapu sahipleri )
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    en az iki harita ve kadastro hizmeti veren kurumdan arazinin yerini belirleyiniz...

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Aslında parsel sorgulamadan da yeri belirlenebilir.
    Sadece tapudan değil belediyeden de o parselle ilgili 300-400 tl karşılığı imar durum belgesi alınabilir(tapu sahipleri )
    tamam da yerinde gidip inceleme yapmadan olmaz. niye olmaz açıklayayım... şimdi arsanın olduğu yere gittiniz , arsanın komşu olduğu diğer arsaların durumu nedir ? çevrilmiş mi , üstünde bir yapı var mı , komşu arsalardan , alınacak olan arsanın sınırları içine girilmiş mi ? bir haritacı çağırdınız diyelim , üstteki kottan ölçeye başladı parseli , başka bir haritacı geldi , alt kottan almaya başladı filan şantirifinton... tarlalarda mesela komşu parsellere taşma olur ... sonra arsanın bulunduğu çevrede orman varsa , orman müdürlüğünden de bilgi almak gerekir... su havzasındaysa , DSİ den bilgi almanız gerekir... fethiye nasıl bir bölge bilmiyorum...

bu arada odunun meşesi , arsanın köşesi makbuldür...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5. Elemanin konut yatirimi ile ile gorusleri bir ay icinde tam 180 derece degisiyor, sonra gelip son kararinin en iyisi oldugu yonunde iki paragraf kafa utuluyor.

6. Konut, eğer kredi ile alınmazsa tüm kur riskleri alınmış olur. Peşin para ile ev almak çok ciddi bir risktir. 6 ay önce dolar -altın bozup ev alan kişi, Parasını kenarda tutup kredi çeken kişiye göre ciddi zararda. 10 yıllık faiz ödemelerin yarısını çıkardı.
    Ytd

7. Finansal piyasalar ve yatırım işi yeri geldiğinde 180 derece karar değiştirmen gereken bir yerdir. Terbiyesize bak kafa ütülüyormuşum. Ben kafesteki aslan olmadım hiç hep burnum av kokusunu almak zorunda...

Tabii ki Fed'i bekledim acaba ne zaman eksi faiz vermeyi durduracak diye ama enflasyon %6 ya çıkmış hala faiz arttırmıyor. Saf mıyım dolarda yatırım yapacağım... Tabii ki reaktif davranıp dolarlarımı mala çevirdim. Tatava yapmanın manası yok...

---
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

8. Bir yakınım yarın çarşamba günü satın alacağı daireyi : Yap-sat konut üreten inşaat müteahhiti konut satışlarını durdurduğunu söyledi satıştan vazgeçti.

Sayfa 323/1312 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •