Sayfa 328/997 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428828 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,617 - 2,624 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. 30 senedir para piyasalarındayım uzun vadede lira hep kazançlı olmuştur uzun vade derken bu kişiden kişiye değişir ama dolar aldım zengin oldum diyen varmı çevrenizde yok çünkü doları olan hep yukarı gidecek diye düşünür lirası olan zaten mevduatta belli bir getiri elde eder onun yapacağı bir şey yoktur ödemeleriniz dolarsa o zaman dolar alabilirsiniz kısaca doları olan hiç bir gece rahat uyuyamaz çünkü yarını belli değildir ama şunuda unutmayalım paradan çoook çooook önemeli şeyler herkese sağlıklı bir ömür dilerim

2. Murat bey; aslında bu iş %50 %50 dir.. TL kalan kazanır yada usd olan kaybeder gibi bir düşünce yanlıştır.. TL de de olsanız USD da da olsanız kazanır yada kaybedebilirsiniz...

ABD de enflasyon %1 dir.. Üzerine alınan %3,70 faiz ballı kadayıf tatlısıdır...
    Türkiye de enflasyon %12 dir.. Binbir pazarlık ile şube şube gezip alınan %13 faiz para kaybıdır... Siz farkında olmayıp kazandığınızı sansanız bile...

Mesela 3,40 TL de USD alırsanız USD 3,80 olmuşsa TL de kayıp etmişsiniz demektir...

Ama USD ı 3,70 TL de alıp 3,50 TL ye gelmişse USD da kaybetmiş sayılırsınız...

Yani bu girdiğiniz anda kurun pozisyonuna ve değerine göre değişir.. Bir paraya yatırım yapmak o paraya güvenip güvenmemek ile ilgilidir..

Eğer siz Türkiye de ekonomi alanında yapılan işleri başarılı buluyor ve inanıyorsanız elbette TL satın alırsınız..
    Yok ben ABD de ekonomi alanında ve şirketlerine güveniyorum diyorsanız USD satın alırsınız... Bu kadar basit...

3.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Az önce 200K USD 33 gün Vakıfbank %3,70 ile bağlandı... (Eski hesap 100K üzerine 100K ) yeni hesap girişi olarak bağlandı...
    Finans ile ak biraz saha yüksek veriyordu dün.

4.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    abd 5-10 yıllık vizeler veriyordu, öğrencilere sanıyorum daha kısıtlı, belki bir yıl.
    şu anda vizesi olan binlerce insan var ve bunların gitmesinde sakınca yok.
    ancak, tr abd ye kapıdan vize veriyordu veya e-visa. yani tek girişlik, parasıyla vize alınabiliyordu. şimdi biz de bunu durdurduk, acaba abd den biri tr den uzun süreli vize almış mıdır yoksa daha pratik her girişte kapıdan alırım diye mi düşünmüştür? eğer ikinci seçenecekse, o zaman bizim kararımız "abd vatandaşına gelme" türkiyeye demek oluyor.
    Şu an vizesi olmayan bir ABD vatandaşı TR için bir vize başvurusunda bulunamıyor ve gelemiyor. Ancak bir Türk vatandaşı cari vizesi ile gidebiliyor diye biliyorum.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5. nereden nereye.... dün motorola ya kazık attı diye amerikanın tetikçiliğini yapıp uzanları yok edenler, bugün sözümona amerika ile boğaz -boğaza geldiler..

insan aklı böyledir.. asla yaptığının doğruluğu somutlanamaz.. işine geldiği gibi davranır, konuşur ve yapar.

dünya daki eşitsizliğin, zulmun savaşların nedeni de budur..

imar bankasın da bir arkadaş vardı soma da madencilik yapıyordu (tabi soma faciasından önce)

soma olayı olunca akıl almaz bir ilgi , akıl almaz bir acıma duygusu gösterdi insanlar dedi..

ve bunu aklım almıyor dedi.. düne kadar bizi düşman görenler birden bize çok acır oldular dedi..

bu arada vize olayı önemli bir olay değil gitmemeniz bankadaki atıyorum 500bin 1milyon tl nin gasp edilmesinden önemsizdir..

bu muhakemeyi yapamayanlar var hatırlatayım dedim..

saygılar,

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Şu an vizesi olmayan bir ABD vatandaşı TR için bir vize başvurusunda bulunamıyor ve gelemiyor. Ancak bir Türk vatandaşı cari vizesi ile gidebiliyor diye biliyorum.
    aynen, ben de aynısını söyledim. ama abd vatandaşları için sanki daha sert. biz abd vatandaşlarına uzun süreli vize veriyor muyduk? yoksa kapıdan vize, e-visa gibi uygulamalar mıydı sadece sunduğumuz? şayet ikincisi ise biz kapıları tüm abd vatandaşlarına kapatmış bulunuyoruz. oysa abd, halihazırda vizesi olan tr vatandaşlarını ülkesine alıyor.

Sayfa 328/997 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •