Sayfa 328/439 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428 ... SonSon
Arama sonucu : 3511 madde; 2,617 - 2,624 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. erhan tanta twiterını gördüm. erhan tanta'yı hisse.net teki yeniler tanımaz. ben tanırım..çok iyi bir yatırımcı ve deger analızıcısıdır. boş beleş hisseleri yazmazda almazda burdan kendisine selam olsun.
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

2. Canbaba kardeş twitter hesabım yok. Çok da takip etmiyorum twitterı. Aslında artık buraya da eskisi gibi fazla yazmıyorum. Sadece birisi birşey sorarsa cevap yazıyorum yada paylaşmak istediğim bir haber yada bilgi varsa onu yazıyorum sadece.

Erhan kardeşimizi tanımıyorum. O da beni tanımaz. Hasan4325 rumuzlu bir arkadaş paylaşan ismi de vermeden böyle bir paylaşım var ben anlamadım bir yorumlar mısınız hocam diye bana bir soru sormuş.

Benim verdiğim cevap tamamen kimin paylaştığını bilmeden 2-3 satırlık bir metin üzerine verilen bir cevaptır. Anlaşılan Erhan tanta arkadaşımızı kırmışız istemeden de olsa. Eğer yazımdan dolayı ( sanırım üsluba takılmış ) kendisini kırdıysam üzdüysem özür de dilemesini bilirim ama benim yaptığım sadece paylaşılan bilgiyi düzeltmek idi. Hakaret yada daşga geçme amacım yoktu böyle bir hakkım da yok haddim de değil. Zaten beni burada tanıyan çok insan var kimseye bir saygısızlık etmem direk bir saldırı yoksa.

Erhan kardeşimiz ile neden dalga geçeyim dedim ya zaten tanımıyorum , insan tanımadığı bir kişiye neden laf söylesin. Önüme 2-3 satılık bir yazı geldi yorum yapmam istendi ben de yazıdaki hataları söyledim.

Şimdi Erhan kardeş de anladığım kadarıyla kendisi ile dalga geçtiğimi zannedip , etki-tepki meselesi , o da bana saydırmış biraz , dünkü bebek demiş , takas okuyamayan adamdan hoca olmaz demiş vesaire. Canı sağolsun ama burada 1-2 kelam edeyim.

Dedim ya kendisini tanımıyorum diye. Şimdi tweetlerini paylaştığın için oradan gördüm. Profiline baktım , çeyrek asırlık borsacı demiş. Tebrik ederim ben de 35 senedir hasbel kader borsanın içindeyim yani dünkü çocuk değilim. Bunları kendi görürse peşin peşin söylemek istiyorum bunları kavga için yazmıyorum sadece ithamda bulunmuş dünkü çocuk diye , olmadığımı kanıtlamak için yazdım. Beni zaten buradaki çoğu insan tanır ben burada 20-25 yaşındaki gençlere bile hocam diye hitap ederim. Günlük hayatımda da bu tabiri kullanırım. Aklın yaşta değil başta olduğuna inananlardanım.

Profilinde Beşiktaşlı olduğunu gördüm bak burada ortak bir noktamız çıktı mesela ben de Beşiktaşlıyım övünmek gibi olmasın :)

Şimdi takas okumak konusunda bir sıkıntım yok ama takas konusunda burada birçok defa dile getirdim. Arkadaşlar takas işinde çok pislik döner , çok bizans oyunu döner , buna fazla takılmayın dedim. Takası , tahtacı nasıl göstermek isterse biz ancak o kadarını görebiliriz derim hep. Hasan kardeşe verdiğim cevap da bu yönde idi takasa fazla takılmayın dedim.

Tahatcı ne yapmak isterse takasta bunun tersini gösterebilir dedim. Mesela bir hisseyi yabamcı satarsa , yatırım fonu satarsa , KY ne düşünür , bunlar sattığına göre bu hisse düşecek galiba bunlar boşuna satmaz diye düşünür değil mi ? Halbuki yabancı ve yatırım fonları sattıktan sonra çok hisse yükselmiştir. Tahtacı KY satsın diye yabancı ve fonlar satıyor gibi göstermiş olabilir. Bu adamlar cin , 15-20 aracı kurumdan işlem yapıyorlar. Buna yatırım fonları ve yabancı kurumlar da dahil.

Şimd Erhan kardeşimizin bahsettiği ve benim dalga geçtiğimi zannettiiği bilgilerden sadece 1 tanesini tekrar yazayım ve Erhan kardeşimize tekrar bakmasını rica edeyim çünkü verdiği bilgi yanlıştı ben onu düzelttim.

Demiş ki TEB malalrı Citi'ye yollamış. Ben de dedim ki bunu nereden görmüş. TEB citiye mal falan yollamadı dedim. Yazdığı yazdıaki en bariz hata bu idi . Rica ediyorum tekrara baksın duurmun dediği gibi olmadığını görecek.

TEB takasta 2 aracı kurumla temsil ediliyor. Biri Türk ekonomi bankası diye geçer ki şu anda takasta 1 numara çünkü redinghtonın HSBC Bank TAKASINDA DURAN 16,4 milyon lotu da buraya geçti 1 ay önce , bir de TEB yatırım var.

TEB son 40 günde 1,6 milyon lot mal aldı. Ve bu malın tamamına yakını da takasta 1 numarada bulunan Türk ekonomi bankası takasında duruyor hala. Orada Redinghtonın 16,4 milyon lotunun yanında 1,6 milyon lat daha mal var. Toplam 18 milyon lot var Türk ekonomi bankası takasında.

Yani son 40 günde TEB'in aldığı mal yine TEB takasında. Ama TEB'in malları sakladığı 2 ayrı aracı kurum var. Biri TEB yatırım diğeri Türk ekonomi bankası ama ikisi de alımları TEB üzerinde yapıyorlar çünkü aynı kurum bunlar.

Bu şekilde başka kurumlar da var. Mesela İş bankasının da takası var İş yatırımın da , HSBC bankasının takası var HSBC yatırımında.

Yani benim dediğim bu idi. Ortada bir yanlış bilgi vardı bunu düzeltmek istedim sadece. Kimseyi hedef almadım yada dalga geçmedim. Dalga geçmek gibi bir huyum yoktur. Ama yine de üslup yüzünden Erhan kardeşimizi kırıd isem özür dilerm.

Bir de Canbaba kardeş bir dost tavsiyesi de sana. Bu paylaşımı mutlaka iyi niyetle yapmışsındır abi bak senin için böyle diyorlar sen görmediysen ben göstereyim sana diye yapmışsındır ama bence hiç yapmazsan daha da iyi olabilir. Çünkü bu tür hareketler fitneye kavgaya sebep olabilir. Bence hiç vesile olmamak lazım. Bunu da bir dost tavsiyesi olarak kabul et lütfen.

Kalın sağlıcakla

19.32 ve 18.73 - 18.15 aralığına sarkması ve önümüzdeki haftayı kırmızı bar ile geçirmesi güzel olur... düzeltme tuz gibidir.. kaşıklayamazsın ama yemeğe atmazsan da yemeğin tadı olmaz.. iyi çalışmalar..

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

4. esozcan abi emegine sağlık.diger topıcteki grafik isteğimi yerine getiridğin içinde teşekkur ederim.
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

5. Gerçekten paylaştığım için çok kızdım kendime, sadece Google Arama butonuna arena bilgisayar twitter yazıyorum çıkan sonuçları tek tek okuyorum (twitter hesabım yoktur bu arada)gelişmeleri böyle böyle takip etmeye çalışıyorum, sayfasından aldığım yazıyı habersiz paylaştığım hocamdan da özür diliyorum, hani sonuçta aynı gemide yolcuyuz, birisi farklı birşey mi yazmış yükselecek mi düşecek mi gayem bu idi. Aslında bir musibet bir nasihatten daha iyidir derler atalarımız, belki hocamda burdan yazmaya arena için değerli yorumlarını bizden uzak komaz ama içtenlikle söylüyorum yazdığıma çok pişman oldum, her iki hocamada saygılar..

6. Bir de Canbaba kardeş bir dost tavsiyesi de sana. Bu paylaşımı mutlaka iyi niyetle yapmışsındır abi bak senin için böyle diyorlar sen görmediysen ben göstereyim sana diye yapmışsındır ama bence hiç yapmazsan daha da iyi olabilir. Çünkü bu tür hareketler fitneye kavgaya sebep olabilir. Bence hiç vesile olmamak lazım. Bunu da bir dost tavsiyesi olarak kabul et lütfen.

Kalın sağlıcakla[/QUOTE]

Boşa kral demiyoruz Başım üstüne abi inan bir art niyetim yoktu 3-5 kuruş kazanacağız diye insanların arasına nifak sokmam hakkını halal et.ama kendim içinde bir eleştiri yapayım eğer şu yazını yazmasaydın twitterdeki Erhan kardeşimiz içinde olumsuz birkaç şey yazacaktım.anladığım ve forumdaki arkadaşlardan öğrendiğim kadarı ile o da değerli ve dürüst bir arkadaşımız.o da forumdaysa ya da burada tanıyan varsa o da hakkını helal etsin.üç günlük dünya için 3-5 kuruş kazanacağız diye fırıldak olmaya gerek yok.

7. Emirhan Bey Üstadım için mütevazi olamayacağım kimse kusura bakmasın.
    Tv de boy gösteren prof.ünvanına sahip birçok kişiden daha değerli bir insandır.
    Özür dilemek bir erdemdir.
    Ayrıca adam nerden bilsin arada bende tarama yapıyorum envayi çeşit insan var.Reklamcısından tutunda ego yarışçılarına kadar.Herkes aynıdır diye bir durum söz konusu değil tabi.
    Mavi kuş dediğiniz zaman aklıma Musk geldi.
    Eminim insanlar karşılıklı çay kahve içerken sohbet etseler çok daha farklı olurdu.
    Fikrimi belirtmek istedim.Saygılarımla.

8. Lütfen Erhan Tanta ya benden selam söyleyin. Süt 15 tl 3 harfliler tedarikçilerine inekleri kesmek zorunda kalsınlar diye her türlü çamuru yaptıkları için oldu. Niye sütte artış oldu mu türevi bir çok üründe artış olsun onlarında arada bazı ürünlere yaptıkları zamlar normal görünsün diye.

Tamam Covid varken 0,69 ev kredisi ya da araba kredisi yanlıştı onun zaten savunulacak bir tarafı yok ama süt 15 tl nin sebebi bu değil yukarıda anlattıklarım.

Sayın Emirhan06 yı da tanımam ama yazılarının yanında son olayda gösterdiği uslup bence kendisine ekstra +++++++ dır.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 328/439 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •