Sayfa 33/173 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon
Arama sonucu : 1381 madde; 257 - 264 arası.

Konu: SKBNK - Şekerbank

1. Sayın tecrübeli arkadaşlar. Bu şeker bedellisi sayesinde benim gibi kafası karışan bir çok kişi bir şeyler öğrenme fırsatı yakalıyor sizin yazdıklarınızda.

Zaten forumun bir diğer amacı da bu olsa gerek.

Buna bağlı olarak bir soru daha ilave etmek istiyorum.

Bana verilen 5bin ruçhana ilave olarak, 0.30 dan yada düşerse 0.20den falan 5bin ruçhan daha alsam. Sonra bu 10bin ruçhanımı X 0.6062 ödeyerek hisseye dönüştürebilir miyim? Yoksa sadece 5bin ruçhanım için mi geçerli bu hak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. SKBNK - Şekerbank

1) Elinde hisse olan öncelikli hakka sahip. Ruçhan başı 0.6062 ödeyerek hisseye dönüştürecek.
    Örnek; 1000ruçhana 606.2₺ ödeyerek 600lot hisse olma hakkımız var.

YANİ 0.30₺ ÖDEYEREK RUÇHAN ALMAK ZORUNDA DEĞİL. bize beleş verilmiş hak diyebiliriz.

2) elinde hisse olmayan öncelikle ruçhan satın almak zorunda.
    Örnek; anlık ruçhan fiyatı 0.30 varsayalım.
    1000x0.30=300₺ ödeyerek ruçhan aldı.
    Daha sonra bunu hisseye dönüştürmek için, 606.2₺ ödemesi lazım.
    Toplan ödeyeceği para 906.2₺
    %60 bedelli olduğu için 600lot verecek.
    Yani 906.2₺/600lot dersek,1.51 maliyetli 600lot almış olacağız.

HİSSE GEÇERLİ ANLIK FİYAT 1.50₺ise

Peki elinde HİSSESİ olmayan kişi bu işten nasıl karlı çıkar;
    a) ruçhan fiyatı 0.30 altında alırsa
    b) hisse fiyatı 1.50 üstünde seyir ederse
    Yani hisse fiyatı 1.60 olduysa 1.51 Den maliyetlenmiş olacağız.9kademe kar.

Elinde HİSSE olanlar bu işten nasıl karlı çıkar;
    a) ruçhan fiyatı 0.30 üstüne çıksarsa satarak.( kendi seçiminiz )
    b) ruçhan fiyatı 0.30 altına iner de alıp bedelliye katılırsa.(0.6062ödeyerek)
    c) herşey aynı kalıysa ruçhanlarını bedel ödeyerek hisseye dönüştürerek.

Bu durumlarda hisse fiyatının da yükselmesi temennimiz. İnşallah yükselirse elinde olanda olmayan da karlı çıkacaktır.

Ben bunları çıkardım yanlışım varsa lütfen düzeltin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : reays; 08-11-2020 saat: 15:08. Sebep: İlave cümle

3. Rüchan bir süre sonra bedel ödenerek nominal sermaye ye yani 1 lota dönüşecek. Şuan bedelli bölünen rüchan sayısı belli artma yada azalma olmaz. Son gün elinde rüchan olan ana senet olmadan da bedel ödeyerek nominal senet almış olur. Fiyatlama anlık olarak değilsede ana senet 1,49 üstünde kalırsa yada kalacağına inanırsan rüchan 0,30 altına gelirse ve ekleyecek paran varsa rüchan almak ana senete dönüşmesini beklemek mantıklı. Ancak bu kar yada zararı son ana kadar anlamak mümkün olmayacak. Rüchan 0,25 olur karlı alırsın iş bittiğinde ana senet 1,49 değil 1,39 olursa işe yaramaz. Yada kar edemezsin. Rüchana bir şey diyemem ama yarından sonra ana senedin fiyatı benim için önemli ve onu izlerim. Rüchan satmak yada almak işine şahsen girmem. Sonuna kadar bekler tek senet olmasından sonraki süreci izlerim.

4. İllaki çok şey süpeküle edilecek, düşecek yada çıkacak. Şekerbank 12 odası olan bir konaktı. 7-8 oda daha eklenecek. 20 odalı bir Konak olacak.

5. Piyasa merkez bankası değişimi ile rahatlayacak. 19 Kasım yada öncesinde faiz gelecek. Belkide kabine değişecek. Son iki günde reis en büyük halk ve biz hizmetkarız dedi. İki günde se negatif bir söylem olmadı. Bunu iyi okumak lazım. 50-60 kademe yukarıdan Akbank kimse almaz. Buralar 0,30-0,40 defter değerinde olanların toplanma yeri. Şekerde biraz olacak hayatımızda . Merko carfur yada bazıları bedelli hareketini önceden yaptı. Şeker ise sona saklıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Piyasa merkez bankası değişimi ile rahatlayacak. 19 Kasım yada öncesinde faiz gelecek. Belkide kabine değişecek. Son iki günde reis en büyük halk ve biz hizmetkarız dedi. İki günde se negatif bir söylem olmadı. Bunu iyi okumak lazım. 50-60 kademe yukarıdan Akbank kimse almaz. Buralar 0,30-0,40 defter değerinde olanların toplanma yeri. Şekerde biraz olacak hayatımızda . Merko carfur yada bazıları bedelli hareketini önceden yaptı. Şeker ise sona saklıyor.
    Tam tersi olacak gibi geliyor bana.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Damat haberi dogru mudur? Saglik sorunları nedeniyle istifa etmiş !

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by lucas Yazıyı Oku
    Damat haberi dogru mudur? Saglik sorunları nedeniyle istifa etmiş !

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    inşallah doğrudur.sırasıyla giderler inşallah

Sayfa 33/173 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •