Sayfa 340/580 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440 ... SonSon
Arama sonucu : 4639 madde; 2,713 - 2,720 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Seçimden sonra dövizin sıçrama yapacağı gibi bir düşünce var genelde
    Ama nasıl olsa seçim dönemi de bitti, enflasyon esas hedef diyerek faizi 60-70'e çekip piyasayı da durdurup enflasyonu düşürme seçeneğini de unutmamak lazım.
    Zayıf bir ihtimal de olsa,
    Ekonomi soğur, döviz ve borsa yerinde sayar böyle olursa

Serbest fon grubuna gelebilirsiniz

https://www.hisse.net/topluluk/showt...=50332&page=63

bol bol sohbetini yapariz

Alıntı Originally Posted by grafik Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Dolarla alınan Serbest fonları inceledim .Yıllık getirileri Ortalama yüzde 80-90 civarında...... Bu yüzde 80-90 TL olarak galiba .... Zaten Doların yıllık kur farkı yüzde 70 falan ,geriye ekstra getirisi TL bazında yüzde 20 kalıyor ki yüzde 10 stopaj da var daha ........ Bu yüzde 20 nin dolar bazlı getirisi yüzde kaça tekabül eder ? Eourobond ve DİBS ile karşılaştırınca hangisinin getirisi fazla olur ?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Nitelikli olmadan alinabilecek fonlar isminde serbest kelimesi gecmeyenlerdir zaten onu tefas ta cok kolaylikla bulabilirsiniz

KIS isimli fonu inceleyin getirilerine bakin karsilastirin karari siz vereceksiniz

Alıntı Originally Posted by modetr Yazıyı Oku
    Dzm yi usdyle alıyoruz sanıyorum. Dövizin artışından olumlu etkilenecek tl olarak alabileceğimiz fonlar var mı?( Nitelikli yatırımcı olmadan)
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4.  Alıntı Originally Posted by onbirinci köy Yazıyı Oku
    Bişiy olmaz vesvese yapma, çok vesvese yapıyorsun.
    Sizi şuraya alalım.
    5.ye gelen o başlığın 1.sini kim açmıştı acaba?
    https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=51737

5.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    sadecegrafik (onlyCharts) selamlar...
    nasılsın keyifler yerinde mi?
    2020'de alıp üstüne oturduğun gümüşlerin zamanı ne zaman gelecek?

Ben gümüşü yeni almaya başladım, 22 $ dan aldım ve herkese de TEFAS fonu olarak 22$ dan almasını önerdim, altını da 1800$ dan aldım yine herkese almasını önerdim. Bahsettiğin konu ne? Yazılarıma bak istersen.

EYT
    IJH
    GJB
    BST
    ZP6
    NRC
    FIB
    DMG

fon karması ile yola devam ediyorum.

6. Türk borsası kesinlikle çok ucuz. Buraya uygun fonlarla girişi artıracağım. Diğer borsalara göre beleş sayılır.

Kendi mikro çipini üretemeyen tek bir fabrikası olmayan herşeyi TSMC ye ürettiren firma NVIDIA 3 Trilyon $ ediyor. Çin borsasının tamamı bu kadar etmiyor. Daha da sert yukarı çıkmasını umuyorum ki çöktüğünde çok canlar yaksın. Trilyonlarca $$$ buhar olsun.

NVIDIA = Lale Soğanı

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Seçimden sonra dövizin sıçrama yapacağı gibi bir düşünce var genelde
    Ama nasıl olsa seçim dönemi de bitti, enflasyon esas hedef diyerek faizi 60-70'e çekip piyasayı da durdurup enflasyonu düşürme seçeneğini de unutmamak lazım.
    Zayıf bir ihtimal de olsa,
    Ekonomi soğur, döviz ve borsa yerinde sayar böyle olursa

Türkiye borsası çok sert yükselecek. KKM den gelen milyonlarca TL nereye gidecek? Konuta gidemiyor. Faiz cazip değil. Eninde sonunda o para mecburen borsaya gelecek. Kaliteli borsa fonlarından düşüş oldukça ekleme yapacağım. Bu kadar artmış olmamıza rağmen emsallerine göre beleş bir borsamız var.

IJH, EYT, ve GJB ile sepetleri ekledik. Bunlar iyi gidiyor. Stopajsız hayata devam.

İlk gözüme kestirdiğim hisse fonu BST oldu. Düşük yönetim ücretinden dolayı girdim.

Sonra ANSGR deki düşüşten dolayı şimdi de NRC oldu. Az biraz aldım.

Şimdi de NHY ye sıcak bakıyorum.

Pazartesi ikisinden birini alabilirim.

Sayfa 340/580 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •